Skocz do zawartości

Soundmagic es18 - podróbki?


mokka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam nadzieję, że ktoś mi coś doradzi bo się mega wkurzyłem.

Otóż kupiłem jakiś czas temu 2 pary słuchawek Soundmagic es18 (rok i 2 lata temu) i dźwięk jest po prostu idealny, basy fajne, czyste brzmienia. Znam je bardzo dobrze więc postanowiłem kupić na allegro siostrze te same słuchawki bo są dobrej jakości za przystępną cenę.

I co się okazało:

1. W zestawie nie było etui (sprzedawca napisał, że widocznie producent zmienił zestaw i oddał mi część pieniędzy za to). Pudełko było fabrycznie zapakowane więc uwierzyłem, że może tak być, a nie że ktoś je wyjął. To jeszcze najmniejszy problem

2. Kabel w dotyku jest bardziej miękki i giętki, bardziej delikatny niż w moich 2 poprzednich parach

3. Gumki są również bardziej miękkie i cieńsze

 

i najważniejsze:

4. Dźwięk jest do dupy!!!!! tzn. basy są bardzo słabe, słuchawki grają tak jak słuchawki dołączane do starych telefonów, albo jakieś za 10 zł

 

 

Generalnie jestem zły bo mam 2 pary takich samych i grają o niebo lepiej. Sprawdzałem je na różnym sprzęcie i zawsze wygrywały moje stare. Wiem, że muszą się "wygrać" i właśnie mam zamiar je zostawić na całą noc na granie ale tamte stare od początku grały dużo lepiej, zastanawiam się czy to w ogóle coś da skoro jest tyle różnic?
Dam im szansę i zobaczę jutro czy coś się zmieni.
Ale myślicie, że to może być podróba czy rzeczywiście te fizyczne cechy mógł producent sobie zmienić? Czy po prostu sprzedawca wciska chińskie podróbki?
Cena podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze aby były podróbki aczkolwiek możesz wrzucić link do gościa aukcji. Te słuchawki sa po prostu za tanie na taką zabawę a w wątku o soundmagic e10 też możesz poczytać, że dwie różne pary tego modelu grały zupełnie inaczej. Może być rostrzał jakościowy po prostu. Co do kabla to też możliwe bo pamiętam, że brainwavz też potrafił w tym samym modelu ni z tąd ni z owąd różne kable stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tak też przypuszczałem. To jest za tani produkt na podróbki. Może to rzeczywiście jakaś tania produkcja, wadliwa linia czy jak to jeszcze tam nazywają. Albo po prostu na stałe zmniejszyli koszty i zmienili używane materiały czy coś...

Myślałem, że może ktoś też to zauważył i ma takie porównanie.

Wrzucam link do aukcji, chociaż trudno jest z niej coś wyczytać, poza tym że piszą o etui, którego nie było.
http://allegro.pl/sluchawki-soundmagic-es18-4kolory-etui-wys-24h-i5485172058.html

Generalnie w ramach obecnej sytuacji stawiam znicz partii Soungmagic es18 [ * ] z której kupiłem te słuchawki.... Niech się wstydzą przed starszymi siostrami.

Może te zestawy z etui są lepsze, z jakiejś "droższej = lepszej(?)" linii produkcyjnej.

Przestroga dla innych: nie kupujcie zestawów bez etui. (w sumie nawet nie wiem czy można to sprawdzić przed zakupem, ale mi już się nie chce bawić w odsyłanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności