Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 7.02.2018 o 11:46, Caution napisał:

Ktoś poleci jakieś kabel do HE4XX? Słuchawki użyte parę razy, a fabryczny kabel już przerywa przy wtyczce.

Coś Ty robił z tymi słuchawkami? Używam ich po 3 - 4h dziennie a kabel jak wyglądał i działał tak wygląda i działa...

Swoją drogą zamówiłem do tych Hifimanów u Jimmiego balansa z miedzi. Ciekaw jestem czy usłyszę różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Czyli kolejne przejaskrawione ,za jasne Hifimany...ehh, po HE500 które były też przesadzone w tym zakresie...HE1000 też...

Hifiman widać lubi epatować jasnością ,myśląc że tędy droga...biedaki...

Ale na przykład susvara nie ma tego problemu - są wyjątkowo równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, przejrzałem wątek, ale nie znalazłem żadnego porównania HEK V1 i HEK V2 pod kątem sq. Jakie są różnice techniczne wiem, pytanie tylko czy znajduje to przełożenie na dźwięk. A w związku z tym, czy dopłata średnio rzędu 3k do nowych czy używanych HEKów V2 ma jakiekolwiek uzasadnienie.

 

Ktoś coś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie testuje ;)

 

IMG_20180406_123823 (Large).jpg

 

Są wygodne ale na pewno nie na małe głowy, ja słucham z maksymalnie zsuniętym pałąkiem i jest ok.

Dźwiękowo to zdecydowanie najciemniej grające Hifimany jakie maiłem na uszach, taka przeciwność HE-4 choć nie można im odmówić muzykalności.

Średnica to chyba najlepsza ich część, jest dociążona, odpowiednio rozdzielcza, gitary chodzą aż miło.

Bas jest również spoko, ładnie schodzi i potrafi wystrzelić choć mógłby być ciut szybszy.

Góra ewidentnie schowana taka jak przez koc ale dość szczegółowa.

Scena bardzo ok.

Ogólnie fajne słuchawki ale nie za bardzo wiem dla kogo, wykonanie pozostawia sporo do życzenia, zbyt szczegółowe to one nie są, brakuje mi też momentami powietrza i wycenione IMO stanowczo za drogo.

 

Choć im dłużej słucham tym bardziej mi się podobają ale wciąż 8k bym za nie nie dał nawet jakbym miał :P

Edytowane przez vonBaron
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Góra ewidentnie schowana taka jak przez koc ale dość szczegółowa.

wykonanie pozostawia sporo do życzenia, zbyt szczegółowe to one nie są, brakuje mi też momentami powietrza

Szkoda, aż tak to jest słyszalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę przesadziłem ale nawet z wykresów wynika że góra jest lekko schowana.

https://www.innerfidelity.com/images/HiFiMANEditionXV2.pdf

 

HE-X stawiają bardziej na muzykalność gdzie takie HE-6 na techniczność, trzeba samemu posłuchać czy takie granie odpowiada bo grają mocno analogowo.

Na pewno grają dużo bardziej hiendowo i dojrzalej niż takie HE-4, HE-500.

 

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień osłuchów i kurde dobre one są :P

Nie są to najbardziej technicznie ani szczegółowo grające słuchawki jakie miałem na uszach ale ta ich muzykalność i analogowe granie mmmmm:$ Chyba tylko Ethery Flow mogą się z nimi równać pod tym względem.

Sceny nie mają jakieś super dużej ale jest bardzo dobrze poukładana.

Największą ich wadą dla mnie jest ich góra, jest tylko ok, do najlepszych w tej kategorii brakuje im całkiem sporo.

 
  •  
Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KaszaWspraju napisał:

Czy dobre srebro by pomogło tym słuchawką ?

Ja słuchałem V1 na "ruskim srebrze" i grało to bardzo w porządku :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty robił z tymi słuchawkami? Używam ich po 3 - 4h dziennie a kabel jak wyglądał i działał tak wygląda i działa...
Swoją drogą zamówiłem do tych Hifimanów u Jimmiego balansa z miedzi. Ciekaw jestem czy usłyszę różnicę.
Widocznie dostałeś lepiej wykonany kabel.

Jak, usłyszałeś różnicę na kablu od Jimmiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Caution napisał:

Widocznie dostałeś lepiej wykonany kabel.

Jak, usłyszałeś różnicę na kablu od Jimmiego?

Przyznam się że nie. Co nie zmienia faktu że do LCD - 2C i tak będę zamawiał kabel po balansie od Jimmiego. Podoba mi się jakość wykonania jego kabli a oryginał po balansie jeżeli jest (nie przeglądałem czy Audeze ma kable po balansie w ofercie)  to jest pewnie droższy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał wyższej wygody w HE-400i i innych z tej rodziny , to dziś przyszły do mnie takie pady jak na zdjęciu.

Do nabycia tutaj:

https://www.aliexpress.com/item/Angle-Genuine-Leather-cushion-ear-pads-foam-ear-pads-cover-for-Hifiman-HE-Series-Headphones-headset/32830921580.html

20180426_001631.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oryginalne to chyba hybrydy są, więc zmiana na skórki zmieni brzmienie?

Ja to je widzę raczej w Denonach D2k/5k/7k czy Fostexach z tymi obudowami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem zajechany po robocie, więc nawet nie porównywałem, ale po szybkim odsłuchu wydawało się, że brzmienie jest ok, choć dźwięki chyba są bardziej oddalone od głowy.

Ale przede wszystkim, w końcu zrobiło się wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
10 minut temu, Night napisał:

Proszę o opinię kogoś kto słuchał HE560

Jak to gra w porównaniu do konkurencji?

Warte są 2000zł? nowa wersja

Słuchałem ich jak miałem HE-500 i wolałem jednak pięćsetki. Poza tym, w tej cenie można chyba wyłapać HE-5LE, więc powiedziałbym, że raczej nie jest to deal życia. Za 1,5k można o nich pomyśleć, ale w tej chwili za 2k można dostać lepsze używane słuchawki.

Ale oczywiście najlepiej byłoby posłuchać.

 

EDIT: Ogólnie to one są bardzo zaokrąglone, misiowate ... przyjemne. Ale gubią detal w porównaniu do dobrze napędzonych HE-4 czy HE-6 i nie mają takiej magii jak HE-500. Jak dla mnie zbyt cukrowe granie, to takie słuchawki do zasypiania, nic więcej.

Edytowane przez Firegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności