Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Canaan Semiconductor CS6A4989 - słuchawkowy chipamp 4W w klasie A


BamboszeK

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu przeglądając internet trafiłem na dosyć ciekawą firmę. O Canaan Semiconductor wiadomo bardzo niewiele. Z tego co udało mi się przeczytać jest to młoda firma prosto z Hong Kongu oferująca półprzewodniki różnego zastosowania. Jak dla mnie najbardziej interesująca jest ich oferta produktów dedykowana do audio.

CS6A4989 czyli kompletny chipamp do napędzenia słuchawek będący w stanie dostarczyć do 4W mocy przy 8 omach. Producent chwali się tym że wzmacniacz działa w klasie A przy czym osiąga bardzo dużą sprawność dzięki zastosowaniu "Current Dumping" która po raz pierwszy została użyta we wzmacniaczu QUAD 405. Chip wymaga minimalnej ilości zewnętrznych elementów czyniąc aplikację bardzo prostą.

Datesheet układu dostępny jest tutaj.

Caanan ma swojego dystrybutora w Wielkiej Brytanii. Co najlepsze koszt gotowej płytki rozwojowej do której wystarczy podłączyć zasilacz to niecałe 120zł - http://www.profusionplc.com/parts/CSEVB6204R1

Jest też wersja głośnikowa 2x10W - http://www.profusionplc.com/parts/CSEVB6101R3

 

Co o tym sądzicie? Nie ukrywam że bardzo mnie ta kostka ciekawi jednak to wszystko wydaje się zbyt piękne żeby było prawdziwe ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nim zainteresował gdyby był na nieco wyższe napięcie, +/-11 V to trochę mało, do tego producent zaleca +/-9V, co daje 16Vp-p, niektóre wysokoohmowe słuchawki potrzebują nawet powyżej 22Vp-p (wątpię w to, że ktoś by tak głośno słuchał...) chociaż może trochę przesadzam. Osobiście wolałbym zrobić końcówkę na tranzystorach w pętli sprzężenia np. LME49990 niż ten scalak, natomiast z chęcią poczytam opinie kogoś, kto już ten układ przesłuchał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te niskie napięcia zasilania też mnie trochę zastanawiają. Z jednej strony piszą

 

Supply Voltage ±5 ~ ±11 V

a potem

 

The demo board can work with supply voltage between ±5V to ±15V for driving a stereo channel headphone

 

No i strasznie wysoko w oryginale jest gain ustawiony. Szkoda że nie pokusili się o wbudowanie zabezpieczeń w IC, tak trzeba będzie z jakimś uPC1237 kombinować.

Kusi mnie żeby to kupić i przetestować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności