Skocz do zawartości
Perul

Beyerdynamic DT440 (vintage)/Revox @ DT880/990 mod

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy wpadły mi w ręce słuchawki Revox, jest to klon starych słuchawek Beyerdynamic DT440.

Przyjrzałem im się i okazało się, że przetwornik mają taki sam jak w DT880/990, nie wiem jak zdampingowany, bo ich nie rozbierałem. Zmianę dampingu zostawiłem sobie na "po modzie" - okazało się że nie jest ona potrzebna.

20151127_221344.jpg

Zaprojektowałem i wydrukowałem na drukarce 3D po 2 elementy na słuchawkę. Pierwszy to "zębatka" wkładana do wnętrza, a drugi to pierścień łączący się z nią i trzymający pad. Pady to klapnięte pady od DT990 (dzięki Janusz :) ), gąbka do wnętrza pozyskana z cienkiej i rzadkiej gąbki (ok 4mm) od winogron.

Poniższa fotka prezentuje Revoxy z założonym już jednym padem i elementy potrzebne na drugą słuchawkę

20151127_221146.jpg

"Zębatkę" od spodu podkleiłem taśmą, bo nie chciało mi się wycinać i przyklejać pierścienia z pergaminu zbliżonego fakturą i gęstością do oryginału (którego też nie posiadam :P )

20151127_221206.jpg

Potem pozostało już tylko włożyć gąbkę i pad na swoje miejsce

20151127_221308.jpg

I zamontować w słuchawce

- najpierw "zębatkę"

20151127_221415.jpg

- potem na to pad

20151127_221444.jpg

Tak oto powstały Revoxy przerobione na DT880/990 :)

20151127_221522.jpg

Jak grają? Bardzo naturalnie - góra ani dół nie są przesadzone, podejrzewam, że bliżej im do DT880 niż DT990. Dodatkowo 600ohm i gąbkowe wygłuszenie wnętrza czyni je bardzo rozdzielczymi słuchawkami z bardzo dobrą separacją i holografią :)

• Like 8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe słuchawki tylko gdzie takie można zdobyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Revoxy nabyłem w tutejszym komisie, natomiast DT440 były ze 2 miesiące temu na Allegro. Trzeba czekać na okazje albo na ebay.de patrzeć, tam powinno być tego więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam DT440 i to nie jest ten sam driver. Ale nadal gra dobrze

Wyglądał jak na tym foto z neta:

dt440.png

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałeś na myśli, że nie jest to taki sam driver jak DT880/990,  bo przecież taki sam jest w DT440 vintage (co sam napisałeś przy foto).

Różnica między tym driverem a tym z DT880/990, to inna obudowa (z mocowaniem śrubami) i damping (filcowy), ale układ membrana-cewka jest chyba taka sam?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Driver w DT440 jest zupełnie inny niż w DT990/880 

$_35.JPG

4175855.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi