Recommended Posts

Trzeba samemu posłuchać, są inne, specyficzne w prezentacji sceny. 

Nie wiem czy to taka super okazja....

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, saudio napisał:

Trzeba samemu posłuchać, są inne, specyficzne w prezentacji sceny. 

Nie wiem czy to taka super okazja....

W piątek je przesłucham z ciekawości. Porównam je do 400i/s i LCD2F

1 godzinę temu, vonBaron napisał:

Ja nigdy styczności z HE-560 nie miałem.

Ah to sorki. Myślałem, że je kupiłeś jak Mayster je sprzedawał po 2800 zł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio sprawiłem sobie HE-400i i podłączyłem do AIM SC 808 wersja z 2x LME49720 + LM4562NA i to jest to:). Jest przestrzeń, napowietrzenie, wybrzmienie, dynamika i barwa wszystko tak jak lubię.  Jednak chcąc móc posłuchać sporego zbioru CD poza PC spróbowałem na NAD C 516 BEE i HiFIMAN EF-2A ze zmienionymi lampami na 6Ż1P-EW. Teoretycznie wszystko powinno grać i gra tyle że zdecydowanie wolę to co słyszę z AIM SC 808. Robi się duszno, niemrawo, bas traci kopa, wszystko takie jakieś niewyraźne i zduszone. Mam wrażenie że winny jest wzmacniacz, który jest sprzedawany jako zestaw z tymi słuchawkami lecz jak mi się wydaje ma chyba za mało mocy (prądu) by je dobrze napędzić. Muszę go rozkręcać do połowy skali by ten zestaw zaczął grać jako tako, a nie zawsze i nie wszystko chciałbym słuchać tak głośno. Czy zmiana wzmacniacza może pomóc i jaki wybrać by uzyskać sygnergię maksymalnie zbliżoną do mojego AIM SC808 z tymi HE-400i?

Czy powinienem zakładać osobny wątek?

Jeśli tak to gdzie?

Dziękuje i pozdrawiam.

Edytowane przez Strazak
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja słuchałem 560 dawno temu i pamiętam tyle, że mi się podobały. Zupełnie inne niż 500 czy 5LE, takie pastelowe, przyjemne, dosyć równe. Zdecydowanie bardziej stawiały na przyjemność, muzykalność i relaks niż na analizę, nie miały typowego twardego, zarysowanego dźwięku jak 5LE, nie miały też potęgi brzmienia 500 ale nie były zamulone czy ciemne. Więcej w sumie nie pamiętam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
19 godzin temu, vonBaron napisał:

To zakładaj i zbieraj kasę ;)

Ja nie mam cierpliwości do takich zorganizowanych akcji. Zaraz sam kliknę po prostu i tyle. Ewentualnie jak mi przelejesz siano to wezmę dwie pary. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podłączyłem sobie HEki pod Brystona.

Jest to najlepsza holografia, przestrzeń i otwartość grania jaką słyszałem.

No, może poza Staxami 009.

20170824_143716.jpg

• Like 8

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, Karmazynowy napisał:

Ja słuchałem 560 dawno temu i pamiętam tyle, że mi się podobały. Zupełnie inne niż 500 czy 5LE, takie pastelowe, przyjemne, dosyć równe. Zdecydowanie bardziej stawiały na przyjemność, muzykalność i relaks niż na analizę, nie miały typowego twardego, zarysowanego dźwięku jak 5LE, nie miały też potęgi brzmienia 500 ale nie były zamulone czy ciemne. Więcej w sumie nie pamiętam.

Odebrałem je (też kieeedyś:D) bardzo podobnie, z tym że mi nie siadły przez pluszowość/pastelowość średnicy właśnie - dęciaki brzmiały trochę śmiesznie - jak dziecięce zabawki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
20 godzin temu, Palpatine napisał:

@Compton, @vonBaron mogę Ciebie prosić o porównanie He-400i do He-560? Wiem, że kiedyś pisałeś mi kilka słów ale wiele osób zna 400i, cena 560 jest jak marzenie, więc proszę o kilka zdań.

Dla mnie HE-560 były jaśniejsze od HE-400i, z lepszą przestrzenią, z lekka wycofaną średnicą i i dynamicznym sprężystym basem.

Sam bym je chętnie dorwał ale tak w do 2 kzł max.

Mayster sprzedawał chyba za 2300 zł. To była okazja dla kogoś kto chciałby z nimi zostać na dłużej.

Cena 499$ + cło + vat nie jest chyba bardzo korzystna, zważywszy jeżeli ktoś chciałby je zakupić z myślą o odsrzedaży.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
59 minut temu, Compton napisał:

Podłączyłem sobie HEki pod Brystona.

Jest to najlepsza holografia, przestrzeń i otwartość grania jaką słyszałem.

No, może poza Staxami 009.

20170824_143716.jpg

Dorwij hd800 i se tam wetknij;)

Świetny sprzęt i producent - 20 lat gwarancji:woot:. No i z niczym się nie czają - na stronie nawet pełny schemat ideowy http://bryston.com/PDF/Manuals/300028[BHA1].pdf

Zgrzałeś se go sumiennie? Po półgodzinie powinien osiągnąć optymalne brzmienie.

Gratulacje!!!!!!

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Grzeje się cały czas, zmieniam tylko słuchawki. :)

I mam problem. Kupiłem Brystona pod Flow ale HE1000 tak na nim zagrały, że czapki z głów.

Hifimany miały iść na sell, taka umowa z żoną w zamian za Ethery, ale teraz...  dwie pary nie przejdą, nie ma bata.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta cena he1000 to jakaś masakra, jestem wściekły, żem goły od kilku miesięcy:angry:.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio dochodzę do wniosku, że słuchanie muzyki z kolumn coraz bardziej mnie irytuje, zwłaszcza jak posłuchałem systemów u innych pasjonatów dobrego brzmienia. Głównym powodem niezadowalającego mnie brzmienia jest niesprzyjająca akustyka pomieszczenia, z którą raczej nic nie da się zrobić nie przeistaczając pokoju dziennego w audiofilską jaskinię. 

Powyższy problem nie występuje słuchając muzyki na zestawie słuchawkowym.

Tak trochę rozmarzyłem, że jak bym tak się szarpnął na te he1000 to bym miał w domu Hi-End słuchawkowy, bez względu gdzie bym ich słuchał :rolleyes:.

Tylko jak to wytłumaczyć mojej kobiecie :(

• Like 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 minut temu, kartonik napisał:

Ostatnio dochodzę do wniosku, że słuchanie muzyki z kolumn coraz bardziej mnie irytuje, zwłaszcza jak posłuchałem systemów u innych pasjonatów dobrego brzmienia. Głównym powodem niezadowalającego mnie brzmienia jest niesprzyjająca akustyka pomieszczenia, z którą raczej nic nie da się zrobić nie przeistaczając pokoju dziennego w audiofilską jaskinię. 

Powyższy problem nie występuje słuchając muzyki na zestawie słuchawkowym.

Tak trochę rozmarzyłem, że jak bym tak się szarpnął na te he1000 to bym miał w domu Hi-End słuchawkowy, bez względu gdzie bym ich słuchał :rolleyes:.

Tylko jak to wytłumaczyć mojej kobiecie :(

Zgadzam się w całości....ludzi co mają idealne pokoje odsłuchowe dla kolumn są w liczbie palców drwala po wypadku....he,he...

Więc dla tego wolę słuchawki....głupie 7tys i masz poziom jaki na kolumnach wymagałby wyłożenia 200tys zł...he,he....

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta