Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Och, HiFiman na 100 % powie że je porawił, ulepszył i ogólnie to lepsze słuchawki niż poprzednicy, a do tego powie że wsłuchał się w opinie użytkowników i spełnił ich prośby.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tutaj są Hifimany HE-560 v3 za $300 z darmową wysyłką i kablem XLR. Pierwszą wersję też widzę na amazonie i ebayu w duuuużo niższych cenach niż u nas w PL (ok 3500zł).

I teraz pytanie, czym się różnią 560tki w wersji pierwszej, v2 i v3? Czy są jakieś różnice dźwiękowe? Czy aby na pewno drivery mają te same? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pabloj napisał:

Tutaj są Hifimany HE-560 v3 za $300 z darmową wysyłką i kablem XLR. Pierwszą wersję też widzę na amazonie i ebayu w duuuużo niższych cenach niż u nas w PL (ok 3500zł).

I teraz pytanie, czym się różnią 560tki w wersji pierwszej, v2 i v3? Czy są jakieś różnice dźwiękowe? Czy aby na pewno drivery mają te same? 

Niestety nie jest darmowa, przechodząc do płatności wyskakuje płatna przesyłka FedEx 

Screenshot_20180831-100429.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pabloj napisał:

Tutaj są Hifimany HE-560 v3 za $300 z darmową wysyłką i kablem XLR. Pierwszą wersję też widzę na amazonie i ebayu w duuuużo niższych cenach niż u nas w PL (ok 3500zł).

I teraz pytanie, czym się różnią 560tki w wersji pierwszej, v2 i v3? Czy są jakieś różnice dźwiękowe? Czy aby na pewno drivery mają te same? 

Pierwsza wersja ma parszywe wtyki smc, druga i trzecia już 2,5mm.

Pałąk w v1 zdaje się lubił się łamać, w v2 chyba to poprawili. W v3 jest pałąk z Sundar, ale mniej miejsca między muszlami, przez co duże głowy mogą mieć problem. Pady pewnie też są inne, bo jak wychodziło v1 zdaje się nie było jeszcze zwykłych focus padów tylko focus pads A ... albo odwrotnie, już nie pamiętam.

 

Zdaje się, że te najnowsze ( z pałąkiem od Sundar ) są oficjalnie nazywane "v2",  ale v1 są minimum dwa warianty - z SMC i bez.

Poza tym sporo osób pisze, że v1 brzmi lepiej od v2, tylko nie wiem o które v2 chodzi :D

 

 

 

Edytowane przez Firegon
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Firegon said:

Pierwsza wersja ma parszywe wtyki smc, druga i trzecia już 2,5mm.

Pałąk w v1 zdaje się lubił się łamać, w v2 chyba to poprawili. W v3 jest pałąk z Sundar, ale mniej miejsca między muszlami, przez co duże głowy mogą mieć problem. Pady pewnie też są inne, bo jak wychodziło v1 zdaje się nie było jeszcze zwykłych focus padów tylko focus pads A ... albo odwrotnie, już nie pamiętam.

 

Zdaje się, że te najnowsze ( z pałąkiem od Sundar ) są oficjalnie nazywane "v2",  ale v1 są minimum dwa warianty - z SMC i bez.

Poza tym sporo osób pisze, że v1 brzmi lepiej od v2, tylko nie wiem o które v2 chodzi :D

 

 

 

Toś mi podpowiedział co robić :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pabloj napisał:

Toś mi podpowiedział co robić ?

Z tego co rozumiem, to najlepsze są te, które nazwałeś v2. Wtyki 2,5mm, poprawiony pałąk, lepsza wygoda. Ta drewniana okleina ma szanse pęknąć ( bo też i o tym słyszałem ), ale to są hifimany, w każdym modelu coś pęka albo się łamie :D Oczywiście jeśli to prawda, że v3 grają gorzej.

Osobiście słuchałem tylko v2, także nie mogę niczego potwierdzić. To tylko były powtarzające się opinie z pewnego zagramanicznego forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam od wczoraj słuchawki Hifiman HE-560 i mam pytanie do posiadaczy tego modelu (lub podobnych) - z jakimi dac/ampami najlepiej wam współgrają? Mam Aune S6 oraz Aune T1mk2. I zdaje mi się, że dobra byłaby dla nich właśnie jakaś lepsza lampa (T1 to szału nie robi względem S6). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, saudio napisał:

Budżet?

bo jak nie to Trilogy 933.

Myślę, że przy takim budżecie najpierw lepiej byłoby upgradować słuchawki :D

 

Może little dot mk6+/8? Albo pytaj któregoś z konstruktorów w PL czy Ci nie zrobią hybrydy lampowej, bo OTL odpada do planarów.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy takim budżecie najpierw lepiej byłoby upgradować słuchawki
 
Może little dot mk6+/8? Albo pytaj któregoś z konstruktorów w PL czy Ci nie zrobią hybrydy lampowej, bo OTL odpada do planarów.
 
 
 
 

Tylko w kropce wieczorami wentylatorki mogą przeszkadzać w HE560;)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak pamiętam, gdy miałem słuchawki na uszach to w ogóle tych wiatraków nie słyszałem, firmy Noctua, przy nawet cichym słuchaniu....

A ja jestem maniakiem ciszy w pokoju, komputer który stoi u mnie na biurku ,70cm ode mnie, jest praktycznie bezgłośny....?

Zawsze podziwiam audiofilów którzy mają super sprzęt audio a zaraz obok chałasującego pc, jak mogą z tym wytrzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry komputer przy odsłuchu muzyki powinien być właściwie bezgłośny.. przy odtwarzaniu z plików, to on się nudzi i nie grzeje.. po prawdzie do takiego zadania to pasywny PC wystarczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, Soundman1200 said:

A ja polecę Rapture 2....he,he. Ale to już skok na głęboką wodę. Za 3tys otrzymasz brzmienie tylko trochę gorsze od Trilogy, ale sprzęt wiadomo Diy.?

Co rozumiesz po przez skok na głęboką wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokiej klasy brzmienie, pod Twoje upodobanie sprecyzowany sprzęt jak ma grać, z jakimi słuchawkami itd.

Ale wiadomo dostajesz od Mikołaja gwarancję na rok, ale to żadna poważna firma tylko osoba hobbystycznie zajmująca się składaniem sprzętu.

Inna sprawa że robi to bardzo dobrze, czego dowodem jest odważny Pastwa z forum , hen z dalekiej Anglii, który zakupił Rapture 2, a że miał też Trilogy, miał porównanie.

Rapture 2 zagrał niewiele gorzej od wzmacniacza za kilkanaśnie tys zł...Swoją drogą wiem że Mikołaj wyszykował dla Pastwy dopracowaną, dopakowaną wersję Rapture 2...a wtedy?...Kto wie...he,he.

Zaletą zamawiania u Mikołaja jest...co chcemy ,to nam zrobi, jakie mamy zachcianki, on to uwzględni....

Wybór należy do każdego, ja jakbym miał sporo wolnej gotówki ,na pewno Rapture 2 stałby teraz na moim biurku....?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Soundman1200 said:

Wybór należy do każdego, ja jakbym miał sporo wolnej gotówki ,na pewno Rapture 2 stałby teraz na moim biurku....?

Ciekawe rzeczy prawisz, ale to już audiofilizm w zaawansowanej formie (chyba tam powoli zmierzam :p). Gdzie można dorwać tego Pana Mikołaja? Faktycznie taki wzmacniacz około 3k? Co wtedy z Dacem?: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności