Skocz do zawartości
  • 0

Zestaw: Słuchawki zamknięte + wzmacniacz słuchawkowy 1000-1200 zł.


bsolich

Pytanie

Witam,

Postanowiłem napisać na forum w celu uzyskania pomocy bo 2 rok z rzędu na przełomie listopada i grudnia mam te same wątpliwości co do wyboru odpowiednich dla mnie słuchawek. Rok temu w grudniu zakupiłem Sobie słuchawki AKG k540, byłem z nich bardzo zadowolony do czasu aż nieszczęsny pałąk rozwalił się, oczywiście próby klejenia nie przynosiły zamierzonego celu, poskładałem je jakoś, użyłem marketowego pałąka z innego modelu i tak egzystują sobie do dzisiaj, jednak poprzez brak docisku do uszu korzystam z koło, 60 % możliwości tych słuchawek. Albo je sprzedam, albo zostaną na pamiątkę. Przejdźmy jednak do meritum sprawy.

Nie miałem za bardzo nigdy możliwości posłuchać różnych modeli, nie mam też za bardzo w okolicy sklepu, żeby zobaczyć różnicę. Słucham muzyki klubowej, zaczynając od mrocznych klimatów (techno, minimal ) kończąc na lekkich housowych brzmieniach z dużą, bardzo dużą ilością wokali. Moje roczne AKG 540 były dobre, dzwięk mi sie podobał, wydaje mi, się że mogły jednak mieć więcej dołu. O innych aspektach ciężko mi sie wypowiedzieć. Mam na oku droższy model AKG mianowicie K550, lecz nie wiem czy to dobry pomysł, jeśli chodzi o muzykę którą słucham, i tu właśnie prośba dla Was. Pomóżcie smile.png Co do innych cech jestem grafikiem i cenię sobie też design słuchawek, AKG k550 są wg mnie piękne, jedne z najpiękniejszych jakie widziałem, i ta cecha też dla mnie ważna choć nie najważniejsza bo muzyki słucham w 80 % w domu, na laptopie do którego mam podłączony SOUND BLASTER X-FI SURROUND 5.1 PRO, z którego nie jestem do końca zadowolony i zamierzam sprzedać. Do słuchawek mam zamiar dokupić wzmacniacz słuchawkowy, tak żeby na nowo zakochać się w muzyce. A tak poza tym to uszy mam chyba spore, więc raczej duże słuchawki potrzebne smile.png Celuję w słuchawki zamknięte, nie chce przeszkadzać żonie wink.png. Więc podsumowując szukam zestawu słuchawek plus wzmacniacz słuchawkowy, kwota jaką zamierzam wydać to 1000-1200 złoty, choć mam słabą "silną wolę" a jeszcze niedawno planowałem zakup zestawu stereo (zrezygnowałem) więc mogę nagiąć przedział cenowy smile.png

 

Linki do muzyki którą słucham.

 

 

Dziękuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Widziałem u nas w komisie, Audio-Technica ATH-R70x i Philips Fidelio X2.
http://forum.mp3store.pl/topic/134576-sprzedam-ath-r70x-fidelio-x2-dt150-aune-x1s-cayin-ha-3/

Obie pary otwarte, super stan i na gwarancji. Warto się zainteresować.

X2 zagrają dosłownie z kartofla, nie są wymagające co do źródła. Bardzo dobry bas, pod twoją muzę.

ATH-R70x nie znam, ale podobno lepsze od K550\K551.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kolega szuka zamkniętych, do takiej muzyki polecę ci M50x plus do nich pady od HM5 nie dla tego ze je mam aktualnie teraz ale dla tego że to naprawdę fajne słuchawki przerobiłem już trochę od AT i pięćdziesiątki dają naprawdę frajdę ze słuchania, dla mnie lepsze niż D600 a graja ze wszystkiego. Poszukaj jakiegoś DAC.

Ja słucham na ibasso d14 i jest wyśmienicie :)

Tez nie znam r70x ale podejrzewam ze będzie za chudo na dole przy elektronice.

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Tez nie znam r70x ale podejrzewam ze będzie za chudo na dole przy elektronice.

Nie jest za chudo, uwierz mi :)
Jako ze się czyta tu i ówdzie :) to można wnioskować ze msr7 to coś pomiędzy M50x a r70x.

Te ostatnie piszą ze są trochę wykastrowane z basu, bardziej służy im klasyka a nie elektronika. Jak juz iść w nowe modele to bardziej msr7 będzie pasowało.

M50x są stworzone do takiego typu muzyki

 

mobilne...

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie można i K550/K551 brać i zrobić im bas moda, a bez modów to Soundmagic HP100 / HP150 powinny się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wy słuchacie elektroniki na codzień czy tylko z doskoku? Pytam poważnie

Bez obrazy, żeby nie było !

mobilne...

A co to ma do oceny sprzętu? Nigdy R70x nie słyszałeś i mówisz, że będą za chude. Kiedy natomiast ktoś mówi, że nie będą, to jakie ma znaczenie czy słucha elektroniki na codzień, czy od święta? :)

Natomiast podzielam Twój typ m50x. Jak zamknięte, to brałbym te albo yamaha pro400. R70x bardziej od m50 wyeksponują wokale, ale nie izolują wogóle, więc trzeba słuchać głośno żeby się odciąć. K551 z basmodem tracą wiele ze swego uroku - basmodowane przy moich to jednak klucha (co nie zmienia faktu, że nadal fajny sprzęt).

Aha - do tego fiio e10k załatwi sprawę. Gdyby nadal słabowało dołem, to jest pstryczek od bassboosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Coś mi się pomyliło miałem na myśli m70x. Wracając do tematu r70x to konstrukcja otwarta a kolega szuka zamkniętej.

Wiesz dlaczego pytałem czy słucha elektroniki, a no dlatego ze większość załóżmy tych co słuchają klasyki nie potrzebuje takiego kopa jak jest w m50x dla nich np shure 940 to jest to. Pisze o tym bo mi też je polecili a pisałem o tym czego słucham

 

mobilne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja znam ludzi na tym forum, co słuchają elektroniki na K701. Z tymi to byś się zapłakał :)

Gatunek wcale nie determinuje tego jak słuchawki mają grać. Z reguły takie a takie bardziej pasują do gatunku i więcej osób je wybierze.

Natomiast w tym przypadku nie o tym chciałem - R70x to w zasadzie wzrorowe (sygnaturą) słuchawki do tego typu muzyki. FeX gdzieś pisał, że DT-150 są do nich brzmieniowo zbliżone - szukałbym tutaj. Co do designu - to DT-150 są tak ślicznie brzydkie, że aż chyba takie potworki sam kupię :)

Jeśli chodzi o inne ładne i naprawdę świetnie brzmiące słuchawki - takstar HD6000. Wada? Nauszne. Duże ale nauszne, nie wokółuszne.

Chyba autor wątku skazany jest na ATH M50x, albo yamaha pro400. Co do DAC, to uważam, że to FIIO E10K załatwi temat przy tych słuchawkach.


Poprawka - właśnie kontrolnie zapuściłem sobie te kawałki z początku wątku na Taksach HD6000 - w zasadzie nie mam się do czego przyczepić. Prawie poziom R70x. Szczególnie pierwszy - ładnie wypełniony wokal, spora stereofonia i zejście fajne kiedy bas wchodzi. Do tego spory detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

... K551 z basmodem tracą wiele ze swego uroku - basmodowane przy moich to jednak klucha (co nie zmienia faktu, że nadal fajny sprzęt).

Aha - do tego fiio e10k załatwi sprawę. Gdyby nadal słabowało dołem, to jest pstryczek od bassboosta.

 

A jakiego basmoda słuchałeś, tego rodem z K545 czy wyjęte korki?

 

Co do HD6000 to można im założyć pady HM5 i wtedy są już wokółuszne. Oczywiście je też można wytłumić, zrekablowac i zmodować, wtedy to już w ogóle są kilery :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to nie dziwię się, że bas był bułowaty. Mod na K545 daje przede wszystkim lepszy wykop. Bardzo mocny, dla mnie na granicy akceptowalności, podejrzewam, że coś w podobie M50 (nie miałem okazji bezpośrednio porównać).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za taki odzew, pomogliście mi :) Co do wzmacniacza jestem już pewny co kupię, mianowicie fiio e10k. Co do słuchawek to na prowadzenie wysunął się, m50x. Podoba się mi jeszcze opcja z R70x i chyba najbardziej opcja z Philips Fidelio X2 i są do kupienia na forum za 900złoty ale to są słuchawki otwarte i mam o to pytanie, nie miałem nigdy słuchawek otwartych, jeśli słucham tylko w domu, to nie wiem czy to takie ważne, żeby mieć obowiązkowo zamknięte, czy to wada mieć słuchawki otwarte ? Może nie były by złym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To, że są otwarte to nie jest wada. Jedynie dźwięk wydobywa się z nich na zewnątrz. Osobom przebywającym w tym samym pomieszczeniu może to przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okey dzięki, za opinie, chyba jednak zamknięte będą dla mnie bardziej odpowiednie. A jeszcze jedno małe pytanko czy na śląsku macie jakieś sprawdzone miejsca gdzie można przeprowadzić odsłuch, słuchawek ? Z największym wyborem, tak żeby można było sprawdzić np. model m50x. Po zakupię napiszę tu słówko jak wrażenia z nowego sprzętu :)

 

Dzięki i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności