Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, posłuchałem trochę HEKów przez ostatnie dni, póki co bez porównań ze Staxami ale mam już jakieś wnioski. Pierwszy jest taki, że prawdopodobnie Questyle nie odkrywa ich potencjału, ale nic innego nie mam więc nie poradzę. Drugi wniosek jest taki, że bardzo mi się podobają.

 

Powiem więcej, to w końcu pierwsze znane mi flagowce (nie znam ich za dużo co prawda), które faktycznie grają muzykę a nie próbują wyciskać z niej jakieś elementy, czasem karykaturalnie a często kosztem innych składowych (jak robią to np. T1 lub HD800 - pewnie się narażę co niektórym :)) ale prawda jest taka, że na Hifimanach po prostu chce się słuchać muzy! Mógłbym siedzieć w nich godzinami (bo są też wygodne) ale głównie dlatego, że to jest czysta muzyczna uczta, po prostu, która niczym Cię nie denerwuje! Rysują pełny, duży, swobodny dźwięk, grają pastelowo i przyjemnie a przy tym nie ma uczucia, że czegoś brakuje. Nie mogę znaleźć ich słabych punktów, są bardzo spójne. Dobrze wypełniony dół, choć nie jakiś szczególnie mocny, góra detaliczna a przy tym bardzo przyjemna, średnica nasycona, swobodna, czasem bliżej, czasem dalej, w zależności czego słuchamy, świetna dynamika (!), ciche fragmenty są faktycznie cicho ale jak trzeba to przywalą tak, że łomatko - po prostu czuć duży przetwornik. No i najlepsze... one łykają wszystko bez zająknięcia, jak leci. Świetna realizacja - będzie świetnie, słaba realizacja? Nie szkodzi, nadal będzie fajnie i przyjemnie. Na Hifimanach to wszystko jest słuchalne, to bardzo istotna cecha. Świetne słuchawki, prawdziwe flagowce ale czy lepsze od moich Staxów? Nie wiem, technicznie chyba nie, zwłaszcza na górze - musiałbym dokładnie porównać, ale w Lambdach nie ma szans na takie wypełnienie jak w HEKach. Chyba nie da się stwierdzić które są lepsze, są inne tyle wiem już teraz, ale z Hifimanami mógłbym żyć. Co prawda spodziewałem się spektakularnej przestrzeni a tu jest poziom zbliżony właśnie do moich Lambd, być może to wina 400i, tego nie wiem. Nie mniej jednak, pełen podziw dla chinoli, choć nadal nie potrafię uzasadnić ich ceny, która niezmiennie pozostanie dla mnie abstrakcją. 

 

Tym samym podtrzymuję moje pierwsze wrażenia pt. "Piknie grajo!" bo tak można w sumie je opisać.

 

Dzięki @Compton:)

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zakładając, że mam słaby tor to i tak jestem pełen podziwu bo tworzą myśli czy nie sprzedać wszystkiego w cholerę i ich nie kupić, ale znowu inwestycje w tor... kupa kasy. Poza tym do ewentualnej decyzji brakuje mi punktu odniesienia do innej planarnej konkurencji - flowów, które chyba również są świetne wg tego co piszą na forum i jakbym HEKi kupił to potem by Flowy mnie męczyły. :D 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karmazynowy napisał:

No to zakładając, że mam słaby tor to i tak jestem pełen podziwu bo tworzą myśli czy nie sprzedać wszystkiego w cholerę i ich nie kupić, ale znowu inwestycje w tor... kupa kasy. Poza tym do ewentualnej decyzji brakuje mi punktu odniesienia do innej planarnej konkurencji - flowów, które chyba również są świetne wg tego co piszą na forum i jakbym HEKi kupił to potem by Flowy mnie męczyły. :D 

No to rzeczywiście chyba cma400i nie napędza jak należy jak nie byłeś pod wrażeniem scenicznego rozmachu HE1000,

bo dla mnie to była ich największa zaleta...Czułem że scena większa nawet od HD800,zaraz Saudio przyleci....:ph34r:

Napędzałem je Little Dotem VI+...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już muzycznie  HE1000 rozwalają HD800 bezlitośnie, ze 3 razy są lepsze od martwych emocjonalnie 800 tek...

Vangelis Antarctica na HE1000 to wreszcie uczucie że nam gra coś poza uszami....na HD800 aż takiego uczucia nie miałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może udałoby się kiedyś zrobić spotkanie na szczycie i porównać słuchawy na dedykowanych torach.

Choć pewnie i tak byłby sens tylko max 5.

 

Soundman przecież 800 grają poza uszami, chyba powinieneś kiedyś posłuchać 800 NS<3000 na dobrej miedzi.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności