Skocz do zawartości

Audio Video Show 2015 - relacje i wrażenia


all999

Rekomendowane odpowiedzi

LCD 4 >> mix X z lcd 3. Niby fajniej niz niższe modele ale przy tej cenie to już żarty lekkie z klienta. Wnioskuje ze 80% dodanej ceny to kewlar i ohydny kabel.

ED5 >>> uuuu ile sie spodziewałem po tych słuchawkach. Porażka. Kartonowe granie, średnica nijaka. TH900 przy nich to królowie sceny i balansu.

TH900 >> tutaj wow. scena, funowe granie, waga. XC chętnie zamienia na fostexy.

QP1 >> bardzo ciekawe granie. Jeżeli ktoś lubi bardzo bogaty dol i wypełnioną średnice to player idealny brzmieniowo. Dynamiczny i rozdzielczy. Ui fatalne. Obsługa zabija cały fun z playera.

dx80 >> jeżeli to zamiennik dx50 to ok. Headfi jak zwykle gdzies popada w hypetrain. Jest ok ale niczym szczególnym się nie wyróżnia. Klasyczna jakość ibasso jeżeli chodzi o wykonanie i startowy soft :P

x7 >> z ui jak i budowy czuć chiński design. Android zalatuje wersja 2.0. Sporo bugow w sofcie. Karty mi nie chciał czytać wiec ciężko porównać.

 

hd800s brak.

m3 brak.

Edytowane przez pankracy_waw
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mają tam jakieś super promocje na znany sprzęt? Z aplikacji AVS wyczytałem, że można np. nabyć wspominane wyżej ultrasone ed.5 za kwotę 3500zł.

 

ZA ILE??????????????

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Huzar24 czy mógłbyś powiedzieć jakie słuchawki dobrze Ci się zgrały z C4? Podłączyłeś do nich TH 900?

 

Wszystkich nie podłączałem, ale Fostexy tak. TH 900 to zdecydowanie moje brzmienie i C4 mógł pokazać co potrafi. Polecam też posłuchać Final Audio VI - dla mnie duże dźwiękowe zaskoczenie.

 

 

X7 się zawiesza? Ktoś o tym wspominał.

Tak zawiesił się przy próbie wejścia w menu. Trzeba go było resetować.

 

Co do Utrasonów E5 to trzeba samemu wyrobić opinię. Pytałem czy są z kartonika czy wygrzane - oczywiście wygrzane - niczym szczególnym mnie nie zaskoczyły, odbieram to jako płaskie granie. Podszedłem do nich po Pandorach, które mnie uwiodły - może dlatego daję niższe noty:-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Akurat mnie Orfeusze nie zachwyciły, pewnie się nie znam. Osobiście w ślepym teście nie rozróżniłbym ich od takich za ...600-1000zł. Przynajmniej wiem, że nie muszę się drapać na audiofilski olimp, bo nie słyszę tego czegoś, o czym wszyscy się rozpisują. Miałem nadzieję, że powalą mnie holografią i wrażeniem obcowania z nowym wymiarem słuchania, a tak nie gonię króliczka i zostaję ze swoimi akg 550.

Uwaga: to moja subiektywna opinia, uprasza się nie napinać.

 

brawo. Bardzo się ciesze że nie bałeś się napisać swoich własnych odczuć :)

 

 

 

1. Muzyka odtwarzana jest tak głośno, że osobiście nie byłem w stanie wejść do pokoju odsłuchowego. Wydawało mi się, że tak drogi i znamienity sprzęt nie musi mieć potencjometru głośności na maxa, żeby pokazał swoją dynamikę i moc.

 

Po pierwsze jest tam na pewno straszny zgiełk to raz a dwa. Zawsze tak jest i wielokrotnie sie na tym łapałem nawet nie musiałbyć to Audioshow ale samo nastawienie, meet, spotkanie, słuchawki, wzmacniacze, często słuchałem dużo głośniej niż słucham u Siebie w domu i czego bym nie posłuchał był efekt woww a później przy przejściu do własnej muzyki, swojego sposobu słuchania, kurz opadał i było po prostu fajnie

 

 

 

2. Bardzo kiepski dobór odtwarzanej muzyki. Ja rozumiem prawa autorskie, zaiks, te sprawy, ale puszczanie louisa armstroga, albo smętnego gitarowego bluesa (nie mam nic do louisa i bluesa) w celu zademonstrowania możliwości sprzętu, pachnie mi sabotażem.

 

nie rozumiesz widać tego audiofilskiego smaczku. Utarło się i niech nikt nie zaprzeczy że jedyną słuszną muzyką (skądinąd jest to prawda pod kątem stricte muzycznym) że audiofil to słucha Klasyki, Jazzu, bluesa, niektórzy nieśmiało przyznają się do Rocku, Metalu, muzyki elektronicznej (ale tu też jest hak bo nie mówimy tutaj o takim radiowym Avicii, czy skrillexie ;) Chodzi po prostu o to że na takiej muzyce pomijając jej oczywiste aspekty muzyczne robi się największe wrażenie szczególnie na innych słuchaczach i fanach tej muzyki by jak najbardziej zaprezentować jej walory i jakość. Oczywiście nie bierze się tu pod uwage tak istotnej rzeczy że w praktyce nie jest to muzyka do słuchania na codzień, a nawet jeśli to musi być dobrany odpowiedni repertuar do humoru, samopoczucia etc. a tutaj łatwo o przyslowiową, szklaneczke whisky, cygarko, ciepły fotel i słuchawki gdzie nawet gdyby słuchacz nie wiedział co ma na głowie to takie HD600 by zabrzmiały kilka razy lepiej niż kosztują i są warte :)

 

 

 

Osobno odsłuchałem HM HE 1000 na stoisku RMSa i jest to dla mnie odkrycie dźwiękowe. Nie stać mnie, ale to może być sprzęt docelowy w otwartych nausznikach. Muzyka była podawana z ogromną lekkością, tak od niechcenia - trudno mi to opisać. To nie były różnice typu "góra brzmi tak a dół inaczej niż w modelu X". HE grały wszystko inaczej - naprawdę polecam odsłuchy.

 

czyli co :) magia ?

przecież muzyka stricte na tym polega. Te słuchawki podają górę, średnice, dół scene inaczej niż te drugie dlatego są inne dla jednego lepsze, dla drugiego nie, do jednego gatunku muzycznego lub do innego

Edytowane przez aallen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś może być ciężko, bilet dostajesz na miejscu ale można zadzwonić na numer Pana Pawła Kuhn 606 408 162 może da się załatwić telefonicznie. Informował o tym wiktor z audiohobby, warto się pisać na to forum

Ja już idę na wycieczkę po stadionie, odsłuchałem wszystko, co chciałem. Będę pisał coś wieczorem :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności