Skocz do zawartości

Pono Player


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzja jest świetna, tym bardziej, że w 100% oddaje charakter urządzenia. Pono ma bardzo prosty, intuicyjny interfejs, naprawdę dopracowane opakowanie, drewniane pudełko. Wszystko jest dopracowane pod kątem marketingowym - widać, że poświęcono sporo czasu na aspekty dodatkowe w marketingu tego produktu. Sprawia to ogromną przyjemność. Moja żona spojrzała na to i powiedziała: "no ten to musiał być drogi". Jak widać można się postarać za $400. A jeśli chodzi o dźwięk, to na początku było jakoś tak dziwnie inaczej - przede wszystkim w zakresie budowania sceny - niby jest szeroko, jest głębia i holografia, ale podane jakoś tak bliżej, bardziej bezpośrednio. Po chwili mózg przyzwyczaja się do takiej prezentacji i całość sprawia wrażenie otoczenia dźwiękiem i muzykami. Na koniec rzecz najważniejsza - są grajki, które podają dźwięk precyzyjniej, które mają mocniejszy bas i są bardziej szczegółowe, ale Pono gra muzykę. Wiem, że to banał, ale naprawdę jest w tym 100% muzyki. Chciałem poprzerzucać swoje kawałki testowe, które zazwyczaj włączam na 2 minuty w wybranym momencie i przeskakuję do następnego - każdego z nich wysłuchałem do końca, bo nie mogłem przerwać. Głowa się kiwa sama, noga tupie, oczy się zamykają i odlatuję. Może to o tej bliskości muzyki mówił Neil Young. Udało mu się. Na koniec dałem do posłuchania żonie - włączyła ostatnią płytę Adele i tak skończyła się moja zabawa z Pono. Nie chciała mi go oddać...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upartego jak masz jakis nieduzy powerbank to mozna sobie zrobic kanapke :P

 

Fajna recka, ale szczerze gdybym mial do wydania niecale 2k na grajka to chyba bym sie nie skusil - w kieszeni naprawde musi wygladac jak murzynskie dildo...

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy jest prawdą, że na ten player można wrzucać tylko muzykę zakupioną poprzez specjalny sklep? Innymi słowy czy można sobie wrzucić do niego i słuchać swoją muzykę, którą się ma u siebie czy tylko muzykę z tego specjalnego sklepu. Jeżeli ze specjalnego sklepu to faktycznie cena za ten plauer jest inna niż te 400 dolców; dużo wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy jest prawdą, że na ten player można wrzucać tylko muzykę zakupioną poprzez specjalny sklep? Innymi słowy czy można sobie wrzucić do niego i słuchać swoją muzykę, którą się ma u siebie czy tylko muzykę z tego specjalnego sklepu. Jeżeli ze specjalnego sklepu to faktycznie cena za ten plauer jest inna niż te 400 dolców; dużo wyższa.

 

Wrzuca się normalnie muzykę i przynajmniej ja nie miałem problemów z żadnym formatem. Z czytaniem kart pamięci też nie ma problemu. Generalnie proces taki jak w iBasso czy Sansa:) - podłączasz i kopiujesz.

Można też synchronizować przez ich aplikację, która jest o dziwo bardzo rozbudowana i całkiem dobra.

Tylko przez aplikację można natomiast aktualizować firmware.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapomnisz naładować to może zabraknąć prądu na drugi dzień. 1,5h słuchania w trasporcie publicznym w jedną stronę do pracy czy na uczelnie, to dość częsty wynik.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że na baterię trzeba uważać. Wczoraj wieczorem np. zabrakło. Jeśli chodzi o brzmienie, to z DT990 Pro jest niesamowicie - rozdzielczo, ale ciepło i muzykalnie. Już miałem je sprzedawać, a tu taka miła niespodzianka. Z HD600 natomiast sytuacja wygląda gorzej i w moim przekonaniu x5ii sprawuje się z nimi lepiej - przede wszystkim chodzi właśnie o separację, bo Pono przy swojej lekkiej pogłosowości trochę za bardzo tam miesza. Do HD650 wg recenzji Fatso dużo lepiej zadziałało połączenie zbalansowane, więc może w przypadku HD600 sytuacja będzie podobna - sprawdzę, jak przyjdą kable.

 

Aplikacja nie jest jakaś super intuicyjna - usunąłem foldery z karty, w aplikacji nadal były, potem jakoś udało mi się pomieszać okładki :) Pracuję w IT, więc nie jestem totalnym lewusem komputerowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden update - wczoraj przyszły Lime Ears Aether i na nich Pono wypada zdecydowanie lepiej niż X5ii. Fiio gra poprawnie, ale bez fajerwerków. Bas jest trochę za mocny, scena ciasnawa. Dźwięki się nie sklejają i są fajnie nasycone, ale czegoś w tym przekazie brakuje. Na Pono przede wszystkim robi wrażenie scena - zarówno w głąb, jak i w szerz. Reszta jest również świetna i pono zachowuje w tym połączeniu swoją naturalność i muzykalność. Obydwa dapy nie różnią się bardzo ceną, ale Pono powala w tym pojedynku X5ii na łopatki. Oczywiście piszę tylko o dźwięku, bo jeśli chodzi o funkcjonalność, to FiiO jest raczej trudne do pokonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupic Pono jako player do iem? I jakie iem do niego polecacie? Odkad wymienilem x5 na c4pro to przestalem sie wogole pojawiec na mp3store forum bo "dogonilem kruliczka" i zajalem sie sluchaniem. Ale naszla mnie ochota na przetestowanie IEM i zastanawiam sie czy c4 to dobry kompan dla nich?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj spora niespodzianka - Pono świetnie zagrało z T1 - w starej wersji. Aż dziwne, bo w pokoju był Skorpion, Espressivo i Headonic, a T1 najbardziej podobały mi się z Pono. Może to nie kwestia mocy, tylko jednak synergii. Dla równowagi napiszę, że dla Reva było trochę za chudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dwa pytania;

Wrzucanie plików przez drag&drop?

Bateria wymienna z możliwością ładowania poza urządzeniem?

To ja się skromnie przypomnę z pytaniami. Player jest wart sprawdzenia, szczególnie za takie pieniądze. Jednak szkoda baterii, której żywotność będzie maleć fajnie jakby była wymienna... tak trochę życzeniowo piszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dwa pytania;

Wrzucanie plików przez drag&drop?

Bateria wymienna z możliwością ładowania poza urządzeniem?

To ja się skromnie przypomnę z pytaniami. Player jest wart sprawdzenia, szczególnie za takie pieniądze. Jednak szkoda baterii, której żywotność będzie maleć fajnie jakby była wymienna... tak trochę życzeniowo piszę :)

 

 

Bateria jest możliwa do wymienienia ze względu na dość prostą konstrukcję. Nie można jej natomiast ładować poza urządzeniem.

Oczywiście mówię o możliwej wymianie w przypadku problemów - nie w przypadku chęci przedłużenia czasu działania, bo wymaga to jednak trochę majsterkowania - a i samą baterię raczej trzeba sprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

PONO vs Teac

 

Tak, porównywałem je bezpośrednio.

PONO ma niesamowitą scenę, w zasadzie nie znalazłem innego grajka z taką sceną, przy zachowaniu detaliczności.

Teac ma podobnie, z czarnego tła wyłaniają się dźwięki, ta czerń jest ciemniejsza niż w PONO i mi się to cholernie podoba. Teacowi ciężko coś zarzucić jest na prawdę bardzo dobry, ale PONO w odsłuchu nie daje mu szans. PONO odtwarza muzykę jakby nie był tylko maszynką a inteligentnym realizatorem dźwięku. Rock brzmi mięsiście i z dobrą separacją instrumentów, klasyka buduje harmonię brzmień zupełnie jakby PONO był dyrygentem, w Jazzie przepięknie eksponuje średnicę. Zastanawiam się, czy w sofcie nie ma jakiegoś inteligentnego korektora który ze względu na tagi, tempo, dominację częstotliwości pasma, dobiera odpowiednią korekcję. Jeśli tak jest, to inżynier dźwięku który to zaprojektował jest geniuszem.

O ile Teac prezentuje dojrzałe, wyważone brzmienie to PONO ze śmiechem prezentuje to jak muzyk który mówi do słuchacza - Hej a słyszałeś to? A może słyszałeś tak? - i gra muzykę (TAK, MUZYKĘ) a nie dźwięki i w taki sposób, że ciarki chodzą po plecach.

Teac gra równo, muzykalnie ale i technicznie już bez tej "inteligencji", gra bardzo dobrze, jednak nie tak dobrze jak PONO.

Jasne, PONO jest kulawe, w zasadzie zero ponad minimum funkcjonalności, za to w tym co robi jest genialne.

PONO pokazuje środkowy palec w stronę Teaca i mówi: "Liczy się muzyka, głupcze" :)

Edytowane przez Roo_Volt
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności