Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Beyerdynamic DT440 (vintage)/Revox @ DT880/990 mod


Perul

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy wpadły mi w ręce słuchawki Revox, jest to klon starych słuchawek Beyerdynamic DT440.

Przyjrzałem im się i okazało się, że przetwornik mają taki sam jak w DT880/990, nie wiem jak zdampingowany, bo ich nie rozbierałem. Zmianę dampingu zostawiłem sobie na "po modzie" - okazało się że nie jest ona potrzebna.

20151127_221344.jpg

 

Zaprojektowałem i wydrukowałem na drukarce 3D po 2 elementy na słuchawkę. Pierwszy to "zębatka" wkładana do wnętrza, a drugi to pierścień łączący się z nią i trzymający pad. Pady to klapnięte pady od DT990 (dzięki Janusz :) ), gąbka do wnętrza pozyskana z cienkiej i rzadkiej gąbki (ok 4mm) od winogron.

Poniższa fotka prezentuje Revoxy z założonym już jednym padem i elementy potrzebne na drugą słuchawkę

20151127_221146.jpg

 

"Zębatkę" od spodu podkleiłem taśmą, bo nie chciało mi się wycinać i przyklejać pierścienia z pergaminu zbliżonego fakturą i gęstością do oryginału (którego też nie posiadam :P )

20151127_221206.jpg

 

Potem pozostało już tylko włożyć gąbkę i pad na swoje miejsce

20151127_221308.jpg

 

I zamontować w słuchawce

- najpierw "zębatkę"

20151127_221415.jpg

 

- potem na to pad

20151127_221444.jpg

 

Tak oto powstały Revoxy przerobione na DT880/990 :)

20151127_221522.jpg

 

Jak grają? Bardzo naturalnie - góra ani dół nie są przesadzone, podejrzewam, że bliżej im do DT880 niż DT990. Dodatkowo 600ohm i gąbkowe wygłuszenie wnętrza czyni je bardzo rozdzielczymi słuchawkami z bardzo dobrą separacją i holografią :)

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Revoxy nabyłem w tutejszym komisie, natomiast DT440 były ze 2 miesiące temu na Allegro. Trzeba czekać na okazje albo na ebay.de patrzeć, tam powinno być tego więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Miałeś na myśli, że nie jest to taki sam driver jak DT880/990,  bo przecież taki sam jest w DT440 vintage (co sam napisałeś przy foto).

Różnica między tym driverem a tym z DT880/990, to inna obudowa (z mocowaniem śrubami) i damping (filcowy), ale układ membrana-cewka jest chyba taka sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności