Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do 200zł. Wyciszenie otoczenia + wygoda.


Pyrozaur

Pytanie

Witam.

Chciałbym kupić słuchawki nauszne(doki nie wchodzą w grę) do 200 zł, jest to absolutne maximum jakie mogę na nie przeznaczyć.

Najważniejsze jest dla mnie aby bardzo dobrze wygłuszały dźwięki z otoczenia oraz aby były wygodne i nie wymagały robienia przerw w użytkowaniu co 30 minut :)

 

Przeprowadziłem już wstępną selekcję spośród różnych modeli i zainteresowały mnie 4:

-PIONEER SE-M290/M390

-Sony mdr-xb600

-Superlux HD 681

-JVC HA-S400

 

Myślałem jeszcze o Sennheiserach hd 202, AKG k518 oraz CAL jednak czytałem że ich wygoda użytkowania jest na dość niskim poziomie.

Chciałbym także dodać że będę za ich pomocą słuchał muzyki z telefonu oraz z laptopa, na zintegrowanej karcie dźwiękowej i nie mam zamiaru na razie kupować nowej tak więc proszę bierzcie to pod uwagę podczas polecania :)

Mają być to słuchawki do słuchania muzyki głównie w domu, nie muszą być przystosowane do outdoorowego słuchania gdyż będą używane w terenie sporadycznie.

Miałem okazję przetestować tylko model Sony mdr-xb600 i były według mnie dobre, co do reszty są to modele polecane na forach internetowych.

Na słuchawkach będę słuchał tak naprawdę wszystkiego po trochu. Ich głównym zadaniem będzie wygłuszanie moich kolegów z akademika Space Ambientem podczas nauki, jednakże na pewno będę chciał za ich pomocą posłuchać dobrego Rocka, Jazzu czy Rapu. Pragnę zaznaczyć że w tym temacie jestem kompletnie zielony i że nie jestem audiofilem :) Za moją ignorancję przepraszam i proszę o pomoc w wyborze któregoś z tych czterech modeli lub podsunięcie jakiegoś innego, dobrego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Takstary pro80 z tej aukcji

http://www.aliexpress.com/snapshot/7000347081.html?aff_platform=aaf&sk=zFaEma2Fe%3A&cpt=1447545535017&af=120&cv=14704&cn=1nxtxa6n3o1wj013ptvom32g2pq5tg61&dp=v5_1nxtxa6n3o1wj013ptvom32g2pq5tg61&afref=http%3A%2F%2Faliberry.ru%2F&aff_trace_key=12a7fde3a0034aaf9fa6aa7f4749b5ce-1447545535017-00825-zFaEma2Fe

 

przyszly mi pare tyg temu i graja swietnie, szly jakies dokladnie 12 dni do mnie, cena 195zl (100zl taniej niz w polsce)

 

http://www.aliexpress.com/item/NI5L-Top-level-Hifi-Takstar-Pro80-Closed-Dynamic-stereo-monitoring-headphone-DJ-monitor-headset-straight-cab/32502930957.html?spm=2114.031010208.3.10.z9dnTU&ws_ab_test=searchweb201556_6_79_78_77_91_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9

 

a tutaj za 182zl mozesz chwycic, sprzedawca wydaje sie uczciwy po feedbackach, a jesli sluchasz roznych gatunkow to bralbym wlasnie je, bo raczej zadne pasmo nie dominuje i sa szczegolowe

Edytowane przez Oby3y
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, myślę że zdecyduję się na Superluxy HD669 :) Bardzo dziękuję za pomoc :)

 

 

Mam jeszcze tylko pytanko. Czy dłuższe przesiadywanie w takich słuchawkach zamkniętych jak Superluxy hd669 jest w 100% zdrowe? Ponieważ teraz zastanawiam się także trochę nad Sennheiserami hd 202 gdyż one podobno także tłumią jednak nie "na amen". Będę wdzięczny za pomoc :)

Edytowane przez Pyrozaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Takstar dla JAKICHKOLWIEK słuchawek oficjalnie zaleca mniej niż 2-3 h dziennie słuchania na głośności między 40-60dB (ciszej niż normalna rozmowa) i nie dłużej niż pół godziny w jednym ciągu.

Jednakże nieoficjalnie nawet jeśli przy takiej głośności słuchania miałbyś je na głowie znacznie dłużej to nie powinieneś się zbytnio niczego obawiać.
Słuchawki nauszne są "zdrowsze" niż douszne i o wiele bardziej "zdrowsze" niż dokanałowe.

I nie ma tutaj kompletnie znaczenia czy to zamknięte czy jakiekolwiek inne.

Nawet teoretycznie zamknięte powinny być dla słuchu bardziej bezpieczne, gdyż ich właściwości wygłuszające sprawiają, że głośność otoczenia spada, przez co nie musisz ustawiać wysokiej głośności.

Innymi słowy przy normalnym rozsądnym użytkowaniu nie masz się kompletnie czym przejmować.
Jedynie polecam uważać jeśli zamierzasz słuchać w bardzo głośnym pomieszczeniu jak np. wnętrze pociągu, bo wtedy automatycznie podnosisz próg głośności, i to już nie będzie zdrowe jeśli będzie trwało zbyt długo.

 

 

Jeśli ważny jest dla ciebie zdrowy słuch, to polecam też przeczytać co nieco o tym jak można chronić swój słuch, gdyż jeśli nawet raz za bardzo przesadzi się z głośnością, to będziesz musiał z powstałym przez to ubytkiem w słyszeniu żyć do końca życia, gdyż słuch nie potrafi odbudować swojej dokładności słyszenia. Mam tutaj najczęściej na myśli wszelkie koncerty, imprezy, mecze i przebywanie wśród głośnych urządzeń.

Są specjalne aplikacje na telefon pozwalające mierzyć poziom głośności, niektóre są naprawdę dokładne.

Edytowane przez ReznoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :D

 

A czy ktoś kto używał Superluxów hd669 mógłby mi napisać czy te słuchawki całkowicie odpadają jeżeli chodzi o słuchanie w terenie? Bo nie ukrywam że sporadycznie ale jednak chciałbym ich użyć poza domem no i poza tym będę je przewoził co weekend z akademika do domu więc będę musiał przemyśleć sprawę jeszcze raz jeżeli okaże się że są one mega nie poręczne w kwestii transportu. W kwestii bardziej poręcznych słuchawek to wpadły mi w oko Sony zx600. Czy są one lepsze od Superluxów hd669?

Edytowane przez Pyrozaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja tam bym HD669 nie założył poza domem. Co do przenoszenia ich - są spore, trzeba trochę miejsca w torbie/plecaku zarezerwować dla nich. A swoją drogą to odradzam tak mocno izolujące słuchawki do używania w terenie - jednak te minimum dźwięków z otoczenia wypada słyszeć, w razie jakichś niebezpieczeństw itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam zx600 od 3 lat. Nie mogę powiedzieć nic sensownego z tego powodu ,że były to moje pierwsze słuchawki nauszne i nie mogę ich porównać do innych.

Od intentywnego użytkowania (codziennie) gąbki już nie nadają się do używania , cała skóra schodzi i pałąk to samo od wewnetrznej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dziękuję za opinię. A może ktoś miał doświadczenie z obydwoma modelami i może je mniej więcej porównać? :D Przepraszam za poruszanie tak wielu wątków w jednym temacie ale nie chcę wydać pieniędzy na słuchawki które nie będą mnie satysfakcjonowały :) Za wszelki konstruktywny wkład w temat naprawdę bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sony mają mniej góry (o ile nie pomyliłem modeli).

Coś za coś. Może taki mułek Ci się nawet bardziej spodobać. Możesz też pójść w CAL z padami od hm5, ale tu poza budżet wychodzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakbyś trochę dołożył to już byś mógł sobie pozwolić na wyższą klasę takstary HD6000

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Nie musi.

Omnitronics SHP5000 to ich rebrand. Latały po 209zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi, bardzo mi wszyscy pomogliście :) Zdecydowałem się postawić tylko na wygodę i wyciszenie więc wybrałem Superluxy HD 669. Myślę że spełnią moje oczekiwania. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :)

Edytowane przez Pyrozaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności