Skocz do zawartości

2 x chinch - 2 x chinch


amrowek

Rekomendowane odpowiedzi

jakie przewody chinch wybrac do połączenia sprzętu typu Dual CR1780, CD Dual 1035RC i CD Rotel 855

 

pod uwagę brałem coś takiego

 

nr 1 http://allegro.pl/kabel-2xrca-2xrca-cinch-hq-vitalco-1-5m-i5722334733.html

 

nr 2 http://allegro.pl/kabel-przewod-2-rca-2xrca-cinch-audio-wireway-1m-i5660264264.html

 

nr 3 http://allegro.pl/kabel-przewod-2-rca-cinch-prolink-exclusive-1-2m-i5481597610.html

 

nr 4 http://www.euro.com.pl/kable/techlink-710031-2xrca-2xrca.bhtml

 

ps nie mam czasu aby zrobić samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz u nas w komisie, chłopaki czasem mają fajne DIY interkonekty na fajnych kablach i fajnych złączach...

 

ps nie mam czasu aby szukać dla Ciebie :D

Edytowane przez Robsonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mając taki przewód

https://www.audeos.pl/pl/p/Canare-Starquad-l-4e5c-black-kabel-mikrofonowy/33

należalo by założyć do niego takie końcówki

http://allegro.pl/prolink-premium-trc-019-zlocony-wtyk-rca-cinch-i5249573688.html

 

ps i poswiecić jeden dzien z wekeendu


a ten

http://allegro.pl/prolink-futura-kabel-przewod-2x-rca-cinch-1m-i5336709670.html

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prolink ma dosyć dobre wykonanie.

Zaś co do wpływu na dźwięk to ten ... tego ... eee ... jakoś specjalnie kabli nie słyszę.

 

( 2 dni temu byłem u audiologa i wyszło na to, że mam ponadprzeciętny słuch. A bałem się, że kiepsko słyszę skoro kabli jakoś specjalnie nie słyszę)

 

;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zamiast Strarquada lepiej wziąć Sommercable Peacock (podwójny, porządny), do tego wtyki NYS373 lub Amphenole ACPR i przewód mamy prima sort...

 

Albo typowy Canare pod interkonekty RCA: https://www.audeos.pl/pl/p/Canare-L-2T2S/543 Ale tu już trochę drożej wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prolink ma dosyć dobre wykonanie.

Zaś co do wpływu na dźwięk to ten ... tego ... eee ... jakoś specjalnie kabli nie słyszę.

 

( 2 dni temu byłem u audiologa i wyszło na to, że mam ponadprzeciętny słuch. A bałem się, że kiepsko słyszę skoro kabli jakoś specjalnie nie słyszę)

 

;)

 

Między wieloma kablami również nie słyszę różnic. Ale mam też takie, między którymi różnica jest znaczna. Człowiek zazwyczaj neguje wiele rzeczy póki faktycznie się nie nadzieje tak, że nie będzie już takiej możliwości.

 

 

@Evil

naprawdę uważasz, że prolink będzie ograniczeniem?

 

Tak, tak właśnie uważam :). Zwłaszcza że miałem z tej klasy cenowej zarówno Prolinki (oraz teoretycznie lepsze Futury) oraz Vitalco. Techlinki także, ale trochę inny niż podany przez autora model. Jedynie Wireway nie są mi znane z wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prolink ma dosyć dobre wykonanie.

Zaś co do wpływu na dźwięk to ten ... tego ... eee ... jakoś specjalnie kabli nie słyszę.

 

( 2 dni temu byłem u audiologa i wyszło na to, że mam ponadprzeciętny słuch. A bałem się, że kiepsko słyszę skoro kabli jakoś specjalnie nie słyszę)

 

;)

 

Między wieloma kablami również nie słyszę różnic. Ale mam też takie, między którymi różnica jest znaczna. Człowiek zazwyczaj neguje wiele rzeczy póki faktycznie się nie nadzieje tak, że nie będzie już takiej możliwości.

 

 

 

Nie neguję w powyższym wpisie zjawiska słyszenia kabli choć nie ukrywam, że fakt nie słyszenia przeze mnie tego zjawiska był jedną z dwóch przyczyn wędrówki do audiologa.

 

( w kwestii nie słyszenia u mnie to też nie do końca takie kategoryczne, bo coś tam słyszę, ale te różnice nigdy nie były warte [ dla mnie ] ceny tych kabli )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaskoczę Paratykusie, ale mam wrażenie, że bardziej jestem w stanie dostrzec ostatnio różnice w okablowaniu na T1 niż dwóch zestawach SRSów. Wiele zależy więc od sprzętu w takich wyzwaniach - bo tak, na ogół są to duże subtelności. Ale różnica między takimi Exclusive a już kablem na zwykłym Sonolene była słyszalna nawet na kolumnach, które przecież nie są ani nowe, ani Bóg wie jak audiofilskie. Główne zmiany? Holografia na środku sceny i czystość/tonalność sopranu. Prolinki były po prostu matowe, zaś na ich tle Sonolene agresywny i surowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zaskoczę Paratykusie, ale mam wrażenie, że bardziej jestem w stanie dostrzec ostatnio różnice w okablowaniu na T1 niż dwóch zestawach SRSów. Wiele zależy więc od sprzętu w takich wyzwaniach - bo tak, na ogół są to duże subtelności. Ale różnica między takimi Exclusive a już kablem na zwykłym Sonolene była słyszalna nawet na kolumnach, które przecież nie są ani nowe, ani Bóg wie jak audiofilskie. Główne zmiany? Holografia na środku sceny i czystość/tonalność sopranu. Prolinki były po prostu matowe, zaś na ich tle Sonolene agresywny i surowy.

 

Matko s curkom (!) Świat takiego słuchania muzyki jest dla mnie w takim razie niedostępny.

Zakładam, że to rodzaj muzycznego daltonizmu.

 

Muzyczny daltonizm - hmmm ... ciekawe określenie mi wyszło.

 

Czy daltonista może czerpać radość z oglądania dzieł np.Rembrandta i smakować jego zabawy światłem i cieniem ?

Nie wiem. Na szczęście ja ze słuchania muzyki czerpię dużo radości.

 

Koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli nic w stosunku do Ciebie ani obraźliwego, ani dewaluującego Twoje własne doświadczenia. Jedynie opisałem własne obserwacje i podparłem je konkretnymi przykładami. Nie znaczy to jednak automatycznie, że ktoś również musi słyszeć to co ja, a jeśli nie to jest upośledzony akustycznie, czy też ja sam mam z tym problemy i słyszę placebo (znajomy był weryfikatorem). Nie znaczy to też że z muzyki sam nie czerpię przyjemności, a jedynie że wykorzystuję zmiany w brzmieniu - jeśli już mają takowe miejsce - do własnych celów synergicznych w ramach danego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli nic w stosunku do Ciebie ani obraźliwego, ani dewaluującego Twoje własne doświadczenia. Jedynie opisałem własne obserwacje i podparłem je konkretnymi przykładami. Nie znaczy to jednak automatycznie, że ktoś również musi słyszeć to co ja, a jeśli nie to jest upośledzony akustycznie, czy też ja sam mam z tym problemy i słyszę placebo (znajomy był weryfikatorem). Nie znaczy to też że z muzyki sam nie czerpię przyjemności, a jedynie że wykorzystuję zmiany w brzmieniu - jeśli już mają takowe miejsce - do własnych celów synergicznych w ramach danego systemu.

 

Jakie obraźliwe ?Jakie dewaluujące ? Ja nie z tych wrażliwo-obrażalskich.

Po prostu głośno się zastanawiałem. Nic więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się najprecyzyjniej jak potrafię: odsunięcie źródeł pozornych w ramach pierwszego planu wraz z nadaniem im poprawnej skali. Słuchawki które mają z tym problemy to np. K701, które na moje uszy brzmiały tak, jakby średnica była w nich utwardzona i zamknięta w środku większej sceny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Compton, logicznie rzecz ujmując, zgodnie z tym co napisałeś, pierzemy w tym samym, tylko Ty uważasz, że masz bielszy odcień bieli.

Mój proszek składa się w 99,99% z proszku. Twój w 99,99999999% (dostaw sobie dziewiątek ile chcesz). Na tonę proszku to oznacza, że Ty kupujesz 100 gramów proszku więcej niż ja. Ale tak naprawdę to nie kupujemy tony, prawda? Dopisz sobie resztę z przeliczeniem na miedź.

Ja się nie zastanawiam nad tym, czy jak wsypię proszek lewą ręką pod prawą nogą i z wyskoku, to będę miał lepsze kolory prania.

A jakbyś nie zauważył, o kable nie pytałem, a o holografię, bo ta jako dział optyki nie zajmuje się dźwiękiem.

Edytowane przez hafis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności