Skocz do zawartości

Massdrop


Kodziak

Opłaty celne przy zakupie na Massdrop  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy płaciłeś cło i/lub VAT przy zakupie na Massdrop ?



Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.07.2017 o 11:31, GoodBoy napisał:

No fajnie, ale tamte rzeczy, które wcześniej zamawiałeś miały podobną cenę? Nie ma zagrożenia opłat celnych jeśli wartości nie przekracza chyba 150 euro, ale ręki nie dam uciąć...  Osobiście opłaty 200zl sie nie boje jestem przygotowany na taką ewentualność. Bardziej mnie niepokoi co niektórzy wcześniej pisali, że komuś nabili opłatę w wysokości połowy ceny produktu i w takim wypadku już mocno byłbym niezadowolony, bo wyszłaby cena jak w sklepach PL

Ja zapłaciłem tylko Vat 23% od mojego Shanling M1 czyli z opłatami pocztowymi niecałe 130 pln 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg wykresu blisko im do he400i, z taką różnicą, że minimalnie mniejszy spadek na subbasie (1db) oraz są takie różnice mniej więcej na oko: -3db od 450hz do 1khz i brak górki 3db na 4khz oraz -5db na 8-9khz. W poscie ktoś pisze, że różnice być może wynikają z powodu konkretnego egzemplarza, a nie, że coś zmodyfikowali i w sumie brzmi to logicznie, gdy porównać wykresy na innerfidelity.

http://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/massdrop-x-hifiman-he4xx-measurements-and-impressions.4815/page-3#post-153979

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Frenchcore napisał:

 

Jak dowalą vat to już żadna okazja. Jeśli już, to jak ktoś lubi ryzyko to na ebay są za ok. 8k niby nowe od prywatnej osoby.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wzmak lampowy hybryda od Cavalli

 

https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-alex-cavalli-cth-tube-hybrid-amp

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten wzmak Cavalli

AI7B5601_copy_20170802122257.jpg?auto=fo

 

wczoraj o nim zacząłem czytać wątek na headfi:

https://www.head-fi.org/threads/massdrop-x-alex-cavalli-tube-hybrid-amp-cth-dropping-monday.857673

 

Co do HE4xx to ostatnio zmienili liczbę sztuk z 2500 na 3750 (w obecnym dropie)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja nie kupuje czesto z zagranicy (przez 10 lat moze z 5 razy z poza unii zamawialem) i zawsze mam vat i clo dlatego jesli tylko to mozliwe prosze o zanizanie wartosci i np zamiast 300$ ktos podaje ze jest 50$ ale od tych 50 zawsze musialem zaplacic listonoszowi to co mi urzad naliczyl. Moze dlatego ze jakas deklarowana wartosc jest to nigdy mi tych paczek nie otwierali i nie sprawdzali rzeczywistej wartosci?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Frenchcore napisał:

Znajomy pracuje w UC, powiedział mi tak

Jak robisz zakupy sporadycznie albo będzie to twój pierwszy zakup, to otrzymanie bonusu w postaci Vatu i Cła jest mało prawdopodobne.

 

Pewnie ma na myśli, że większość paczek przejdzie bez kontroli. Ale w przypadku massdrop... - wysyłają bodajże kurierem i deklarują prawdziwą cenę, więc vat i cło nie jest w takim wypadku mało prawdopodobny niezależnie czy to 1wszy raz.

 

Paczuszki z niską deklaracją (najlepiej do 5$ ;) ) - takimi to UC się chyba w ogóle nie przejmuje, bo przy tej ilości paczek jakie im się przewijają mieliby za dużo roboty.  Jak jest parę stówek na deklaracji to takie raczej zwrócą ich uwagę... chyba, że będzie się miało szczęście*

*szczęście należy definiować jako: UC miał za dużo roboty danego dnia, by oclić lub pracownik miał dobry humor

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, oblivion napisał:

 

Pewnie ma na myśli, że większość paczek przejdzie bez kontroli. Ale w przypadku massdrop... - wysyłają bodajże kurierem i deklarują prawdziwą cenę, więc vat i cło nie jest w takim wypadku mało prawdopodobny niezależnie czy to 1wszy raz.

 

Paczuszki z niską deklaracją (najlepiej do 5$ ;) ) - takimi to UC się chyba w ogóle nie przejmuje, bo przy tej ilości paczek jakie im się przewijają mieliby za dużo roboty.  Jak jest parę stówek na deklaracji to takie raczej zwrócą ich uwagę... chyba, że będzie się miało szczęście*

*szczęście należy definiować jako: UC miał za dużo roboty danego dnia, by oclić lub pracownik miał dobry humor

Zapytam go dziś o to, dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od danego UC. Mi nigdy vatu nie naliczali od takich małych wartości, mimo, że już trochę paczek było. Ważne też, żeby nie było wysyłane kurierem (jak to massdrop pewnie zrobi, choć i mi taka paczka o podobnej wartości z massdropa przeszła bez naliczeń, ale może dlatego, że była mała). Więc szansa, że nie naliczą jest spora, szczególnie gdybyś podlegał pod ten sam UC co ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności