Skocz do zawartości
  • 0

~200zł, dokanałowe, subbas i dobra góra.


Marsson

Pytanie

Witam!
Używałem swego czasu Koss the Plug (nowsza wersja), ogólnie to miały bardzo zaniedbaną górę, która zawsze musiała być mocna podbita, ale po tym efekcie dźwięk wyjściowy był bardzo zadowalający. Brakowało mi jednak subbasu, mięska z przedziału 10-30Hz, to jest coś czego potrzebuję, no i jestem uczulony na górę, powinna być i grać, bo w Kossach bez EQ to góra kończyła się za szybko zdecydowanie. Nie chcę też mocnej V-ki, a raczej takiej delikatnej, tłuczenia midbasem nie zniosę.
Znalazłem takie nowości jak Panasonic HJX20, ale są lekko za drogie, a tańszy model nie ma żadnej recki, z drugiej strony Pistony od Xiaomi oraz SM E10.
Ma ktoś jakąś propozycję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W okolicach 15 Hz może funkcjonować muzyka elektroniczna. Czemu? Bo można. Drugą kwestią jest to, że żeby przekaz był jak najwierniejszy powinno się przekazywać dźwięk od 1 Hz do ok. 30 KHz, bo pomimo, że tego nie słyszymy, to nasze uszy i bębenki to czują, choć tutaj bardziej chodzi o niskie tony. Tutaj w grę wchodzi też to, że często słyszę na swoim subwooferze dźwięki, których na słuchawkach (dokanałowych) później nie ma, niezależnie od gumek, a np już na nausznych są. Poza tym, niskie dźwięki prowadzą do ogólnego ocieplenia słuchanego dźwięku, na czym mi bardzo zależy, bo lubię ciepełko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem, czy 10 Hz dokładnie. Słuchawki od ~18Hz, sprawdzane na generatorze sygnału i sprawdzane na oscyloskopie. Wieża Sony MH-RG495 z Xonarem D1. Miałeś rację, 10Hz to może nie jest, ale ~18 też. Teraz mam zagwozdkę. Co ja słyszę na słuchawkach a co na wieży, bo skoro obie te rzeczy grają od tej samej częstotliwości dolnej. :D
Przepraszam za wprowadzanie w błąd, niestety dźwiękowcem nie jestem, ale lubię słuchać dobrej muzyki na dobrym sprzęcie.

Edytowane przez Marsson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moim zdaniem, nieważne jaka częstotliwość, ale jeśli będzie istnieć, to będzie działać na nasz bębenek i zmieniać odbieranie dźwięków przez nas słyszalnych. Tak to powinno wyglądać z punktu widzenia fizyki, w końcu bębenek to membrana, która zamiast tworzyć, to odbiera dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wielorybek, którego trzymam w baseniku uwielbia jak mu te infradźwięki od 1 do 16 Hz puszczam.
Co prawda ja ni huhu z tego nie słyszę, ale słonik od sąsiada już tak, bo podchodzi pod parkan i się cieszy.

Tak po prawdzie i już na poważnie coś tam z tych infradźwięków może do nas podobno dotrzeć przy dostatecznie wysokim poziomie ciśnienia akustycznego.

Dla 6-8 Hz będzie to około 100 db, dla 12-16 Hz 90 dB.

 

Teraz, żeby nie było tak kolorowo, skutki uboczne np. dla 75 dB to między innymi :

 

nadciśnienie tętnicze,

zaburzenia pracy żołądka,

wzrost wydzielania adrenaliny,

wrzody żołądka,

przyspieszenie procesu starzenia.

 

Od 90 dB wzwyż osłabienie i ubytek słuchu, od 120 dB prawdopodobieństwo mechanicznego uszkodzenia słuchu.

 

Infradźwięki powodują też : nadmierne zmęczenie, dys­komfort, senność, zaburzenia równowagi, sprawności psychomotorycznej oraz zaburzenia funkcji fizjologicznych.

 

Tak więc Kolego słuchaj ich sobie, na zdrowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności