Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, vonBaron napisał:

Nie :( Na zdjęciach wypadają dużo lepiej.

Ja bym ich tak znowu nie wywyższał, dla mnie bas jest na poziomie 400i czyli tylko ok, średnica jest fajnie dociążona ale mi właśnie brakuje większej rozdzielczości.

Na zdjęciach wyglądają lepoej niż w rzeczywistości, ale pomysł z malowaniem matowym na plus. Pady uszyte ala Hifiman. Ja odnoszę wrażenie że dołu jedt więcej ale 400i słuchałem ponad rok temu. Natomiast w 400i srenica była zbita i mocno wpychana do ucha,w 4XX jest lepiej pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, vonBaron napisał:

Nie :( Na zdjęciach wypadają dużo lepiej.

Ja bym ich tak znowu nie wywyższał, dla mnie bas jest na poziomie 400i czyli tylko ok, średnica jest fajnie dociążona ale mi właśnie brakuje większej rozdzielczości.

Ja uważam ze w realu prezentują się bardzo fajnie, może do tych matowych muszli przydały by się jeszcze matowe widełki - było by jeszcze lepiej.

Z tego co pamiętam 400i basu w 4XX jest trochę więcej... może pamięć zawodzi ;). Wydaję mi sie ze cały zakres jest bardziej dociążony, ale bardziej równy niż w 400i.

Edytowane przez Bialy_Wilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna również jestem posiadaczem Hifimanów HE 4XX, niestety nie porównam ich do żadnych innych planarów bo nie miałem przyjemności słuchać. Na chwile obecną jestem zachwycony ergonomią i wykończeniem. Wbrew temu co piszą, nie nadają się one do grania mobilnego dla przeciętnego Kowalskiego. Bez odpowiedniego dopalenia, słuchawki są dość ciężkie do wysterowania.

 

 

Edytowane przez projack
ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie mocowanie grilla ten pierścień lekko lata, a tak nie widzę powodów do narzekań.

Pałąk immo ładniej wygląda niż blachy w 400i, brak złącz SMA, choć szkoda że nie dali 3,5mm zamiast tego 2,5mm.

 

Może zróbmy zbiórkę na rinngi pod pady?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5mm niestety w tą wielkość obudowy nie wejdzie. A szkoda :/

 

Tak sobie przesłu(cztery gwiazdki) to połączenie Master 6 i HE-6 no i muszę przyznać - wiem już czemu ich właściciel zarzekał się, że to świetnie połączenie.

 

Master 6 jest od Balantine jakieś ... 15 razy większy i cięższy.  Może spokojnie służyć jako biurko pod laptopa, sam trzymam na nim teraz klawiaturę i dwie pary słuchawek. Wniesienie go na piąte piętro nie było niczym przyjemnym. Wielkością przypomina gramofon, waży tyle co taczka cegieł no i nie ma na niego miejsca nigdzie. Ale za to faktycznie gra dobrze. Szczerze powiedziawszy podoba mi się najbardziej ze wszystkich trzech wzmacniaczy z HE-6 ... i chyba podoba mi się nawet bardziej niż T1v2 z Elise. Ciężko powiedzieć, bo wyjechały. 

 

Scena nie jest ogromna ... ani nawet duża, natomiast holografia i separacja zdecydowanie najlepsza ze wszystkich trzech. Byłem w stanie wyłapać jednocześnie 6 "rzędów" dźwięku, każdy odpowiednio odseparowany. Dźwięk jest trochę bardziej dociążony, zaskakuje mnie też ile nowych rzeczy odkrywam w utworach. Może nie zawsze pragnę te nowe rzeczy usłyszeć - np. takie dyszenie muzyków pod koniec utworów albo nabieranie powietrza przez wokalistów w połączeniu z dość małą sceną są nieco niepokojące. Góra jest bardzo pełna, gładka, niesamowite wybrzmienie. Dół nabrał troszkę masy, ale dalej najważniejsza jest precyzja. Interkonekty od Johnysa dodają średnicy tego czaru i barwy, Master 6 na pewno ani jej nie przybliża ani nie oddala w znaczący sposób. 

 

Wady póki co znalazłem dwie, sybilizacja ciągle występuje, choć w dość minimalnym zakresie. Poza tym, przy głośniejszych odsłuchach robią się lekko męczące, a z Balantine potrafiły mi wręcz ryczeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, retter napisał:

Jedynie mocowanie grilla ten pierścień lekko lata, a tak nie widzę powodów do narzekań.

Pałąk immo ładniej wygląda niż blachy w 400i, brak złącz SMA, choć szkoda że nie dali 3,5mm zamiast tego 2,5mm.

 

Może zróbmy zbiórkę na rinngi pod pady?

 

jaki byłby mniej więcej koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Firegon napisał:

...

Scena nie jest ogromna ... ani nawet duża, natomiast holografia i separacja zdecydowanie najlepsza ze wszystkich trzech. Byłem w stanie wyłapać jednocześnie 6 "rzędów" dźwięku, każdy odpowiednio odseparowany...

Co to za utwór ma aż 6 "rzędów" dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he,he no nie do końca

To była któraś z j-rockowych  piosenek o tytule w krzaczkach i nazwie artysty w krzaczkach. Trafiłem przypadkowo jak skończył lecieć supercell.

Gitara -> druga Gitara, którą mordowano -> Wokal -> Perkusja -> Klaskanie -> Echowokal 

"Rzędów" miało zilustrować to, że wszystko grało naraz i było wyraźnie słychać ten podział i odległość

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu do końca o głębie. Ani bardzo szeroko ani bardzo głęboko to one nie grają, bardziej chodziło mi o separację.

Z Brystonem była szerokość, ale przede mną był właściwie tylko wokal ... i to dosłownie dwie stopy przede mną.

Teraz to dalej wszystko gra bardzo blisko twarzy/uszu, natomiast słychać wyraźnie ten efekt: instrument | przerwa | instrument | (...) nawet na tak małej powierzchni. Oczywiście częściowo brzmi to jakby wszyscy stali tam ściśnięci, bo przestrzeń jest dość mała, ale w większości słuchawek jakie miałem, byłaby to po prostu ściana dźwięku z jednej linii. 

 

Swoją drogą, mówiąc o szerokości, to odtwarzając Vivaldi, David Juritz, London Mozart Players ‎– The Four Seasons skrzypce potrafiły zagrać w czaszce, więc różnie z tą szerokością w HE-6 bywa.

 

@saudio Czy to Ty pisałeś, że CZ-1 mają jedną z najlepszych głębi w słuchawkach?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, saudio napisał:

Tak one mają wbudowany akustyczny efekt crossfeed.

Masz w muszli oba kanały zmiksowane.

:huh: Takie mono dla zasobniejszych? Nie rozumiem po co tak robić. Dla mnie dźwięk z lewego kanału ma być w lewym kanale. A tu takie michałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2017 o 00:00, SlawekR napisał:

 

Z Massdropa? Szansy nie ma, jest pewność. Jeszcze nie słyszałem, żeby komuś, coś, gdziekolwiek i kiedykolwiek puścili z Massdropa bez "dodatków". 

A mi puscili HE 4XX z Massdropa bez cła (szlo DHLem) *.*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 minut temu, Caution napisał:

Ktoś poleci jakieś kabel do HE4XX? Słuchawki użyte parę razy, a fabryczny kabel już przerywa przy wtyczce.

Chcesz tanio czy dobrze? Jak chcesz zmienić brzmienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności