Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX50, kilka pytań


arni120189

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie fajnie brzmi SU 1.3.3. Za jakiś czas spróbuję jeszcze 1.4. to normalne, że teraz pokazuje mi w system info wersje oprogramowania V1.5.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, normalne. SU 1.3.3 bazuje na oficjalnym 1.5, a SU 1.4.0 bazuje na oficjalnym 1.6. W informacjach o oprogramowaniu pokazuje oficjalny numer softu.

 

Jak miałem przez chwilę rom od DOC2008 ten stary 1.2.8 z CWM to zauważyłem dziwne zjawisko, które nie występuje w późniejszych wersjach, nie wiem czy ktoś jeszcze to zauważył - jakiś problem z odświeżaniem ekranu, że to wyglądało jak lekkie migotanie ekranu (w każdym razie dawało po oczach). W nowszych FW nie ma tego zjawiska i nic nie migocze.

 

Czy ktoś może mi powiedzieć jak z widoku folderów po odpaleniu pliku CUE (przy jednoplikowych FLAC-ach) mogę automatycznie wyświetlić zawartość CUE z podziałem na utwory? Na razie jedyny sposób jaki znalazłem to w czasie odtwarzania wyjść do głównego menu, wybrać "now playing" i wtedy pokaże playlistę CUE, ale chyba nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po instalacji SU mam taki problem, że jak odpalam plik DSD to idzie to jakby spowolnione i to bardzo a reszty DSD nie widzi..

Wychodzi na to że SU nie obsługuję tych plików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, normalne. SU 1.3.3 bazuje na oficjalnym 1.5, a SU 1.4.0 bazuje na oficjalnym 1.6. W informacjach o oprogramowaniu pokazuje oficjalny numer softu.

 

Jak miałem przez chwilę rom od DOC2008 ten stary 1.2.8 z CWM to zauważyłem dziwne zjawisko, które nie występuje w późniejszych wersjach, nie wiem czy ktoś jeszcze to zauważył - jakiś problem z odświeżaniem ekranu, że to wyglądało jak lekkie migotanie ekranu (w każdym razie dawało po oczach). W nowszych FW nie ma tego zjawiska i nic nie migocze.

 

Czy ktoś może mi powiedzieć jak z widoku folderów po odpaleniu pliku CUE (przy jednoplikowych FLAC-ach) mogę automatycznie wyświetlić zawartość CUE z podziałem na utwory? Na razie jedyny sposób jaki znalazłem to w czasie odtwarzania wyjść do głównego menu, wybrać "now playing" i wtedy pokaże playlistę CUE, ale chyba nie tędy droga.

Generalnie dx50 ma problemy z prawidłowym odczytem plików .cue i tym podobnych. Wiem, że takie pliki się przydają, ale nie działa to poprawnie. Nie masz przerywania dźwięku z takimi plikami?

 

Posłuże się cytatem z FAQ z Headfi

 

"Can I just dump all sorts of files on the DX50 like a USB drive?

Yes, but don't do that. For the best possible experience make sure you don't transfer .cue and .m3u files to the DX50. They are not (yet) completely supported and will result in all sorts of bad behavior, from the scanning just stalling to entire albums that just skip from track to track without playing. If you want to make sure that you only have music files on the unit an easy solution is to connect the microSD card to your computer and search the card for "*.*". This will result in everything on the card being displayed in the search result. Sort the results by file types and delete everything that isn't either music files, cover art or folders. "

Edytowane przez fafanculen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w dx90 zauważyłem przerywanie w wypadku odtwarzania gęstych plików dsf z wolnej karty pamięci(w wypadku pamięci wewnętrznej lub szybszej karty to nie występuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fafanculen - nie, nic mi nie przerywa, ale nieco drażni mnie, że jednoplikowe FLAC muszę sobie przełączać przyciskiem "prev / next" zamiast wybrać konkretny utwór (tym bardziej jak utwór jest gdzieś pod koniec playlisty). Na FiiO to chodzi jak bajka i automatycznie ładuje plik CUE po wejściu do katalogu. Na rockboxie znośnie, bo trzeba włączyć i cofnąć sie z widoku utworu, a w ibasso takie cuda jakby to było jakimś problemem w XXI wieku żeby zaimplementować obsługę CUE na jakimś znośnym poziomie. Chętnie bym oddał obsługę DSD za wygodniejszy interfejs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fafanculen - nie, nic mi nie przerywa, ale nieco drażni mnie, że jednoplikowe FLAC muszę sobie przełączać przyciskiem "prev / next" zamiast wybrać konkretny utwór (tym bardziej jak utwór jest gdzieś pod koniec playlisty). Na FiiO to chodzi jak bajka i automatycznie ładuje plik CUE po wejściu do katalogu. Na rockboxie znośnie, bo trzeba włączyć i cofnąć sie z widoku utworu, a w ibasso takie cuda jakby to było jakimś problemem w XXI wieku żeby zaimplementować obsługę CUE na jakimś znośnym poziomie. Chętnie bym oddał obsługę DSD za wygodniejszy interfejs.

Na fiio x5 ,cue chodzi ok, nie sprawdzałem jeszcze na rocboxie. Sądzę, że w rockboxie jest to lepiej zaimplementowane niż w Mango.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie dlaczego po instalacji SU 1.3.3 nie wykrywa mi na Win7 dysku i karty w dx jak podpinam pod USB?

W USB settings mam storage.


Zmieniłem kabel USB i działa;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile w sumie SU i innych softów oprócz rockboxa jest na DX50? Podacie jakieś linki?

Chodzi mi o takie które które instaluje się za pomocą aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest lista tych FW, które ja sobie ściągnąłem. W miarę kompletna, poza softami robionymi przez DOC2008, których jest kilka razy więcej (te wydały mi się najciekawsze):

 

Official iBasso firmware:

2013-09-13 v1.1.5
2013-09-17 v1.1.6
2013-09-29 v1.2.0
2013-10-21 v1.2.2
2013-11-01 v1.2.3beta
2013-11-15 v1.2.5
2013-12-06 v1.2.6
2013-12-27 v1.2.7
2014-01-24 v1.2.8
2014-06-23 v1.5.0
2014-11-19 v1.6.0
2015-03-04 v1.8.0
2015-04-12 v1.9.2
2015-07-01 v1.9.3

DOC2008 firmware:

2014-04-01 HIRES BASS EDITION SR 1.2.8?
2014-05-08 SUPER HIRES 1.2.8
2014-05-13 FINAL 1.2.8 no WAV, MP3, OGG, AAC, WMA
2014-06-24 SOUND EXPLOSION V2 1.5.0
2014-06-24 SOUND EXPLOSION DARK BASS EDITION V2 1.5.0
2014-07-21 SOUND EXPLOSION ULTRABASS EDITION 2.0.5 (DX90)
2014-10-21 MEGA SOUND EXPLOSION RELOAD 2.0.5 (DX90)
2014-11-13 NEW SOUND EXPLOSION GRAND FINAL 1.5.0
2014-12-11 NEW DOC'S FAVOURITE FIRMWARE ULTIMATE FINAL 1.5.0 FLAC, APE, DSD only

Sound Unlocked firmware:

2014-07-29 1.3.3
2014-11-26 1.4.0

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Kerebron.

Które 3 wg Ciebie były najciekawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są FW, które ściągnąłem, ale to wcale nie znaczy, że wszystkie instalowałem. Prawdę mówiąc bardzo niewiele bawiłem się softami DOC2008. Używałem głównie oryginalnych FW, aż w końcu zainstalowałem dual-boota 1.9.3/Rockbox, z czego aktualnie używam niemal wyłącznie RB.

 

Jeśli chcesz spróbować modowane softy, to wypróbuj SU 1.4.0 i któreś z ostatnich DOC2008 (ta lista była aktualizowana na przełomie lipca i sierpnia, więc może być coś nowszego - nie sprawdzałem, choć jak widać już wtedy ostatnie softy były z 2014 roku) w wersjach basowych lub nie, w zależności od tego, jaki dźwięk chcesz osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie gdyby były problemy ze znalezieniem jakiegoś softu to linkuję dosyć bogatą listę softów DOC'a:

http://4pda.ru/forum/lofiversion/index.php?t553797.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @sn4ke. Zadam może głupie pytanie. Czy Doc2008 i SU łączą się ze sobą czy oferują różne sygnatury dźwiękowe osobno?

Drugie już normalniejsze ;] pytanie. Jakie słuchawki nauszne dobrze zgrywają/ły wam się z DX50? Myśle o takich uniwersalnych słuchawkach, pod odsłuchy też na stacjonarce (może w przyszłości lampie).

Czaje się na jakieś i póki co zastanawiam się nad : TS-671 (pod późniejsze mody/recabling), AKG: K141, K280, K301, K400, K612 Pro.

Słucham głównie muzyki rockowej z naciskiem na hard, metalu, bluesa, instrumentów, jazzu. Zero technopodobnych nagrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie "łączą się"? Doc i Dmitryi to dwie różne osoby i dwa różne spojrzenia na temat, a do tego Doc narobił tyle modów, że na dobrą sprawę można by było wziąć tylko jeden z nich i po prostu kręcić korektorem. Z drugiej strony korektor też ma swoje ograniczenia, a bywają takie zmiany, że trzeba by było użyć wartości EQ spoza zakresu. Dmitryi jest raczej konsekwentny jeśli chodzi o mody SU i są w miarę uniwersalne, z kolei Doc wydaje się stroić swoje mody pod konkretne modele słuchawek.

 

O słuchawkach się nie wypowiem, bo tutaj wszystko zależy od tego jakiego FW użyjesz. Z różnymi FW różne modele słuchawek zachowywały mi się zupełnie inaczej. Słuchawki, które skazywałem na rozstanie ze względu na nudne granie na 1.9.3 dawały czadu na SU, a niektóre zbyt nachalne na SU dopiero na oficjalnym zaczynały grać z elegancją i klasą. Na pewno nie pakuj się w jakieś wysoko-ohmowe, bo samym grajkiem nie wyciśniesz z nich pełni możliwości, ale warto wziąć też pod uwagę, że niektóre o rozsądnej impedancji (także pchełki) bardzo fajnie reagują na wyższy gain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś DXa z line out-a?

Szkodzi to słuchawkom?

Nawet fajnie to brzmi, taki wyrównany dźwięk na całym paśmie.

Bałem się, że walnie całą mocą, a tak na prawdę gra ciszej niż z phone out.

Aha i wgrałem rockboxa i jestem zadowolony. Póki co zero problemów tylko bateria oszukuje, bo na rozładowanej zagrał jeszcze kilka h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś DXa z line out-a?

Tak.

 

Szkodzi to słuchawkom?

Nie.

 

Nawet fajnie to brzmi, taki wyrównany dźwięk na całym paśmie.

No. :)

 

Bałem się, że walnie całą mocą, a tak na prawdę gra ciszej niż z phone out.

LO pomija sekcję wzmacniacza. Cyfrowa regulacja głośności działa.

 

Aha i wgrałem rockboxa i jestem zadowolony. Póki co zero problemów tylko bateria oszukuje, bo na rozładowanej zagrał jeszcze kilka h.

Dobry RB nie jest zły. :P Wskaźnik naładowania faktycznie nie jest zbyt precyzyjny i zdarzają mu się np. skoki o parę % przy włączaniu/wyłączaniu.

Sprawdź jeszcze jaką masz ustawioną pojemność akumulatora w opcjach, bo może jest inna, niż zamontowanego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aha i wgrałem rockboxa i jestem zadowolony. Póki co zero problemów tylko bateria oszukuje, bo na rozładowanej zagrał jeszcze kilka h.

Dobry RB nie jest zły. :P Wskaźnik naładowania faktycznie nie jest zbyt precyzyjny i zdarzają mu się np. skoki o parę % przy włączaniu/wyłączaniu.

Sprawdź jeszcze jaką masz ustawioną pojemność akumulatora w opcjach, bo może jest inna, niż zamontowanego akumulatora.

 

Dzięki za cenną uwagę. Zaraz to ogarnę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności