Skocz do zawartości

Beyerdynamic T1 v2


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Fatso zgadzam się w pełni że to najbardziej staxopodobne dynamiki. Ja kupiłem swoje T1 v1 troche przez przypadek z zamiarem szybkiej sprzedaży a tak mnie zauroczyły że zacząłem sie zastanawiać nad sprzedażą staxów.... Oczywiście moje 407 o nie 009 ale jakościowo 407 stawiam na równi z T1 tam gdzie 407 są gładsze ( w końcu to elektrostaty) tam T1 mają lepszą przestrzeń. W większości innych aspektów jest niespodziewanie blisko bo T1 mają szybkość i rozdzielczość staxów, to ostatnie nawet niewiem czy nie lepsze.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fatso, gratsy i lajki za reckę :)

Nawiasem mówiąc, przypomiała mi się Twoja recenzja porównwcza flagówców: Stax vs Audeze http://audioivoodoo.blogspot.com/2015/01/audeze-lcs3-vs-stax-sr-009-czyli-bitwa.html

Zdaje się, w niej byłeś bardziej łaskawy dla LCD-3 niż obecnie dla T1, w porównaniu do 009?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fatso, gratsy i lajki za reckę :)

Nawiasem mówiąc, przypomiała mi się Twoja recenzja porównwcza flagówców: Stax vs Audeze http://audioivoodoo.blogspot.com/2015/01/audeze-lcs3-vs-stax-sr-009-czyli-bitwa.html

Zdaje się, w niej byłeś bardziej łaskawy dla LCD-3 niż obecnie dla T1, w porównaniu do 009?

Pzdr

Tak, bo jednak LCD-3 wtedy się broniły niedopasowaniem toru dla SR-009. Problem ze Staxami jest taki, że większość osób, która miała do czynienia z nimi, twierdzi, że już podstawowy Energizer wyciska z nich prawie maksa. W przypadku LCD-3 + FCL vs SR-009 + Eurydice bitwa toczyła sie na bardzo równych warunkach, bo lampowa Eurydice bardzo eksponuje średnicę, i to głównie w tym zakresie zaczyna się porównanie. W przypadku LST cały tor zbiera cechy wzmacniacza, który konwerter napędza. Może zrozumienie problemu leży w cyferkach:

 

1. Eurydice obciążone SR-009 zużywa ok. 40W mocy

2. LCD-3 wpięte do FCL'a około 20W

3. SR-009 wpięte do LST-S wpiętego do Denon PA-560 - około od 60W do 120W w zależności od głośności

4. Głośniki wpięte do PMA-560 zużywają ok. 40W do poziomu głośności, przy której sąsiedzi dzwonią po policję.

 

W tego powyżej wynika, że jeśli mamy własciwe generatory, to Staxy zaczynają odjeżdżać nie tylko w zakresie średnich. Wtedy mamy jazdę bez trzymanki nawet tam, gdzie one podobno niedomagają :)

Hmm...czyli nadal T1 rev2 jasne i góra atakująca....to też nie dla mnie słuchawki...

A gdzieś Ty to wyczytał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...czyli nadal T1 rev2 jasne i góra atakująca....to też nie dla mnie słuchawki...

A gdzieś Ty to wyczytał?

 

Cytuję " T1 to słuchawki jasne, szybkie i analityczne."

Zgadzam się w pełni, tak je pamiętam...a jak trzeba robić korektę w equalizerze na górnym zakresie to nie mam pytań.

To trzeba lubić taki przekaz...lampowiec chyba obowiązkowy też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hmm...czyli nadal T1 rev2 jasne i góra atakująca....to też nie dla mnie słuchawki...

A gdzieś Ty to wyczytał?

 

Cytuję " T1 to słuchawki jasne, szybkie i analityczne."

Zgadzam się w pełni, tak je pamiętam...a jak trzeba robić korektę w equalizerze na górnym zakresie to nie mam pytań.

To trzeba lubić taki przekaz...lampowiec chyba obowiązkowy też.

 

Tak, napisałem nawet w jakim torze. Napisałem również, że z Lyrem nie trzeba, a z Grundigiem to nawet nie ma ostrości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak pogłosowości i powietrza...gdzie im do Fostexów...

"W sumie kapitalnie się słucha, chociaż pewne aspekty, jak ciemniejsza barwa i pogłosowość NightHawk, czy dopompowywanie powietrza u flagowych Fostexów, albo te mistrzowskie pogłosy u Grado i dźwiękowa piana Sonorous, w niektórych nagraniach okazują się potrzebniejsze."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak pogłosowości i powietrza...gdzie im do Fostexów...

"W sumie kapitalnie się słucha, chociaż pewne aspekty, jak ciemniejsza barwa i pogłosowość NightHawk, czy dopompowywanie powietrza u flagowych Fostexów, albo te mistrzowskie pogłosy u Grado i dźwiękowa piana Sonorous, w niektórych nagraniach okazują się potrzebniejsze."

Nie wiem o które pogłosy chodzi, ale powietrza to akurat im nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z samego opisu u Ryki, wybrałbym raczej T1.

Ja z samego opisu to bym wtykał do uszu sam audiofilski kabel USB - bo ponoć same grajom :P

A na poważnie - mimo sceptycyzmu do tego bloga, to entuzjazm mi sie udzielił i wydzielają mi się duże ilości hormonu zwanego zakupofiną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie pierwsze T1 były fenomenalne, jak dla mnie więcej detalu od HD800.

Jednak brakowało mi w nich mięsa, nasycenia na średnicy .

Były też jasne, jakoś nie lubię całkiem jasnych słuchawek,wokal wydaje się wtedy mało naturalny.

Choć wiem że niektórzy uwielbiają taki przekaz, ta przejrzystość i czystość robi wrażenie.

Imponowały też szybkością grania, miałem uczucie że utwór trwa krócej z T1...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie pierwsze T1 były fenomenalne, jak dla mnie więcej detalu od HD800.

Jednak brakowało mi w nich mięsa, nasycenia na średnicy .

 

rybki albo akwarium

"techniczne" malowanie dźwięków ołówkiem 0,5 jak może mieć coś wspólnego z muzyką

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, święte słowa...

Pierwsze T1 ,gdyby je chcieć przekazać obrazowo, to porównałbym do narysowanego

domu w stylu technicznym, ołówkiem ostrym H8, detali i szczegółów co niemiara...perfekcja.

Zero życia...

Za to takie LCD3 to mamy dom namalowany pięknie farbami olejnymi, wiadomo szczegółów nie za dużo,

ale jak już są to bardzo wyraźne. No i te kolory, pięknie kontrastowe.

Moje TH900 to na pewno nie farba olejna, bardziej kredki ołówkowe, nie aż tak wyraźne jak ołówek H8....

Ale kolorowo równie mocno jak z LCD3....

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności