Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, vonBaron napisał:

Już przestańcie pisać o tym Lyrze bo tylko mnie nakręcacie:ph34r:

6W robi wrażenie, szkoda że brak mu balansu.

6W to taki żarcik producenta, ale z he4 synergia jest rzeczywiście, co bylo wałkowane już wielokrotnie. Koniecznie trza mu wetknac 6n23p. Powinni w hifimanie wznowic produkcje he4 i sprzedawac takie zestawy: lyr-6n23p-he4-żubrówka-sok jablkowy:D

...a co do padów welurowych od audeze, to zachowałbym ostrożność - owszem są w miarę wygodne, łagodzą i przyciemniają przekaz, ale przy okazji tną transjenty, czyli okradają częściowo he4 z ich głównej zalety - czerstwego, naturalistycznego i takiego drewnianego przekazu (w pozytywnym tego słowa znaczeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PioPia napisał:

Uzywam albo SMSL SAP-8 albo xDUoo-xd05; w SMSL wymienilem op-ampy i jest ciemniej teraz; producent pisze o 150 h wygrzewania ? :)

no i srednica na pierwszym planie - rozumiem, ze to taka uroda tego modelu ?

jakieś 8 razy więcej :)

61618724.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PioPia napisał:

Mam He-400i - sa jeszcze niewygrzane (jakies 20-30 godzin sluchania) - duuuzo gory w nich jest - tak bedzie czy z uplywem czasu to sie jakos zbalansuje? Jak jest z szerokoscia sceny w tym modelu po wygrzaniu ?

 

W tym wątku jest o modowaniu he4xx, ale identyczne efekty dadzą w he400i (złagodzenie góry i owego wypchania średnicy). Należy wrzucić do słuchaw coś takiego

Tu zdjęcia tego czegoś już zamontowanego w słuchawkach. Shelf-liner to się nazywa, nie wiem jak to się tłumaczy.

Jeszcze można wyjąc materiał-osłonkę przetworników z zza grilla (ale to bardziej jest skierowanie na napowietrzienie i da czystszy dźwięk), tutaj jeszcze ładne zdjęcie.

 img_5271-jpg.9420

źródło: www.superbestaudiofriends.org

 

Oczywiście tak jak pisze w wątku można dodatkowo jeszcze kombinować z jakimiś innymi padami. 

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze te he400i co byly u mnie mialy gory tyle co kot naplakal wiec nie bardzo wiem co tam jeszcze mozna padami lagodzic, za to wokale wypchniete faktycznie baaardzo byly i meczylo to i odbieralo przyjmnosc sluchania, za to mialy bardzo ladny basik tylko troche wolny ale one calosciowo sa troche miskami wiec ten wolny bas pasowal do calosci ich charakteru, a i duzo powietrza w brzmieniu bylo i to bylo dobre:) ps. Za wyglad 10\10 (nie mylic z wykonaniem...)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400i miałem 2 pary. Góry w nich nie było praktycznie w ogóle. Grały wypchniętą średnicą, dość mocno zbita, kompletnie bez powietrza. Piękne faktury basowe, acz niesamowicie powolne zabijały przyjemność ich słuchania. Wąska scena, lekko kluchowate. Takie HD600 tylko, że planarne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zły tor pod He400i jak 400i nie miały wysokich, tak jak każde słuchawki do nich trzeba dobrać tor. Najlepszy na jakim słuchałem to był 2qute połączony srebrnym IC z WBA Virtus na lapach zdaje się KT120, a grał ten zestaw nasyconym, ale dobrze kontrolowanym i szybkim basem, średnica była nasycona, ale nie jakoś przesadnie, bardzo rozdzielcza, wysokie tony były mocno zaznaczone, ale nie ostre.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam 76 napisał:

kurcze te he400i co byly u mnie mialy gory tyle co kot naplakal wiec nie bardzo wiem co tam jeszcze mozna padami lagodzic, za to wokale wypchniete faktycznie baaardzo byly i meczylo to i odbieralo przyjmnosc sluchania, za to mialy bardzo ladny basik tylko troche wolny ale one calosciowo sa troche miskami wiec ten wolny bas pasowal do calosci ich charakteru, a i duzo powietrza w brzmieniu bylo i to bylo dobre:) ps. Za wyglad 10\10 (nie mylic z wykonaniem...)

 

Zwolennicy brzmień bardzo gładkich, np. fani HD650 z superbestaudiofriends, jednak trochę ostrości dostrzegają w tych słuchawkach(he400i) jak i wielu innym sprzęcie. Ponadto wersja z nowymi wtykami została nieco stuningowana brzmieniowo do czego hifiman już się przyznał na jakimś forum, chodziło o polepszenie przestrzeni bodajże, więc i pewnie mają deczko góry więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie porównanie he400i i HD600, HD650 to niebo a ziemia, ale ja odkąd pamiętam nie lubiłem tych zenków

Może wychodzi kwestia kontroli jakości chińskiej produkcji u hifimana:/

 

4 minuty temu, oblivion napisał:

 

Ponadto wersja z nowymi wtykami została nieco stuningowana brzmieniowo do czego hifiman już się przyznał na jakimś forum, chodziło o polepszenie przestrzeni bodajże, więc i pewnie mają deczko góry więcej.

 

wersja z jackami różni się dość znacznie, usunęli jakąś płytkę za przetwornikiem, podobno dało to większą przestrzeń i napowietrzenie. 

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do he500 zalozyc welury od hm5 i zmienic kabel na porzadna miedz a nie gownosrebrzonke.

Znika ostrosc wyzszej srednicy. Dol sie dociaza, srednica miod.

Przy takiej konfiguracji welurowe lcd2 zwlaszcza rosewood czy jak im tam to zyletki przy he500. A scenicznie dostaja baty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam 76 napisał:

kurcze te he400i co byly u mnie mialy gory tyle co kot naplakal wiec nie bardzo wiem co tam jeszcze mozna padami lagodzic, za to wokale wypchniete faktycznie baaardzo byly i meczylo to i odbieralo przyjmnosc sluchania, za to mialy bardzo ladny basik tylko troche wolny ale one calosciowo sa troche miskami wiec ten wolny bas pasowal do calosci ich charakteru, a i duzo powietrza w brzmieniu bylo i to bylo dobre:) ps. Za wyglad 10\10 (nie mylic z wykonaniem...)

Ja słuchałem HE400i bezpośrednio z telefonu (SGS3) i grały dość równo. Może technicznie nie powalało, ale charakterystyką było całkiem akceptowalnie; góry nie brakowało (choć w nadmiarze też nie było - tak w sam raz), basu ciut więcej by się przydało. W każdym razie dość naturalne brzmienie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, grubbby napisał:

Do he500 zalozyc welury od hm5 i zmienic kabel na porzadna miedz a nie gownosrebrzonke.

Znika ostrosc wyzszej srednicy. Dol sie dociaza, srednica miod.

Przy takiej konfiguracji welurowe lcd2 zwlaszcza rosewood czy jak im tam to zyletki przy he500. A scenicznie dostaja baty.

Phi,to już wolałbym mniejszą scenę i jak piszesz żyletkowe LCD2 niż większą scenę i miśkowate HE500...Wydać 3 tys zł by miśki słuchać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem te z nowymi wtykami, czyli dziady cos majstrowali wiecej przy nich nizli tylko wtyki...A co do gory to juz pm3 mialy jej duuuzo wiecej niz nowe he400i, tam faktycznie jej prawie nie bylo, chyba co seria zejdzie z fabryki to inne brzmienie... Smutne troche

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Phi,to już wolałbym mniejszą scenę i jak piszesz żyletkowe LCD2 niż większą scenę i miśkowate HE500...Wydać 3 tys zł by miśki słuchać?

A gdzie w he500 misiowatosc?

Lcd2 na skorach duzo bardziej misiowate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności