Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

SWS-owcy : hop,hop ... Wpłynąłem na suchego przestwór oceanu...


paratykus

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

ja mam nadzieję, że dzięki koledze Hechlokowi będę miał okazję się bliżej zapoznać z SWS i porównać do HE1000 :)

Postaramy się ogarnąć :)

 

 

Zróbcie to koniecznie. Sam jestem bardzo ciekaw co z takiego porównania wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepszy dla nich FCL.

 

 

Jeśli ktoś kocha ciepło. bo z tego, co piszecie wygląda na to, że najlepiej zgrywają się The Wire BamboszKa. A przynajmniej dla mnie, wnioskując z opisu hechloka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli najlepszy dla nich FCL.

 

 

Jeśli ktoś kocha ciepło. bo z tego, co piszecie wygląda na to, że najlepiej zgrywają się The Wire BamboszKa. A przynajmniej dla mnie, wnioskując z opisu hechloka.

 

 

Ja je wykorzystuję wielozadaniowo - do FCLa podpinam na ciepłe i przyjemne seanse, do The Wire, żeby usłyszeć wszystko wyraźnie i dokładnie. Jak ktoś lubi cieplutki, przyjemny przekaz taki jak w HEk, to raczej nie są to słuchawki do końca dla niego - pod tym kątem HE1000 będą na pewno lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba wszyscy dziś jesteśmy trójkolorowi.

Tak, ale ja z naciskiem na kolor biały.

 

 

 

Rozumiem.

 

Natomiast tak trochę offtopicznie coś mi się przypomniało/coś przywołaliście:

 

 

"Trzy kolory". Preisner, Piesiewicz, Kieślowski.

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn, posiadacz Superlux 330, posłuchał dzisiaj SWSów. Na początku nie mógł uwierzyć, potem przeszedł lekkie załamanie nerwowe, a na końcu chciał wyrzucić swoje słuchawki.

 

Najbardziej szczegółowo zagrały mu z the wire bal, ale najbardziej podobały mu się z FCLa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn, posiadacz Superlux 330, posłuchał dzisiaj SWSów. Na początku nie mógł uwierzyć, potem przeszedł lekkie załamanie nerwowe, a na końcu chciał wyrzucić swoje słuchawki.

 

Najbardziej szczegółowo zagrały mu z the wire bal, ale najbardziej podobały mu się z FCLa.

 

Nie rób tego kuzynom :P

Rób to wrogom.

Z tym, że tak sympatyczny gość jak Ty raczej nie ma wrogów :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu skończyły mi się lajki. Może kolejna akcja-ankieta? Czy chcemy zdjęcia ograniczenia w liczbie lajkow na dzień?

Zdjęcie tego ograniczenia miało by sens, bo nawet mnie ich ostatnio brakło z 2 razy :P

 

 

Jak ja Was chłopaki nie lubię...

 

I co? I znowu będę musiał dla siebie słuchawki robić. Ehh... a było już tak pieknie.

heh, co złego w robieniu słuchawek. Jedne robię powoli sam już jakiś czas(tego raczej mi brakuje), a z dt770 czekam na swoją kolej na udrewnienie :D

 

 

Co do SWS'ów to chyba moje największe zaskoczenie z dziedziny słuchawek. Nie są to słuchawki które tłuką basem(w sensie ilościowym), mimo że w zależności od wzmacniacza mają go mniej lub więcej. Ale bas jest tam rodem z piekła, schodzi piekielnie nisko i pozwala wyczuć łupnie od lucyfera. Średnica w planarach mi się zawsze podoba, i wydaje taka bardziej czarująca niż w dynamikach. Przez to jak Michał zaprezentował mi SWS'y zacząłem interesować się planarami. Ostatnio nawet po głowie mi chodzą he-500. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja Was chłopaki nie lubię...

 

I co? I znowu będę musiał dla siebie słuchawki robić. Ehh... a było już tak pieknie.

@Fatso, a ta drewniana obudowa jest konieczna, czy wystarczy HE-5LE przerobić, żeby to odpowiednio grało (dla niektórych nie musi wyglądać ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jak miło, pozdrowienia dla wszystkich właścicieli i sympatyków tych słuchawek, co się ich podobno nie da kupić :lol:

 

A czy z okazji nadchodzącej premiery kolejnego epizodu Gwiezdnych wojen, można się spodziewać jakiejś nowej wersji SWS, Jedi Edition :woot: .

 

Na razie tylko trailery^^
FNArwqK.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczuwam stax'y (009) w nowym domku. Moc w nich jest silna :D

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

sugerujesz , że SR-009 zostaną zamknięte w drewnianej obudowie???

Mówiąc szczerze, dla mnie to byłaby profanacja, bo akurat oryginalny wygląd (bynajmniej dla mnie), jest fenomenalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przeczuwam stax'y (009) w nowym domku. Moc w nich jest silna :D

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

sugerujesz , że SR-009 zostaną zamknięte w drewnianej obudowie???

Mówiąc szczerze, dla mnie to byłaby profanacja, bo akurat oryginalny wygląd (bynajmniej dla mnie), jest fenomenalny.

De gustibus... Swoją drogą, to był tylko ślepy strzał, po prostu mocowanie pałąka przypomina mi to z 009. Równie dobrze, może to być autorski projekt. Użycie gniazd hifimana również wskazuje na co innego.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

Ciekawi mnie fenomen tych SWS, bo przecież to nadal Hifimany HE-5LE tylko w innej obudowie,inne pady i pałąk ...ale najważniejszy driver ten sam nadal,chyba że się mylę.

Dobrze jakby ktoś zrobił porównanie SWS z HE-5-LE...jakie różnice w dźwięku, co daje modowanie ,co zyskujemy, a co się traci z przekazu firmowych HE-5-LE.

Jakoś mi się nie chce wierzyć że można aż tak wpłynąć na brzmienie, zmienić je całkowicie, stosując inną obudowę drewnianą, pady itd.

Zmiana będzie ale czy warta grzechu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności