Skocz do zawartości

iMod - niezawodna inwestycja czy relikt przeszłości


VanCas

Rekomendowane odpowiedzi

Lada moment zaczyna się 2016 rok co oznacza, że ipod stanie się już nastolatkiem i skończy 11 lat,
Przez ostatnie lata wiele się zmieniło w rynku odtwarzaczy przenośnych. Namieszały nie tylko smartfony ale także odtwarzacze z serii AK, iBasso i Fiio zmieniając definicję zarówno przenośnego grania jak i jakości w rozsądnej cenie.
Co jakiś czas można się natknąć na iPoda video za np 200zł. Z jednej strony super cena, z drugiej strony koszt imoda już nie jest tak konkurencyjny jak dawniej.

Zobaczmy co nam mówią liczby:
iPod video - 200 zł
iMod - 250 zł
CF mod - 300 zł
wzmacniacz ( od SMSL S4 do Fiio E12) - 200 - 500 zł
Łącznie - 950 - 1250 zł

Koszty oczywiście w przybliżeniu, lecz widać, że koszt iModa jest podobny do ceny sprzętów typu x3 II; x5 czy DX50 a wielu forumowiczów wie, że można ustrzelić jeszcze lepsze kąski w tej cenie ;)

I tutaj mamy z jednej strony sprzęt legendarny wręcz z możliwością dobrania brzmienia przez wzmacniacz a z drugiej mamy brak 24bitów i kanapkowanie.

iMod jest sprzętem kultowym, lecz jak dziś wypada waszym zdaniem dziś w porównaniu do innych sprzętów?

Czy mając ipoda opłaca się jeszcze podejmować przeróbki czy lepiej kupić coś innego?

Jakie jest Wasze zdanie na temat iModów obecnie, jest to rentowna inwestycja czy może trzymanie się pewnego reliktu przeszłości.

Edytowane przez VanCas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tl;dr

 

Classic i iMod? Tylko Video. Już dobrze.

 

Ja ostatniego iModa z CF wyrtałem za 400zł (ale dałbym i 500zł) a E12A za kolejne 400zł i było super ... samemu całość teraz robić to trochę słabo opłacalne.

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie tak dawno przerabiałem - i rzeczywiście koszt podniszczonego video + mod + cf mod + nowa buda wyniosło mnie jakieś 750 zł, do tego FiiO e12a za 500 zł. Grał świetnie, ale +/- w tej cenie można mieć już kilka innych grajków, bez potrzeby dokupowania wzmacniacza. U mnie padło na Studio i nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od słuchawek i to ich wybór toruje kolejne wybory.

Miałem długo iModa, do X5 nie było jakieś ale na fiio zamieniłem bo zgrywało się lepiej z słuchawkami.

Tylko ja używam jako kanapki bo jednak moje hełmofony są wymagające :D

Na pytanie czy nie lepiej zmienić słuchawki na łatwiejsze, jednoznacznie nie. Ale to nie jest portale i nie będzie :P

 

A że słuchawki były mi ważniejsze niż DAP który był u mnie chyba 3 lata to ten ustąpił bo ile można ...

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam iPoda 6g po LOD z kartą SD 64gb i do tego iBasso D-zero. Nie widzę sensu posiadania iModa (@Goras woli iPoda 6g od iModa 5g i mówi że nie widzi różnicy pomiędzy iPodem po LOD a iModem). Mój zestaw kosztował mnie 500 i nie zamieniłbym go na nic innego. Nie słuchałem x3 ani x5. Z lepszych grajkow tylko S:flo2 i wolę mój zestaw.

Edytowane przez Andrewek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcale nie tak dawno przerabiałem - i rzeczywiście koszt podniszczonego video + mod + cf mod + nowa buda wyniosło mnie jakieś 750 zł, do tego FiiO e12a za 500 zł. Grał świetnie, ale +/- w tej cenie można mieć już kilka innych grajków, bez potrzeby dokupowania wzmacniacza. U mnie padło na Studio i nie żałuję.

Ja również chyba zostanę ze Studio ... :>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO noszenie kanapki jest mocno niepraktyczne i niezależnie od tego jaki dźwięk generuje, wciąż jest to w większości przypadków zestaw on-the-go, a w głośnym pociągu czy podobnym miejcu i tak nie odczujemy różnicy pomiędzy brzmieniem klocowatego iModa, a innego grajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO noszenie kanapki jest mocno niepraktyczne i niezależnie od tego jaki dźwięk generuje, wciąż jest to w większości przypadków zestaw on-the-go, a w głośnym pociągu czy podobnym miejcu i tak nie odczujemy różnicy pomiędzy brzmieniem klocowatego iModa, a innego grajka.

 

Czy noszenie jest niepraktyczne ? Zależy co kto lubi. Ja akurat testuję kanapkę iPod T4G i Aune B1. Kwestia chęci oraz doboru odpowiedniego etui do paska lub po prostu posiadania kurtki z kieszenią .

 

"a w głośnym pociągu czy podobnym miejscu i tak nie odczujemy różnicy pomiędzy brzmieniem klocowatego iModa, a innego grajka." Znowu oświadczenie ex-cathedra ? A może jednak odczujemy i zależy to od izolacji jaką dają nasze słuchawki, wrażliwości słuchu i wielu innych czynników.

 

iMod - tak, zestarzał się moralnie.... Jest legendą, mamy jednak sporo DAPów obecnie a nikt już nie robi testów porównawczych do staruszka. Zresztą jego brzmienie zalezy od wzmacniacza.

Ale jak można zauważyć, niektórzy łączą DAPy typu X5 z ampem E12. Ostatnio na forum All999 z powodzeniem testuje AK100 i Mojo. Ja znowu to T4G i Aune B1. Po prostu trzeba sie dobrze zastanowić, co nam odpowiada, jak chcemy się obciążać, jakie mamy mozliwości transportowe.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko kwestia kieszeni czy etui, ale też dodatkowego kabla (mały bo mały, ale lubi być upierdliwy) czy podwójnej kontroli naładowania baterii. Ogólnie ciężko o bardziej niepraktyczne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zagorzały zwolennik definicji portable w znaczeniu :

 

jeden mały, nieupierdliwy klocuszek z długo trzymającą baterią mający grać z łatwopędnymi, mobilnymi słuchawkami,

 

biję się publicznie w klatę i stwierdzam, że wzmak przenośny ( typu np.Aune B1, którego bardzo polubiłem ) wcale nie jest dla mnie upierdliwy, gra to lepiej niż sam dap.

Z tym, że ja nie noszę po kieszeniach, a tylko przewożę z miejsca na miejsce. Nie słucham w ruchu ulicznym "per pedes" jak również w komunikacji publicznej.

 

Jednym słowem - każdemu to co lubi i co mu pasuje :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie teraz zdecydowanie bardziej podchodzi sony a15. Coprawda zawzięcie trzymam się Clipa Sport - ale to dlatego, że faktycznie nie słyszałem w trakcie podróży różnicy, a poza podróżą mam stacjonarkę w pracy i głośniki w domu. Dałbym wiele za coś w budzie samsunga galaxy mini 2, ale sekcją grajka jak w a15 -byłby tidal i byłby wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie teraz zdecydowanie bardziej podchodzi sony a15. Coprawda zawzięcie trzymam się Clipa Sport - ale to dlatego, że faktycznie nie słyszałem w trakcie podróży różnicy, a poza podróżą mam stacjonarkę w pracy i głośniki w domu. Dałbym wiele za coś w budzie samsunga galaxy mini 2, ale sekcją grajka jak w a15 -byłby tidal i byłby wypas.

 

Zenoniuszu ... jeśli A15 Ci pasuje, a pchełki nie są dla Ciebie katorgą to koniecznie spróbuj odsłuchać grajka z Sennkami MX980 czy 985.

Dla mnie jest to najbardziej synergiczne połączenie. Po prostu zaje....te.

Nie wiem co zrobię jak mi 985 klękną ( bo kiedyś to przecież nastąpi ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie teraz zdecydowanie bardziej podchodzi sony a15. Coprawda zawzięcie trzymam się Clipa Sport - ale to dlatego, że faktycznie nie słyszałem w trakcie podróży różnicy, a poza podróżą mam stacjonarkę w pracy i głośniki w domu. Dałbym wiele za coś w budzie samsunga galaxy mini 2, ale sekcją grajka jak w a15 -byłby tidal i byłby wypas.

Zenoniuszu ... jeśli A15 Ci pasuje, a pchełki nie są dla Ciebie katorgą to koniecznie spróbuj odsłuchać grajka z Sennkami MX980 czy 985.

Dla mnie jest to najbardziej synergiczne połączenie. Po prostu zaje....te.

Nie wiem co zrobię jak mi 985 klękną ( bo kiedyś to przecież nastąpi ).

Tylko i wyłącznie nauszne/wokółuszne. Te też (z mojego stadka) jakoś bardziej się z sonym lubią niż z apple.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej słucham w pociągu (przy czym mam CIEMy, w związku z czym nie trafiają do mnie argumenty, że poza domem nie usłyszę różnicy), wobec czego nie robi mi różnicy czy mam grajka w rozmiarach e2, czy klocka typu XXX (tu można wpisać coś naprawdę dużego), zresztą imod + e12a nie był największą kanapką, którą miałem (wystarczy spojrzeć na x5 i Cayina c5 żeby zrozumieć o co chodzi), ale skoro z jednego urządzenia można mieć dobry dźwięk, to po co biegać z kanapką (próbowałem Studio V z e12a i różnica nie była tak znaczna, żeby pozostawić sobie wzmaka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej słucham w pociągu (przy czym mam CIEMy, w związku z czym nie trafiają do mnie argumenty, że poza domem nie usłyszę różnicy), wobec czego nie robi mi różnicy czy mam grajka w rozmiarach e2, czy klocka typu XXX (tu można wpisać coś naprawdę dużego), zresztą imod + e12a nie był największą kanapką, którą miałem (wystarczy spojrzeć na x5 i Cayina c5 żeby zrozumieć o co chodzi), ale skoro z jednego urządzenia można mieć dobry dźwięk, to po co biegać z kanapką (próbowałem Studio V z e12a i różnica nie była tak znaczna, żeby pozostawić sobie wzmaka).

Ależ oczywiście. Ja nie jestem orędownikiem takich rozwiązań bo:

a - nie toleruję iemów

b - jestem absolutnym wrogiem izolacji poza domem/pracą(a i to ostatnie nie zawsze).

Stąd dla mnie ma być lekko, poręcznie, relaksująco i to dostaję mając sansę. Oczywiste, że jak bym sobie zaaplikował ety tak, że przez trąbkę eustachiusza czułbym smak tipsów, to usłyszałbym różnicę :) Albo nawet słuchając moe w okolicach 100% głośności grajka - ale dla mnie w ani jednym, ani drugim przypadku nie jest to frajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczmy co nam mówią liczby:

iPod video - 200 zł

iMod - 250 zł

CF mod - 300 zł

wzmacniacz ( od SMSL S4 do Fiio E12) - 200 - 500 zł

Łącznie - 950 - 1250 zł

 

Koszty oczywiście w przybliżeniu, lecz widać, że koszt iModa jest podobny do ceny sprzętów typu x3 II; x5 czy DX50 a wielu forumowiczów wie, że można ustrzelić jeszcze lepsze kąski w tej cenie ;)

 

I tutaj mamy z jednej strony sprzęt legendarny wręcz z możliwością dobrania brzmienia przez wzmacniacz a z drugiej mamy brak 24bitów i kanapkowanie.

iMod jest sprzętem kultowym, lecz jak dziś wypada waszym zdaniem dziś w porównaniu do innych sprzętów?

Czy mając ipoda opłaca się jeszcze podejmować przeróbki czy lepiej kupić coś innego?

Jakie jest Wasze zdanie na temat iModów obecnie, jest to rentowna inwestycja czy może trzymanie się pewnego reliktu przeszłości.

 

Rozważania od d... strony, jeszcze raz najpierw słuchawki !! potem reszta.

To słuchawki powinny determinować wybór toru nie odwrotnie. Owszem jest od tego wyjątek.

Tak więc pytanie jakie słuchawki bo na razie to czyste gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Może to i relikt przeszłości, ale coś musi być na rzeczy, skoro nadal znajduje się tylko amatorów brzmienia iModa (w tym ja).

Nie przeczę, tanie to dziadostwo nie było, bo za poobijanego iPoda Video 5G dałem 150zł + do tego iMod+CFMod+wymiana baterii+kabel LOD+ robocizna+ plecki i clickwheel = ~700zł (bez kosztów wysyłki). Do tego E12A za 400zł i wychodzi 1100. A to już prawie koszt gołego X5 II. Jak on brzmi, tego nie wiem. Wiem za to, że moja kanapka choć nie należy do rzeczy poręcznych i lekkich, to jest przyjazna w obejściu, a do tego co najważniejsze - dźwiękowo sprawia, że jedyne o czym myślę cały dzień, to ten moment gdy założę słuchawki i posłucham muzyki.

 

To combo (iMod +E12A), daje mi dźwiękowo wszystko to, czego mi trzeba. Gdybym miał znów wybierać, drugi raz też ciułałbym po kolei na kolejne modyfikacje, bo łatwiej składać tak po trochu, niż za jednym zamachem wyłożyć na odtwarzacz minimum krajowe w gotówce. I powiem szczerze, że nie myślę ani o zmianie grajka, ani wzmaka do momentu, w którym któreś nie padnie definitywnie. Ba, nawet jakby zdechła mi w iModzie płyta główna, to włożę w niego hajs i go naprawię. A dlaczego? Bo brzmi zajedwabiście :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka spostrzeżeń na temat ipoda:

- ipod to "fajna zabawa" - mnóstwo części (tanich) na ewil-baju, technologia przy wymianie prosta no i mody (np. imod).

- dźwięk z ipoda (5g) pomimo niedoskonałości daje dużo, nazwijmy to "radości słuchania"(zależne od wzmaka).

- "dizajn i ui" - tu wspomnieć muszę, że nie jestem "wyznawcą" ani nawet fanem jabłek, za to przyznaje, że urządzenie przemyślane i udane. Wielkość (5g/30gb), czas pracy na baterii a do tego soft (rockbox) sprawiają że użytkownik (przynajmniej ja) nie czuje się poszkodowany wyborami producenta.

 

Moja sytuacja jest taka, że w szafce leży ipod 5g z płytą do wymiany, a dzięki koledze touok (dzięki!) jest szansa na transplantacje co zamierzam uczynić jak tylko oderwę uszy od mojo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie leży iMod 5G 80 GB (jeszcze HDD). Łącze go czasem z SMSLem a spróbuję także z Aune B1.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam Was koledzy,ktos z Was laczyl iModa z Zenkiem Duo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

halo ?

up


U mnie leży iMod 5G 80 GB (jeszcze HDD). Łącze go czasem z SMSLem a spróbuję także z Aune B1.

#Lord Rayden i jak ,laczyles z Aune B1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności