Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio M3


misiekkb

Rekomendowane odpowiedzi

Fiio M3 jest to najniższy model w asortymencie Fiio. I tutaj jak go ocenić, to każdy musi sobie odpowiedzieć samemu, gdyż kosztuje około 300 zł, a z DAPów w niskiej cenie, poniżej 1000 zł obecnie produkujących, dla mnie tylko grają dwa modele i nie są od Fiio. Dwa że zawsze nie lubiłem sygnatury brzmienia rodziny Fiio i czy przy M3 Fiio coś zmieniło?

Budowa
Jest on wykonany z plastiku z przyciskami fizycznymi. Plastik jest średniej jakości, faktura jest taka jakby się miało w ręce jakąś zabawkę, mi to odpowiada, gdyż jest przyjemniejszy niż większość plastików, które są w urządzeniach elektronicznych. Spasowanie może być. Jest jedna dobra wiadomość, dla kogoś, kto szuka małego odtwarzacza, a nie wielkiej i ciężkiej cegły na jakie ostatnio jest moda.
UI
Jest to wertykalna forma interfejsu z serii X, specjalnie przerobiona dla małego odtwarzacza.
Dźwięk
Czyli to co najważniejsze, odsłuchiwany był że słuchawkami Etymotic ER4S i Brainwavz ProAlhpa.
Bas - bardziej gra wysokim basem, niż średnim, czy niskim. Faktura też nie jest najlepszej jakości. Attack i decay jest bardziej dłuższy niż szybki, ale nie mulący. Jego jakość jest to poziom X1.
Średnie - są najbardziej uprzywilejowane że wszystkich pasm. I faktura dźwięku i tutaj już mam pierwszy zgrzyt, gdyż będą to instrumenty żywe jak pianino, fortepian, skrzypce i itd. nie podoba mi się, są jakby sztuczne, jakby był to syntezatorowe brzmienia, a nie żywych instrumentów. A jak puściłem Halestorm czy Rage Against The Machine i inne utwory pokroju rocka, ostrzejszych brzmień to już nie czułem tej sztuczności w dźwięku i podobało mi się, tym bardziej że transjenty z gitar elektrycznych były bardzo szybkie i dobrze zaznaczone, każdej solówki się słuchało z przyjemnością.
Wokal nie było specjalnego rozróżnienia jeśli chodzi o fakturę głosów, M3 nie umie oddawać szybkich zmiań w zmienianiu oktaw, ale także nawet wolnych, gra tutaj jakby na jedno kopyto, ale nie zapominajmy że jest to "tani" DAP.
Wysokie - i znowu zgrzyt, gdyż są matowe, bez wybrzmień i dźwięczności instrumentów, talerze czy dzwonki brzmią puste i głuche, tak jakby ktoś uderzał je, mająć na pałce owiniętą jakimś materiałem, a dźwięk się wydobył się tylko w momencie uderzenia, nie ma tych dźwięków, które rozchodzą się po uderzeniu. Przy samplach jest ok, jakoś więŻszych błędów nie usłyszałem. Co dobre to Fiio udało się usunąć ten "cyfrowy" nalot, ale chyba kosztem tego co napisałem powyżej.
Scena i holografia
Nie ma co opisywać, gdyż nić mi nie przykuło uwagi, ani też jakoś specjalnie nie rozczarowało, jest na poziomie swojej klasy.
Szczegółowość i rozdzielczość
Poziom swojej grupy cenowej, ale z akcentem na średnie tony z instrumentów elektrycznych, tutaj nawet jest poziom wyższych odtwarzaczy coś pod X5. X1 w stosunku do M3 ma trochę więcej szczegółów przekazuje w wysokim pasmie, przez co wydaje się że jest bardziej szczegółowszy.
Podsumowanie
Jest to DAP dla osób, które szukają małego DAPa, bez niepotrzebnych i zbędnych bajerów do muzyki takiej jak rock, pop, gdyż w tych gatunkach sprawdza się znakomicie. Natomiast dla tych co słuchają klasyki czy jazzu i okolic radzę go omijać, chyba że komuś nie przeszkadzają instrumenty, które nie brzmią naturalnie, a talerze mają "pusty" dźwięk.

IMAG0163.jpg

IMAG0164.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauszne przenośne tak, ja nie miałem problemu z Etyami ER4S a one są gorsze do napędzenia niż nauszniki portable, a do stacjonarnych to już zależy od tego jakie będą. Poziom głośności miałem ustawiony na 32 w skali 60 stopniowej, taka ciekawostka na X7 jest miałem na 74 na 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xDuoo2 nie słuchałem, więć nawet nie mogę odnieść się do tego.

 

Co do gaplessa to M3 ma taki sam i tak samo działający jak reszta Fiio, czy większość innych dapów, czyli jak dla mnie niezbyt dobrze działający, gdyż w klasyce widać to najbardziej, np. pierwsze dwa utwory z Karmen, pierwszy kończy się nagłym wzrostem zarówno ilości instrumentów jak i głośności, przechodząć płynnie do drugiego, tak jest odtwarzaczach CD, podczas gdy na dapach drugi utwór zaczyna się ciszej niż kończy pierwszy albo jest brak muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pozwolę sobie napisać jak wypada porównanie xduoo X2 do M3 od FiiO, tylko muzycznie:

 

Na pierwszy rzut ucha- grają dosyć podobnie.

M3 gra bardziej średnicą do przodu. Nie jest to jednak aż tak duża zmiana, natomiast same wokale sa bardziej przytłumione na X2. Tak jakby chciały sie przebić, ale nie mogą.

Holografia jest lepsza w M3, ale nie jest to aż taka wielka różnica znowu. Scena jest podobna bardzo.

Tony niskie są bardziej wyraziste w M3, mocniejszy i bardziej sprężysty jest średni bas. Niski jest na podobnym poziomie.

Wysokie są trochę lepsze na X2, bardziej je można odczuć. Jakościowo jest podobnie, wręcz ciężko odróżnić- zalezy od utworu i słuchawek głównie.

 

Mocowo jest podobnie szczerze, ale mam wrażenie że X2 mniej szumi niż M3.

 

To chyba tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na to co już ściągnałem i posłuchałem- to jest jaśniej. Na średnicy na pewno, dziwny pogłos mam jakiś na średnicy... Samego wokalu.

 

Bas stał się bardziej techniczny, mniej w nim funu. Wysokich może troszkę więcej, ale to naprawdę nie wiele.

 

Teraz znacznie bardziej czuć różnicę między M3 a X2. Teraz to bardziej biegun ciepławy vs chłodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja mam takie male pytanie.

 

Czy na tym odtwarzaczu jakosc muzyki bedzie zauwazalnie lepsza niz telefonie (LG G3, ktory jest po "modifikacjach" z viperemFX)

Sluchawki jakie uzywam to: Shure SE215.

 

Muzyka to hmm, ok 80% hip hop.

 

Dzieki.

Tak dźwięk będzie lepszy, bass dostanie kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności