Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test wzmacniacza Bakoon HPA-01M


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Przenośny, stacjonarny? :)

 

Bakoon HPA-01M to przenośny wzmacniacz słuchawkowy z Korei Południowej, który ma poradzić sobie ze wszystkimi słuchawkami, także planarnymi. To też bardzo wysoka półka cenowa – 1795 dolarów.

HPA-01M to przenośna wersja modelu HPA-01. To więc zmniejszona konstrukcja, inny typ oraz układ gniazd. Zasilanie bateryjne nie jest nowością w mniejszej wersji wzmacniacza, gdyż wszystkie wzmacniacze Bakoona mają wbudowane ogniwa. Producent chwali się też swoim układem, nazywanym SATRI Circuit. W przeciwieństwie do większości wzmacniaczy impedancja wejściowa układu jest równa zeru, a wysoka jest impedancja wyjściowa – wzmacniacz operuje więc natężeniem, a nie napięciem. Technologia została częściowo zaimplementowana w modelu HPA-01M. Azjatycki producent, podobnie jak Burson z Antypodów, zakłada, że im prościej, tym lepiej – postanowiliśmy to sprawdzić.

 

http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-bakoon-hpa-01m/

 

7.jpg

Edytowane przez maciux
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie jest duży błąd. HPA-01 oraz jego mobilny brat posiadają jedynie normalne wejścia napięciowe o impedancji 10K ohmów. Wejścia prądowe znajdują się dopiero w wyższych modelach. Dodatkowo sam producent nie podaje impedancji wyjściowych dla obu technologi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrykvel: Bakoon podaje, że w konstrukcji HPA-01M wykorzystano układ SATRI, dlatego wspomniałem o nim we wstępie. Specyfikacja także pochodzi ze strony producenta. W takim razie albo strona wprowadza w błąd albo rozwiązano to jakoś przez wspólne gniazdo? W takim razie dlaczego zróżnicowane wyjścia?

 

grubbby: Dlaczego? Warto :) Ja nie wiem czy się pozbieram bez tej średnicy.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrykvel: Bakoon podaje, że w konstrukcji HPA-01M wykorzystano układ SATRI, dlatego wspomniałem o nim we wstępie. Specyfikacja także pochodzi ze strony producenta. W takim razie albo strona wprowadza w błąd albo rozwiązano to jakoś przez wspólne gniazdo? W takim razie dlaczego zróżnicowane wyjścia?

 

Tzn. w samym opisie sprzętu wspomnieli, że użyli serca technologii SATRI, zapewne chodzi o część dla wyjścia prądowego. Tak czy siak w opisie podają, ze wejście sygnału ma impedancje 10Kohm z dopiskiem "Voltage". Zobacz jak wygląda opis HPA-21, gdzie jawnie podają, że posiada wejścia prądowe. Wejście prądowe wymaga innej elektroniki oraz gniazd ponieważ wpięcie zwykłego sprzętu pod to wejście może go po prostu uszkodzić.

Wyjścia są zróżnicowane, bo przecież działają niezależnie :). Wyjście napięciowe ma impedancje bliską 0 ohm, a prądowe to teoretycznie nieskończona impedancja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Bakoon przesłuchany wstępnie dzisiaj dzięki uprzejmości @Firegon-a.

DX200+Amp2 line out+Bakoon+Ether C Flow.

Świetna góra! Bardzo podobają mi się talerze.

Ciut brakuje mi dociążenia dołu.

Średnica neutralna.

Dobra przestrzeń - szczególnie głębokość - fajnie prezentuje wokale.

Dobra faktura instrumentów.

Na wyjściu "current" jest szybszy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności