Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Pady brainwavz sheep okrągłe, ale dziś jeszcze założę welury, mam jeszcze asymetryczne skórki od he400s. Jest jeszcze drugi kabelek od JD na miedzi także trochę testowania będzie :).

 

Po godzinie mało można powiedzieć,   równe angażujące granie,  z S6 trochę jasno w niektórych gatunkach. Obracałem się w otwartych do 2000 zł i chyba jako jedyne po 400s zostaną na dłużej. Porównania do 400s będą później .

 

Snarky Puppy - Lingus , ooooo tak!

Edytowane przez ksyhoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady kątowe skórki wydają się najbardziej zgadzać z HE4(muszę skombinować kątowe welury). Uspokajają trochę górę, oddalają lekko scenę przez co przekaz robi się bardziej napowietrzony ale mniej bezpośredni(bas traci trochę na impakcie, zyskuje na pogłosie, wybrzmiewaniu).

 

Zupełnie inna szkoła grania niż he400s. He4 detaliczne, raczej równe, angażujące, nie kłamią i nie słodzą. Czuć że źródło i amp ma spore znaczenie także możliwe będą eksperymenty  :).

 

He400s rozrywkowe, z góra wycofaną ale detaliczną, dominującą średnicą i niezłą sceną. 

 

Zakup bardzo udany, nic tylko odkrywać ulubioną muzykę  na nowo :)

Edytowane przez ksyhoo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrobnę i ja coś o HE-4 od Comptona.

Po pierwszych odsłuchach tego samego egzemplarza od Roberta (Dzieki !) na torze DacMagic Plus i wzmak FCL 2 (źródło PC po USB) muszę stwierdzić,że na tym sprzęcie, HE-4 są jednak dość ostre. Tak nie do końca ale na akceptowalnej granicy. Dla mnie brzmią analitycznie ale i nieco sucho. Przypominają mi się od razu HE-400 od Perula. Boję się,że mogą mnie zmęczyć przy dłuższym odsłuchu. Pewnie ten tor (nie lampowy) nie za bardzo z nimi współgra, choć daje radę je napędzić. Może też narzuca mi się styl moich PM-3, zdecydowanie „gęstszych” i słodszych. Góra w nich wydaje mi się na niektórych kawałkach „zacharczeć” jakby. Czyli nie do końca czysta…. Odsłuchy oczywiście ambient i klasyka elektroniki.

Wizualnie podobają mi się podobnie jak HE-400. Coś jednak nie po drodze mi ze stylem grania HiFImana, a nie bardzo chce mi się pchać z nowy tor stacjonarny. Bardzie jestem jednak "zakręcony" teraz na mobilności.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE4 są jasnymi słuchawkami. Przynajmniej na S6. Bas jest lekko utwardzony, średnica krok do przodu dość ciepła, rozdzielcza i dużo wysokich. Słuchawki o nienagannej dynamice i scenie.

Jednak moim zdaniem potrzebują grubej miedzi z kablem bal i ciepłego źródła. I o ile S6 dodaje od siebie dołu to dodaje też od siebie przełomu średnicy z górą i stąd taki a nie inny odbiór słuchawek przeze mnie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do góry to prawda, potrafi być jazgotliwa, pady i kabelek miedziany pomogły na tyle że nie przeszkadza to za mocno - jest zwyczajnie trochę jaśniej. Czas pokaże czy się przyzwyczaję czy jakiejś lampy będę szukał. Na razie jest etap miesiąca miodowego :)

 

 

Edytowane przez ksyhoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ksyhoo napisał:

Co do góry to prawda, potrafi być jazgotliwa, pady i kabelek miedziany pomogły na tyle że nie przeszkadza to za mocno - jest zwyczajnie trochę jaśniej. Czas pokaże czy się przyzwyczaję czy jakiejś lampy będę szukał. Na razie jest etap miesiąca miodowego :)

Oby trwał jak najdłużej...moim zdaniem ich największa zaleta to wokaliza. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ksyhoo napisał:

Pady kątowe skórki wydają się najbardziej zgadzać z HE4(muszę skombinować kątowe welury). Uspokajają trochę górę, oddalają lekko scenę przez co przekaz robi się bardziej napowietrzony ale mniej bezpośredni(bas traci trochę na impakcie, zyskuje na pogłosie, wybrzmiewaniu).

 

Zupełnie inna szkoła grania niż he400s. He4 detaliczne, raczej równe, angażujące, nie kłamią i nie słodzą. Czuć że źródło i amp ma spore znaczenie także możliwe będą eksperymenty  :).

 

He400s rozrywkowe, z góra wycofaną ale detaliczną, dominującą średnicą i niezłą sceną. 

 

Zakup bardzo udany, nic tylko odkrywać ulubioną muzykę  na nowo :)

Jak coś to mam nowe kątowe welury ;)

 

@Palpatine jak tam 4XX?

Edytowane przez vonBaron
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Firegon napisał:

Pierwsze wrażenia są dość ... ciekawe. Perkusja aktywnie próbowała mnie zamordować. Sszszszczszeleśśśśśściiiiiło i sszzszszurało.  A dzwonkami to mnie chyba bili w głowę. Zmieniłem pady ( to chyba dekoni do fostexów?) i od razu co za ulgaaaaaaaaaaaaa.

Teraz nie dość, że da się ich słuchać, to brzmią naprawdę dobrze.  Balantine z pewnością sobie z nimi radzi. Potek w zależności od utworu od 1 do 3.  Z tymi padami jest drobna utrata na detalu, ale o wiele więcej tu zalet niż wad. Dalej są agresywne, z tym że teraz porównywalnie do zestawu T1v2 z Elise, a nie do kibica podczas derbów Trójmiasta jak wcześniej.  Grają dość blisko, bardzo wyraźnie, mniej krawędziowo od T1, ale dalej nie gubią się nawet przy bardzo złych nagraniach. Bas jest bardzo precyzyjny, ale niektórym mogłoby brakować mu nieco mocy. Przyzwyczaiłem się do grania lampowego, więc brakuje mi nieco ciepła na średnicy. Góra wg. mnie jest świetna, pełna, wyrazista, wzbudzająca emocje, no i co najważniejsze mnie już nie męczy. Chociaż tutaj wiem, że mam nieco wyższą tolerancję niż inni, może po prostu jestem głuchy. Nawet nie wiem czy potrzeba im miedzianego kabla, może wystarczy dobra hybryda ... 

 

 

Przy okazji HE-6 wyglądają teraz o wiele lepiej. Wręcz ładnie, jakby jeszcze jakąś gąbkę do pałąka dodać, to 10/10 słuchawki.

DSC00143.JPG

 

Jakby się ktoś pytał gdzie jest klawiatura, to ... no musiałem wstawić stół kuchenny pod biurko, bo na biurku już miejsca nie ma. A w przyszłym tygodniu ma przyjechać jeszcze większy amp od Brystona ... no cóż zrobić.

Coby nie gadać ,Firegon teraz rządzi na forum...ma super wzmaki, słuchawki...pozamiatał...he,he.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Soundman1200 napisał:

Coby nie gadać ,Firegon teraz rządzi na forum...ma super wzmaki, słuchawki...pozamiatał...he,he.:P

Niestety Te HE-6 nie moje. Tak jak K812. Tak jak Balantine.

Pożyczam co mogę, przynajmniej zdjęcia sobie na półkę postawię :D 

A rządzi na forum z ukrycia pewna osoba, co to avatar niedawno zmieniła ... z pewnego powodu 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE4 .no i poszło -2dB na cały zakres powyżej 2kHz i jest ciekawie ... na pewno do pokombinowania z EQ i będzie dla mnie bajka. Jedno jest jasne - dawno żadne słuchawki nie dały mi tyle frajdy i emocji ze słuchania.  Spać nie dają :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Firegon napisał:

Pierwsze wrażenia są dość ... ciekawe. Perkusja aktywnie próbowała mnie zamordować. Sszszszczszeleśśśśśściiiiiło i sszzszszurało.  A dzwonkami to mnie chyba bili w głowę. Zmieniłem pady ( to chyba dekoni do fostexów?) i od razu co za ulgaaaaaaaaaaaaa.

Teraz nie dość, że da się ich słuchać, to brzmią naprawdę dobrze.  Balantine z pewnością sobie z nimi radzi. Potek w zależności od utworu od 1 do 3.  Z tymi padami jest drobna utrata na detalu, ale o wiele więcej tu zalet niż wad. Dalej są agresywne, z tym że teraz porównywalnie do zestawu T1v2 z Elise, a nie do kibica podczas derbów Trójmiasta jak wcześniej.  Grają dość blisko, bardzo wyraźnie, mniej krawędziowo od T1, ale dalej nie gubią się nawet przy bardzo złych nagraniach. Bas jest bardzo precyzyjny, ale niektórym mogłoby brakować mu nieco mocy. Przyzwyczaiłem się do grania lampowego, więc brakuje mi nieco ciepła na średnicy. Góra wg. mnie jest świetna, pełna, wyrazista, wzbudzająca emocje, no i co najważniejsze mnie już nie męczy. Chociaż tutaj wiem, że mam nieco wyższą tolerancję niż inni, może po prostu jestem głuchy. Nawet nie wiem czy potrzeba im miedzianego kabla, może wystarczy dobra hybryda ... 

 

 

Przy okazji HE-6 wyglądają teraz o wiele lepiej. Wręcz ładnie, jakby jeszcze jakąś gąbkę do pałąka dodać, to 10/10 słuchawki.

DSC00143.JPG

 

Jakby się ktoś pytał gdzie jest klawiatura, to ... no musiałem wstawić stół kuchenny pod biurko, bo na biurku już miejsca nie ma. A w przyszłym tygodniu ma przyjechać jeszcze większy amp od Brystona ... no cóż zrobić.

 

Sinus takie bydle będzie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie kabelków

 

mam HE-4xx. tam jest kabelek z trzem pinami (2,5mm wejście do muszli).

 

kupiłem kabelek do Hifimanów z FAW,  Color Series ale ten ma tylko dwa piny (taki sam kabelek z dwoma pinami jest sprzedawany do Hifimanów na Massdropie).

 

mógłby któryś z Kolegów wytłumaczyć o co chodzi? z czego wynika ta różnica w liczbie pinów?

 

i czy mogę używać tego kabelka FAW Color do moich 4xx?

DSC04020.JPG

DSC04019.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "ring" wisi nie podłączony. Możesz spokojnie i używać 2pinowych wtykow mono. A czemu massdrop taki dodaje z oszczędności lub taki mieli w fabryce.

Edytowane przez retter
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, retter napisał:

Ten "ring" wisi nie podłączony. Możesz spokojnie i używać 2pinowych wtykow mono. A czemu massdrop taki dodaje z oszczędności lub taki mieli w fabryce.

 

dzięki za odpowiedź, to dzisiaj sobie sprawdzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, zOrg napisał:

 

dzięki za odpowiedź, to dzisiaj sobie sprawdzę :)

 

Luzz :) jak się C10 zgrywa z he4xx? c10 średnicowy po ciemniej stronie, he4xx też coś w tym stylu, nie za słodko i za ciemno jest? Zennek daje im radę jakieś zmiany względem c10 po LO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, retter napisał:

 

Luzz :) jak się C10 zgrywa z he4xx? c10 średnicowy po ciemniej stronie, he4xx też coś w tym stylu, nie za słodko i za ciemno jest? Zennek daje im radę jakieś zmiany względem c10 po LO?

dla mnie C10 + he4xx jest bardzo dobrze, za słodko i za ciemno to było z C10+B1+he4xx, B1 daje fajnie wypełnienie idynamikę (co się znakomicie sprawdza przy HM5, ale nie przy he4xx)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Soundman1200 napisał:

Te muszle jakieś takie fajnie matowe, wreszcie nie świecące się jak psu ja***a.

W realu tak ładne jak na zdjęciu?

Nie :( Na zdjęciach wypadają dużo lepiej.

4 minuty temu, Palpatine napisał:

Dzięki @vonBaron goszczę takiego zawodnika. I na wstępie mogę Wam powiedzieć, że to jest znacznie poprawiona wesja HE400i.

Dodano trochę dołu, średnicy rozdzielczości i od razu jest przyjemniej i to za mniejszą kwotę.

Ja bym ich tak znowu nie wywyższał, dla mnie bas jest na poziomie 400i czyli tylko ok, średnica jest fajnie dociążona ale mi właśnie brakuje większej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności