Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Schiit i ich nowe produkty na rynku


mykupyku

Rekomendowane odpowiedzi

Schiit preferuje sprzedaż bezpośrednią, dlatego nasi dystrybutorzy za nim nie przepadają. A właśnie wprowadził kilka ciekawych nowości.

Lisst zastępuje... lampy i powinien pasować nie tylko do Lyra i Mjolnira2

http://schiit.com/products/lisst-tubes

Nowy Bifrost jest już z USB, na kości AKM Verita AK4490 (takie dwie siedzą w AK380) i kosztuje 120$ mniej od Bifrost Uber, i ponoć brzmi lepiej... 399$ albo... 599$ za inną nowość - wersję Multibit, czyli zwrot w stronę brzmienia starych cyfraków (multibit pojawia się także w innych sprzętach Schiita)


http://schiit.com/products/bifrost

No i pojawiła się lampowa wersja Mjolnira Mjolnir2

http://schiit.com/products/mjolnir-2

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wiemy

2. ale skoro już wiemy jeszcze bardziej, to mogę prosić o zmianę nazwy tematy na pełną i sensowną?

 

Z góry dziękuję.

Dookreśliłem możliwie ostro.

A propos 1. - jakiś link do tego "wiemy"? Bo nie mogłem nic na forum znaleźć i dlatego ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli sytuację z dystrybutorami.

Dziękuję za szybkie poprawienie nazwy tematu, teraz jest już ok... jeśli można to tak ująć. Po mojej niestety edycji.

 

A żeby utrzymać się w ryzach tematu to tylko dopowiem, że Mjolnir II z Lisstami z tego co widziałem jest bardzo chwalony ze względu na równe i rozdzielcze granie. Najprawdopodobniej na Lisstach się skończy jednak w najbliższym czasie, jeśli inni producenci i entuzjaści nie będą w stanie zrobić być może układów dyskretnych mogących pracować jako ich zamienniki.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A żeby utrzymać się w ryzach tematu to tylko dopowiem, że Mjolnir II z Lisstami z tego co widziałem jest bardzo chwalony ze względu na równe i rozdzielcze granie. Najprawdopodobniej na Lisstach się skończy jednak w najbliższym czasie, jeśli inni producenci i entuzjaści nie będą w stanie zrobić być może układów dyskretnych mogących pracować jako ich zamienniki.

 

Mi się podoba możliwość zabawy z brzmieniem - można sobie go "odlampić" w razie potrzeby. Ciekaw jestem jak to się sprawdza i czy można użyć Lisst w innych sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dystrybutorem Schiita jest audiomagic.Jedyne rzeczy których audiomagic nie ma to małe schiity, czyli magn,i modi, vali i mani.

Edytowane przez Mercury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają na stronie żadnych ze wspomnianych nowości, żadnych upgrade'ów i podzespołów... Taki Bifrost z USB, nawet nie wiadomo czy Uber kosztuje 2350 zeta, a Schiit sprzedaje nowego Bifrosta z USB na nowej kości AKM za 400$...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mjolnira 2 nie mają, bo Schiit ma problem z dostawą pewnych części. Jak producent będzie je miał to i u nas się pojawią. Sam się nim interesuje ;p

 

A "małe" Schiity (Magni, Modi) są tylko na rynek USA, więc to nie kwestia czy dystrybutor coś ściągnie czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobie na stronie schiita maluchy. Ale to dlatego że bywam w USA. Natomiast audiomagic mógłby mieć te maluchy, jednak upust jaki mogą dać jest mega symboliczny, więc jak się doda koszty transportu, VAT cło i marże to ceny nie są już tak fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cło ze Stanów na elektronikę jest zerowe. Obowiązuje tylko VAT 23%. Ale faktycznie sama przesyłka to zdaje się kilkadziesiąt dolarów. Czy ktoś z Was kupował bezpośrednio od Schiita i może opisać pokrótce jak to wygląda i w jakim stanie dociera paczka, jakie są opłaty i jak długo się czeka?

Ja osobiście mam Valhallę od polskiego dystrybutora (PD). Usiłowałem też kupić do tego Bifrosta Uber, ale nie było to możliwe. Trochę mnie to dziwi, bo przy zakupie Valhalli zostałem wpisany na listę i Bifrosty Uber miały przyjść w ciągu 14 dni. Po tym czasie dowiedziałem się, że wszystkie sztuki sprzedano, więc dla mnie nie starczyło. Wpisano mnie po raz drugi na listę, a po kolejnych czternastu dniach dowiedziałem się, że dystrybutor niczego nie zamówił, bo producent nie ma tych urządzeń na stanie. Od tego czasu minęło kilka miesięcy, więc teraz będę usiłował zakupić wersję Multibit. Dlatego proszę o jakieś informacje odnośnie zakupu w USA, bo prawdopodobnie przez PD nie będzie można tego zdobyć. Natomiast obsługa sklepu Audiomagic, jeśli już ma towar u siebie, jest bez zastrzeżeń, a sam towar dociera w mniej niż 24h.

Edytowane przez bruder85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesyłka jest dość droga, bo te klocki trochę ważą - na stronie schiita można zrobić kalkulację kosztów wysyłki do PL - ale to ok. 40-80$ - idzie 8-14 dni

 

cło - to loteria, mi haracz pobierają z ok 20% przesyłek z usa

 

celnicy nie za często wiedzą co to jest za schiit, a sam schiit nie wystawia klasycznej faktury papierowej i nie wrzuca do paczki, dlatego jak już na cło trafi to trzeba samemu wydrukować i opisać fakturę z maila od schiita - włąściwie to w tych wydrukach można sobie wszystko wstawić...

Edytowane przez mykupyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci Angole raczej zawsze mają prawie nie cały asortyment, ale... podobno można u nich serwisować i update'wać Schiity

 

Update: w piątek mają dostawę bifrost multibit, jak przesyłka tańsza niż z usa to biorę nawet u piegowatych

Edytowane przez mykupyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci Angole raczej zawsze mają prawie nie cały asortyment, ale... podobno można u nich serwisować i update'wać Schiity

 

Update: w piątek mają dostawę bifrost multibit, jak przesyłka tańsza niż z usa to biorę nawet u piegowatych

To, tak gwoli ścisłości, Szkoci są. Asortyment niepełny ale często i szybko mają nowości, szkoda tylko, że w małych ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cło ze Stanów na elektronikę jest zerowe. Obowiązuje tylko VAT 23%. Ale faktycznie sama przesyłka to zdaje się kilkadziesiąt dolarów. Czy ktoś z Was kupował bezpośrednio od Schiita i może opisać pokrótce jak to wygląda i w jakim stanie dociera paczka, jakie są opłaty i jak długo się czeka?

Ja osobiście mam Valhallę od polskiego dystrybutora (PD). Usiłowałem też kupić do tego Bifrosta Uber, ale nie było to możliwe. Trochę mnie to dziwi, bo przy zakupie Valhalli zostałem wpisany na listę i Bifrosty Uber miały przyjść w ciągu 14 dni. Po tym czasie dowiedziałem się, że wszystkie sztuki sprzedano, więc dla mnie nie starczyło. Wpisano mnie po raz drugi na listę, a po kolejnych czternastu dniach dowiedziałem się, że dystrybutor niczego nie zamówił, bo producent nie ma tych urządzeń na stanie. Od tego czasu minęło kilka miesięcy, więc teraz będę usiłował zakupić wersję Multibit. Dlatego proszę o jakieś informacje odnośnie zakupu w USA, bo prawdopodobnie przez PD nie będzie można tego zdobyć. Natomiast obsługa sklepu Audiomagic, jeśli już ma towar u siebie, jest bez zastrzeżeń, a sam towar dociera w mniej niż 24h.

Kupilem Gungnira bezposrednio od Schiita. Trzeba doliczyc clo (czy inna akcyze) i vat. Razem to ok +30% do ceny sprzetu.Przesyłka kosztowala 100-110 usd. Raczej nie ma szans by celnicy nie kapneli co i jak i przepuscili spore pudło ze wzmacniaczem czy DAC bez sprawdzenia. Paczka z Kalifornii szla ok 7 dni i o ile dobrze pamietam to z tydzien lezala na cle zanim dopelnily sie wszystkie formalnosci. Potem juz sie sprzet odbiera na poczcie. Tyle .A, no i sprzet przychodzi zapakowany standardowo w karton i styropiany. Cały i zdrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś bęziesz od nich napewno brał, to daj znać, może ktoś się dołączy, w tym i ja. ;)

Zawsze wyjdzie taniej za przesyłkę.

 

chce zrobić update bifrosta do multibita - najtaniej wyjdzie z tego sklepu, jaki PEN podlinkował (w Holandii) - przesyłka wielokrotnie tańsza niż z USA i cło odpada

 

z ciekawości bym jeszcze LISSTy zamówił - ale widzę, że akurat w NL nie mają - czekam na info od nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu upgrade multibita trzeba wysłać DACa na serwis:

"For this upgrade, your Bifrost needs to have its motherboard firmware updated by us, or by an authorized service center such as Electromod in the UK. This requires a specific programming device with an RJ12 connector, as well as software. Because of this, there is no self-install option, sorry."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu upgrade multibita trzeba wysłać DACa na serwis:

"For this upgrade, your Bifrost needs to have its motherboard firmware updated by us, or by an authorized service center such as Electromod in the UK. This requires a specific programming device with an RJ12 connector, as well as software. Because of this, there is no self-install option, sorry."

 

tak, i zapytałem Holendrów czy to zrobią - na ich stronie jest info, że zajmuje im to ok. 2 tygodnie od chwili otrzymania sprzętu (czyli możliwe że wysyłają go do UK...)

 

czekam na info

 

 

update:

 

Sonority z NL robi multibity - od 7 do 14 dni od momentu otrzymania sprzętu, koszt wysyłki np. bifrosta od nich do PL to 20 euro

Edytowane przez mykupyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności