Skocz do zawartości

Aune M2


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu @Mayster wspominał już o tym DAP-ie i wydaje mi się że warto mu poświecić temat choćby dlatego że sekcja wzmacniacza jest ponoć podobna do wzmacniacza B1

 

cena: 350$

 

specyfikacja:

2.4'' IPS display
Full Aluminium Chassis
AKM AK4490 32bit flagship DAC chip
4 Digital filter options
OP+BUF discrete transistor headphone amp integrating elements from B1 (co-designed by B1 team).
Gain adjustable for headphones and earphones
PGA2311 Analog Volume control
Over 3.1VRMS output
SNR: -116dB
HO THD+N- 0.001% (Loaded)
HO noise: 5.86uV (and at near max volume @3.1VRMS noise barely changes @6.08uV!)
LO THD+N- 0.001%
LO noise: 2.76uV
3200mAh battery
Battery life 9 hours of continuous playback.
Dual ultra-low jitter crystal oscillators (44khz, 48khz-192khz, DSD)
Asynchronous clock and CPLD technology
Micro-SD card support 128GB
Dimensions: 65*110*17 (mm).
Supported formats-
WAV:16bit|24bit|32BIT- 44.1K/48K/88.2K/96K/176.4K/192K WAV + CUE
FLAC:16bit|24bit- 44.1K/48K/88.2K/96K/176.4K/192K
APE:16BIT/44.1K APE + CUE
DSD format:DSF/DSD64 - DFF/DSD64 ISO
AAC, MP4A, MP3

0D9lE6Sgeo0.800x600.jpg

Edytowane przez siara1975
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No ma go od jakiegoś czasu, ale dopiero znalazłem czas, żeby na spokojnie podotykać i posłuchać. Solidna konstrukcja, która leży w dłoni bardzo dobrze. Gniazdo słuchawkowe i LO u dołu (powinien być ustawowy zakaz umieszczania go u góry). Mega prosty i przejrzysty interfejs, kilkanaście minut i nie ma żadnych problemów z obsługą. Bardzo fajny i dobrze działający potencjometr, dużo lepsze rozwiązanie niż przyciski zastosowane w moim ulubionym ostatnio Opusie. Gapless działa, system prosty i szybki. Muszę jeszcze sprawdzić cue, ale piszą, że działa. Dźwiękowo jest lepiej niż się spodziewałem. Na razie bardzo wstępnie, ale jest bardzo dobra rozdzielczość, szybki, dobrze kontrolowany bas. Sprawdzimy jeszcze jak nisko schodzi. Scena szeroka, ale w porównaniu do Opusa mniej głęboka, mniej efektów 3D. Ciekawa rzecz to cztery filtry brzmieniowe, o których na razie niewiele wiem, ale są Sharp SD - Sharp LD - Slow SD - Slow LD. W instrukcji obsługi nie widzę info co to znaczy, więc na razie słucham na Sharp SD. Całość brzmi naturalnie, szybko, rozdzielczo, szeroko. To wszystko na razie na FLC8 i to połączenie jest na mój gust odrobinę za jasne. Więcej niebawem i mam nadzieję, że będę miał w końcu w domu inne słuchawki niż FLC.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Michał jeden z DAPów, który w ostatnich latach brzmi naturalnie i organicznie. Brzmienie jest taka jak lubię neutralne a jednocześnie analogowe, nie ma żadnego cyfrowego nalotu. Do pełni szczęścia w nim mi przeszkadzają rozmiary i waga, jest zaduży i za ciężki, no i trochę zamało szczegółowy, rozdzielczy i faktury dźwięku słabe jeśli porównać go do Sony NW-ZX2, ale M2 ma lepsze wysokie tony, gdyż nie są tak schowane. Jeszcze Shozy Alien gra podobnie też właśnie neutralnie i organicznie, z tym że ma więcej szczegółów i dźwięki mają grubsze kontury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak All pisze to nie ta półka, jeśli chodzi M2 a DX100, brzmienie podobne, ale szczegółowość, rozdzielczość, holografia, masa instrumentów to tylko mała namiastka tego jak gra DX100. Opusa nie słuchałem, więć ciężko mi tutaj porównać do DX100, ale niebawem go będę miał w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak All pisze to nie ta półka, jeśli chodzi M2 a DX100, brzmienie podobne, ale szczegółowość, rozdzielczość, holografia, masa instrumentów to tylko mała namiastka tego jak gra DX100. Opusa nie słuchałem, więć ciężko mi tutaj porównać do DX100, ale niebawem go będę miał w rękach.

 

No to ciekaw jestem Twoich wrażeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

posłuchałem Aune M2 w wersji podstawowej

 

wykonany bardzo solidnie, raczej wyciosany ze sztabki aluminium, w sumie dość lekki w porównaniu z FiiO X7 czy OPUS#1, wyświetlacz bez fajerwerków ale czytelny, sterowanie trzema przyciskami komfortowe, funkcjonalne

 

gra... trochę nudno jak dla mnie - równo, rozdzielczo, czysto, nie muli, nie zlewa, bas fajny, dźwięk ma odpowiednią szybkość, ale mnie nie porwał - takie AKM4490 w bezpiecznej aplikacji, poprawne, ale niczym nie czaruje

 

żeby ktoś mnie źle nie zrozumiał - to dobry DAP - może trzeba go dłużej posłuchać

 

różnica w cenie z PRO i S jest znacząca, ciekaw jestem czy podobna w dźwięku, bo to byłoby interesujące - wtedy można go porównywać z wyżej wycenianymi grajkami - bo wersja podstawowa to ceny X5ii/DX80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

M2 w domu. Laduje sie, ale komputer go nie rozpoznaje. Jak go naklonic do wspolpracy? Ccialbym wgrac znane sobie utwory do wewnetrznej pamieci, bo nie mam obecnie karty SD.

 

EDIT: Ok nie było pytania, bo M2 nie ma wewnętrznej pamięci. Trza jecac po czytnik kart :P

Edytowane przez zibra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie slucam tego DAPa i jest bardzo dobry! No wlasnie...nie czaruje. Dzwiek jest szybki, krotko wybrzmiewa, daje to poczucie duzej transparentnosci i rozdzielczosci. Jest jasny i lekko cieply, bez zadnyc wyostrzen. Taki neutralny z lekka nutka ciepełka.

DX80 z amieci jest bardziej efektowny w brzmieniu, bardziej tecnicznie brzmiący, może się podobać, ale wlasnie nie wiem jak z tym na dluzsza mete by było. M2 i dzie bardziej w strone Mojo niż DX80, jest bardziej wyrównany niż DX80 i podobnie jak Mojo tylko, ze ten drugi jest jakby jeszcze nieco cieplejszy, ale również detaliczny. Może nieco wolniejszy co daje taki odbior większej "ciepłoty". Srednica ciut na korzyść Mojo jak dla mnie, ale w M2 est czytelnie z dobra faktura, ciut brak magii, bardziej "wytrawnie" neutralnie.

Z P1 mam wrazenie jakbym slucal Senkow D800 na neutralnym/lekko cieplym tranzystorowym torze. Jak wrzucimy super nagranie to może być zjawiskowo. W bardziej przebojowej muzyce może brakować kopa i być za jasno, może nieco meczyc. W zasadzie nie jest to nic negatywnego, ale powiedzmy, ze to dosyć "specjalistyczne" zestawienie. Nieco cieplejsze i bardziej basowe Monki dodaja wigoru wiec szedłbym w tym kierunku jeśli miałoby być bardziej uniwersalnie.

Edytowane przez zibra
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki uprzejmości Zibry, przez tydzień gościłem u siebie M2 i choć byłem zawalony rzeczami spoza audio, to trochę udało mi się posłuchać tego grajka.

 

Często pojawiają się głosy, że jest nudny, ale ja bym go widział bardziej w trochę innej kategorii - poprawny, a może nawet i transparentny. I choć początkowo wydawał mi się właśnie jakiś taki nijaki, to po dłuższej chwili zacząłem go doceniać. Odtwarza muzykę i tyle, resztę robią już słuchawki. Z wielką chęcią bym go przywitał u siebie na stałe, choćby jako platformę testową.

 

Na pewno lubi wszystko uśredniać - sceny nie buduje przepastnej, ale i do klaustrofobii mu daleko. Dźwięk jest szybki i techniczny, ale jednak nie jasny. Bas potrafi zawibrować, ale nie ociepla zbytnio muzyki, średnica czytelna i równa, nie ucieka od słuchacza, ani nie leje miodem po uszach.

Jedyne do czego lekko się czepiałem, to czasami zbyt nerwowe soprany. O ile przy ciągłym słuchaniu niezbyt zwracałem na to uwagę, to w bezpośrednim porównaniu do Colorfly C10 czuć lekki niedostatek kontroli w tym zakresie. Nie żeby było źle, po prostu można lepiej w tej cenie.

 

Z moich słuchawek, to praktycznie zgrywał się ze wszystkim jak leci, a w połączeniu z CA Pro330 wyraźnie zostawił z tyłu C10.

A tak poza tym, to basowe granie, jasne granie, doki czy nauszne, dla M2 nie było różnicy. Co prawda DT-R10 nie dał rady wysterować, ale i tak wydaje się bardzo bezpiecznym źródłem. Tyle że z ubogim efektem "wow".

 

Obudowa wygląda solidnie, spory ciężar w ręce robi spore wrażenie, ale już sam projekt obudowy mógłby być lepiej pomyślany, bo krawędzie wyraźnie uwierają w dłoń.

Oprogramowanie, jak dla mnie, ma dwa oblicza: świetne w zakresie odtwarzania muzyki, słabiutkie w kwestii wykończenia. Od strony użytkowej ciężko mu coś zarzucić, bo i szybko się uruchamia i sprawnie chodzi, wznawia ostatnio odtwarzany utwór, nic nie klika przy przełączaniu utworów i ogólnie jest tak jak należy. Natomiast część wizualna, to jak jakiś wczesny prototyp softu od Fiio. Niedopracowane ikony, niezbyt piękna czcionka, kłopoty z obsługą innych języków niż angielski i trochę dziwna obsługa oparta na trzech przyciskach, co wymusza kompromisy.

 

Na pewno nie jest to killer, parę rzeczy trzeba też dopracować, ale odtwarzacz ciekawy i rozsądnie wyceniony, pewnie gdyby nie moja golizna finansowa, to by Zibra już go nie dostał z powrotem ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności