Opłaty celne przy zakupie na Massdrop  

56 głosów

1. 1. Czy płaciłeś cło i/lub VAT przy zakupie na Massdrop ?

Recommended Posts

1 godzinę temu, vonBaron napisał:

Miałem go brać jako źródło dla głośników ale ostatecznie wybrałem uDaca 3.

Dlaczego, jakieś konkrety?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bo bałem się opłat celnych a uDaca kupiłem nowego w cenie tego D10. Poza tym jest malutki (uDac) i ma dobrą jakość dźwięku po RCA.

Edytowane przez vonBaron

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zamawiał ktoś może EDC lub EDC3?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 11.03.2018 o 11:19, MrBrainwash napisał:

Banner_20180129094655.jpg?auto=format&fm

Topping D10 DAC
XMOS (XU208) + ES9018K2M + OPA2134 (na podstawce, wymienny)
Ktokolwiek widział ktokolwiek coś wie? Niecałe 78 dolarów z przesyłką + ewentualny VAT.

Zainteresował mnie bo w tej cenie ciężko o konwerter, a tu mamy całego DACa z funkcją konwertera. 

Line Out

• THD+N, A-weighted: < 0.0008% at 1 kHz
  • SNR, A-weighted: 115 dB at 1 kHz
  • Frequency response: 20 Hz–20 kHz (+/- 0.1 dB)
  • Output level: 2 Vrms at 0 dBFS
  • Noise, A-weighted: < 4 uVrms
  • Crosstalk: -115 dB at 1 kHz
  • Balance: 0.1 dB
  • Output impedance: 100 ohms

USB In

• 44.1–384 kHz / 16–32 bit
  • DSD64–DSD256 (DoP, native)

Optical/Coax Out

• 44.1–192 kHz / 16–24 bit

dVySclTTc2Q6n5jJXCRT_TB2_7D4k3vD8KJjy0Fl

A mnie ciekawi Topping D30 - jestem nim bardzo zainteresowany z myślą o HE4XX i DT990 pro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
36 minut temu, grabski5 napisał:

A mnie ciekawi Topping D30 - jestem nim bardzo zainteresowany z myślą o HE4XX i DT990 pro

Ale sam D30 jest tylko lepszą wersją D10, inna kostka wlutowana na stałe, zasilanie z sieci a nie usb.

Do D30 potrzebujesz i tak ampa dlatego był taki komplet jak D30 + A30, więc pytanie czy na pewno chodzi ci o sam D30 a nie o combo?

D10 ma tą fajną opcje wymiany kostki więc może być to naprawdę ciekawe pudełeczko :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tak na pewno chodzi mi o d30 - AMPa kupilem od @BamboszeK projekt Richarda Marsha. Dlatego boje sie ryzyka,ze to sie nie zgra ;(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tu prawie sami ryzykanci :D 98% z Nas to świry ze skłonnością do hazardu :D także ten have fun :D

Dopisek

W sumie to i wielu też występuje zakupoholizm, w tym przebijamy chyba nawet kobiety :D bo która kupuje trzeci raz tą samą parę butów czy kieckę???

Edytowane przez retter
  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, grabski5 napisał:

Różnią się ceną i funkcjonalnością. D30 ma droższe komponenty. Oba są opłacalne. Różnic dźwiękowych (które zależą od wielu zmiennych) nie znam. Podobno topping celuje w linearność przy źródłach. Na ile mogą się takie sprzęty różnić? :)

W cenie D10 to ciężko o sam konwerter na XMOSie,  tu mam pewnie niegłupiego DACa na sabre w ładnej skrzynce. :) 

11 godzin temu, grabski5 napisał:

tak na pewno chodzi mi o d30 - AMPa kupilem od @BamboszeK projekt Richarda Marsha. Dlatego boje sie ryzyka,ze to sie nie zgra ;(

Jak się sprawdza ten wzmak? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Różnią się ceną i funkcjonalnością. D30 ma droższe komponenty. Oba są opłacalne. Różnic dźwiękowych (które zależą od wielu zmiennych) nie znam. Podobno topping celuje w linearność przy źródłach. Na ile mogą się takie sprzęty różnić? :)

W cenie D10 to ciężko o sam konwerter na XMOSie,  tu mam pewnie niegłupiego DACa na sabre w ładnej skrzynce. :) 

Nie widzę specjalnych różnic, D10 ma ekran, czyta 32bity, ma jeden zegar 100Mhz i zasilanie z usb, D30 przełączniki, czyta 24bity dwa zegary i zasilanie z 15V z zasilacza, no i inne kości DACa.

Nie zawsze więcej znaczy lepiej :)  ale mam wrażenie że D30 to starszy produkt.

Edytowane przez retter
  • Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawe jak wypadają w porównaniu do SMSL Sanskrit 6th :)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Jak się sprawdza ten wzmak? 

Gra naturalnie , łącze go z dx90. Zostawia duszę dx90 i łagodzi niektóre elementy szkoły granie Sabre

5 godzin temu, retter napisał:

Nie widzę specjalnych różnic, D10 ma ekran, czyta 32bity, ma jeden zegar 100Mhz i zasilanie z usb, D30 przełączniki, czyta 24bity dwa zegary i zasilanie z 15V z zasilacza, no i inne kości DACa.

Nie zawsze więcej znaczy lepiej :)  ale mam wrażenie że D30 to starszy produkt.

Zainteresowałem się tymi DACami ,bo szukałem DACa do 1000 zł (nowy lub używany) za D30 wyjdzie mi niecałe 430 zl

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla mnie oddzielne zasilanie nie musi być zaletą. Czytałem, że człowiek zrobił sobie zasilanie do D30 i nie usłyszał różnicy. D30 można używać bez podłączania zasilania kiedy korzystamy z usb, zasilanie się przydaje w momencie używania wejść spdif. Ja nie potrzebuję dodatkowej cegiełki na biurku czy przy listwie. :P

Niedługo może doczekamy się recenzji z pomiarami. :)

https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/topping-d10-info-where-to-buy.2300/

Podoba mi się podejście na tym forum. :)

Edytowane przez MrBrainwash

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Dla mnie oddzielne zasilanie nie musi być zaletą. Czytałem, że człowiek zrobił sobie zasilanie do D30 i nie usłyszał różnicy. D30 można używać bez podłączania zasilania kiedy korzystamy z usb, zasilanie się przydaje w momencie używania wejść spdif. Ja nie potrzebuję dodatkowej cegiełki na biurku czy przy listwie. :P

Niedługo może doczekamy się recenzji z pomiarami. :)

https://audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/topping-d10-info-where-to-buy.2300/

Podoba mi się podejście na tym forum. :)

Tak, odwiedziłem tą stronkę ;D 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest już recenzja D10.
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-topping-d10-dac.2470/

A tu wypowiedź z massdropa.

At work I use a Topping A30 amp with my Mod House Argon MK3's and I've tried a few different entry level DAC's and USB to SPDIF adapters with this setup. One of these is a Starting Point Systems DAC 3 which is a warm natural sounding NOS DAC but is just a little too lacking in detail. So most of the time I've been using an SMSL SD-793II powered by an iFi iPower and fed a SPDIF signal by a first generation M2TECH HiFace. This was a convoluted setup with a poor price to performance ratio but it did sound fairly good to my ears. Putting the D10 in place of the HiFace made a definite improvement in overall clarity. Sounds, especially high pitched ones, seemed sharper and less smeared. When I then replaced the SMSL DAC with the DAC output of the D10 I received even better sound. It is only slight but things just sound a little more natural and engaging making for a more enjoyable listening experience. The real surprise was when I compared the SPDIF output of the D10 to that of my Schiit Eitr going into my Schiit Modi 2U. The surprise was that I couldn't really hear a difference. I experimented with these DAC's and USB to SPDIF adapters because I was unhappy with the performance of USB interfaces like the one in the Modi 2U. The Schiit Eitr was the best sounding and best reviewed solution I have found so far. The Topping D10 makes me feel like I should have tried an XMOS interface and Sabre DAC sooner but on the other hand there was never a cheaper opportunity to try it until I found it here for a mere $75. Long story short I would definitely recommend this DAC.

Szkoda tylko, że czekać trzeba sporo, a jest spora szansa jeszcze na VAT. Choć nawet z nim to wychodzi na to, że jest to sensowny DAC dla ludzi, którzy nie szukają oleju z węża. :D

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@MrBrainwash D10 ma wyjście na wejście na COXsie chyba?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A moj DAC-80 zamowiony z massdropa wlasnie sie spalil (doslownie), nagle przestal dzialac + dosc nieprzyjemny zapach. Napisalem do massdropa odnosnie naprawy i czekam na odpowiedz, domyslnie jest chyba 1 rok gwarancji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
26 minut temu, tilt napisał:

A moj DAC-80 zamowiony z massdropa wlasnie sie spalil (doslownie), nagle przestal dzialac + dosc nieprzyjemny zapach. Napisalem do massdropa odnosnie naprawy i czekam na odpowiedz, domyslnie jest chyba 1 rok gwarancji.

Powodzenia i daj proszę znać jak sprawa się zakończy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 29.03.2018 o 10:56, tilt napisał:

Coś Ty z nim zrobił? może poszło przepięcie po sieci, nic innego nie walnęło? Zapytaj czy możesz otworzyć. 

Korzystasz z renkojmy sprzedawcy massdropa czy bezpośrednio GW producenta optomy?

https://www.optoma.pl/activatewarranty

https://www.optoma.pl/support/warranty

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, retter napisał:

Coś Ty z nim zrobił? może poszło przepięcie po sieci, nic innego nie walnęło? Zapytaj czy możesz otworzyć. 

Korzystasz z renkojmy sprzedawcy massdropa czy bezpośrednio GW producenta optomy?

https://www.optoma.pl/activatewarranty

https://www.optoma.pl/support/warranty

Nic nie zrobilem oprocz uzywania go :) DAC podpiety pod ta sama liste co reszta gratow (wzmacniacz, monitor, PC), nagle przestal grac i poszedl smrodzik, reszta sprzetu nic nie zauwazyla. Na razie proboje przez massdropa i zobaczymy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dnia 29.03.2018 o 11:23, D7D napisał:

Powodzenia i daj proszę znać jak sprawa się zakończy.

Po wymianie kilku mejli z massdropem leci juz do mnie drugi egzemplarz DACa :) 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta