Skocz do zawartości

Astell&Kern AK320


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie jestem pod dużym wrażeniem cd - romu.

Ale wzmacniacza od AK380 chyba też... ;)

Wojtek prowadzi bardzo ekskluzywny Salon ;)

Moim zdaniem bardzo fajnie teraz sklep wygląda po "modernizacji" (byłem wczoraj). Jest czysto i panuje w nim porządek.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

na pierwszy słuch lepiej od 380, ale ja generalnie to się nie znam, zarobiony i głuchy jestem ...

Witam

A jak to brzmi względem QP1R?

 

 

bardziej eterycznie, mniej mięsiście, z większą głębią, bas jest lepiej prowadzony, mniej muzykalnie, bardziej analitycznie - ale mówiąc szczerze podobają mi się obydwa urządzenia

 

 

natomiast w kategoriach Cena/dźwięk, to Questyle QP1R to absolutny BEST BUY

 

Co jest dla mnie dużym zaskoczeniem, to fakt, że 320 o wiele lepiej sobie radzi z napędzeniem Ultrasone Edition 5 Ltd niż 380

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na pierwszy słuch lepiej od 380, ale ja generalnie to się nie znam, zarobiony i głuchy jestem ...

Witam

A jak to brzmi względem QP1R?

 

 

bardziej eterycznie, mniej mięsiście, z większą głębią, bas jest lepiej prowadzony, mniej muzykalnie, bardziej analitycznie - ale mówiąc szczerze podobają mi się obydwa urządzenia

 

 

natomiast w kategoriach Cena/dźwięk, to Questyle QP1R to absolutny BEST BUY

 

Co jest dla mnie dużym zaskoczeniem, to fakt, że 320 o wiele lepiej sobie radzi z napędzeniem Ultrasone Edition 5 Ltd niż 380

 

Wielkie dzięki

 

Czytając i poszukując wszelkich infomracji na temat QP1R bez mozliwości odsłuchu,wnioskuje na podstawie wielu recencji,opinii ,że na dzień dzisiejszy chyba nie ma nic lepszego w kwocie ok 900$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można dojść do takich wniosków, ale pamiętaj, że ten model QP1R ma problemy z kółeczkiem sterującym, co może być bardzo irytujące w obsłudze, ja swój egzemplarz w końcu oddaję do serwisu - mam nadzieję, że w końcu będzie działać bez zarzutu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można dojść do takich wniosków, ale pamiętaj, że ten model QP1R ma problemy z kółeczkiem sterującym, co może być bardzo irytujące w obsłudze, ja swój egzemplarz w końcu oddaję do serwisu - mam nadzieję, że w końcu będzie działać bez zarzutu :)

Wszystkie mają ten problem?

Czy to jest problem "mechaniczny" czy softwarowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

można dojść do takich wniosków, ale pamiętaj, że ten model QP1R ma problemy z kółeczkiem sterującym, co może być bardzo irytujące w obsłudze, ja swój egzemplarz w końcu oddaję do serwisu - mam nadzieję, że w końcu będzie działać bez zarzutu :)

Wszystkie mają ten problem?

Czy to jest problem "mechaniczny" czy softwarowy?

 

 

podobno większość z pierwszej partii produkcyjne - wszystko wskazuje, że to problem mechaniczny

 

A wracając do AK320 - dźwięk z tego grajka jest tak pomiędzy AK240SS a AK380, przede wszystkim zauważalne jest to, co było (jak dla mnie) największą piętą achillesową 380 - nasycenie, tutaj tego problemu nie widzę. Oczywiście coś za coś, za to 320 nie ma tak szerokiej sceny jak 380.

Ale w sumie dźwięk jest bardziej spójny i bardziej muzykalny od 380.

 

Piszę to po odsłuchu na Ultrasone Edition 5 Ltd., które są jednak dosyć wymagające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super tylko ponoć jest to dokładnie to samo co AK380 tylko softowo zablokowane pewne funkcje.

żeby się nie okazało że jeszcze coś wyłączą w konfiguracji oprogramowania a wypuszczą w cenie juniora :)

 

Wojtek ja bym posta skasował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super tylko ponoć jest to dokładnie to samo co AK380 tylko softowo zablokowane pewne funkcje.

 

hmmm, chyba napiszę do znajomych w Rosji co ulepszali soft do AK100 i AK120 co o tym sądzą, jak ich znam, to się wezmą do roboty.

 

Ale jeśli tak jest jak piszesz, to A&K chyba sobie strzelił prosto między oczy, bo z tego wynika, że cena AK380 jest MOCNOOOOOOOOOO przegięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jest z body aparatów fotofraficznych. pamiętam, że kiedyś mój Nikon miał 3 pola focusa i jakiś tam 3 tryby, a jego droższa 2x wersja miała tych pol chyba 9 i trybow 10. Potem oczywiście okazało się, że wystarczy soft złamać i mój 2x tańszy aparat miał dokładnie te same funkcje. Myślę, że w tym przypadku może być tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale o czym my rozmawiamy?

Przecież ekran, procek, pamięć z sgs6 mają się do tego co siedzi np. w fiio x7 jak prom kosmiczny columbia do dwupłatowca do oprysków pól. A cenowo podobnie. Tutaj nie ma to nic wspólnego z wymierną i racjonalną wyceną towaru. Płacimy emocjami i tu a$k najlepiej odrobiło lekcję. Bo pomimo tego, że na moje ucho dx90 zlało strasznie 240ss, to tego drugiego czasami mnie korci żeby mieć :)

I niech nikt nie czaruje magicznym słowem APLIKACJA, bo ile ona w końcu qwa może kosztować? I tak robotę robi dac i procek, a reszta to wiadro rezystoròw, kondensatorów itp. Sprawdziłem cenę dac za kość na rynku detalicznym (tego co siedzi w uberkałachu stacjonarnym) - 35 eurasów za sztukę. Ile tych kości tam siedzi? 8? Zaokrąglimy do 400ojro. Sprzęt kosztuje 50 kafli. Choćby nie wiem jak nas czarowali - można tam dorzucić koszty pamięci, obudowy, procesora itp. ale nadal jasne że za research sobie grubo liczą. Wspomniał zresztą o tym Fatso w recenzji pono.

Ja mogę zrozumieć, że suma cen części zużytych na headonica, fcl czy jakąś inną wariację na temat klona będzie niższa niż za to zapłacę. Ale wiem, że Fatso albo Majkel spędzili nad tym mnóstwo czasu i też ponieśli koszty prototypowania, które będą się musiały zamortyzować w kilku/kilkunastu sprzedanych egzemplarzach. Ale nie firma o globalnym zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Super tylko ponoć jest to dokładnie to samo co AK380 tylko softowo zablokowane pewne funkcje.

hmmm, chyba napiszę do znajomych w Rosji co ulepszali soft do AK100 i AK120 co o tym sądzą, jak ich znam, to się wezmą do roboty.

 

Ale jeśli tak jest jak piszesz, to A&K chyba sobie strzelił prosto między oczy, bo z tego wynika, że cena AK380 jest MOCNOOOOOOOOOO przegięta.

Poważnie piszesz czy żartujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Super tylko ponoć jest to dokładnie to samo co AK380 tylko softowo zablokowane pewne funkcje.

 

hmmm, chyba napiszę do znajomych w Rosji co ulepszali soft do AK100 i AK120 co o tym sądzą, jak ich znam, to się wezmą do roboty.

 

Ale jeśli tak jest jak piszesz, to A&K chyba sobie strzelił prosto między oczy, bo z tego wynika, że cena AK380 jest MOCNOOOOOOOOOO przegięta.

 

 

 

To niech koledzy nic nie robią z 320 bo go zepsują i będzie grał jak 380.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Super tylko ponoć jest to dokładnie to samo co AK380 tylko softowo zablokowane pewne funkcje.

 

hmmm, chyba napiszę do znajomych w Rosji co ulepszali soft do AK100 i AK120 co o tym sądzą, jak ich znam, to się wezmą do roboty.

 

Ale jeśli tak jest jak piszesz, to A&K chyba sobie strzelił prosto między oczy, bo z tego wynika, że cena AK380 jest MOCNOOOOOOOOOO przegięta.

 

 

 

To niech koledzy nic nie robią z 320 bo go zepsują i będzie grał jak 380.

 

 

:win:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, nowy moduł do Bifrosta oparty na AKMie użytym w AK380 kosztuje... 70$ - w AK380 użyto dwa, użyto też zminiaturyzowanej elektroniki, no ale 70$ to jest jednak jakiś punkt odniesienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności