Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Compton napisał:

Dokładnie.

Próbowałem się do nich przekonać przez te parę dni .

Nie da się.

Niesamowite, tak ciepło grające, aż za lukrowato można powiedzieć, HD800s i powiedzieć że grają chłodno?:o

Albo to taką dobrą robotę robił u mnie cma600i, słuchałem na nim i HE-4 oraz HD800s ,więc mam fajne porównanie.

Zupełnie odwrotnie od Comptona,jak dla mnie było aż za bardzo średnicowo czasem, ciepło i przyjemnie ,jak mawia Audionanik ,już geyowsko...

Bryston to jednak detaliczny i wyrazisty przekaz, widać że wygasił i uciszył zapędy HD800s do grania średnicowego a zrobił detaliczne potworki.

Czyli jak mądrze Audionanik stwierdził ,nie staraj się z HD800s zrobić HD800 bo będzie klops, pozbawisz ich największej zalety.

HE-4 wypadły na CMA-600i u mnie bardzo dobrze, ale co najmniej 2 razy gorzej od HD800s, zwłaszcza ta ziarnistość przekazu trochę mi przeszkadzała w ich przekazie, brak czystości, choć pewnie może się to podobać. Czy grały u mnie na cma600i ciepło HE-4?...hmm, raczej neutralnie, do ciepłoty LCD3 były kilometry jeszcze.

Dla ciekawostki mogę dodać, że grały u mnie Staxy Lambdy ze źródłem jako cma600i ,podobnie ciepło jak właśnie HD800s, z początku nawet byłem zdziwiony jak podobny przekaz muzyczny.

Potem przewaga czystości Staxów wyszła na jaw, ale HD800s mają większą scenę od Lambd, ale to niemal takie same miśki przyjemne do słuchania. Staxy sr-507 to już inna gadka, te owszem chłodno zagrały, widać że coś lepszego by im potrzeba by je ocieplić.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w HE-4 przeszkadzał ostry przekaz, dlatego wolałem zdecydowanie bardziej ge... homoseksualne HE-500. Nawet z padami od audeze, no po prostu cuś mi nie grało.

Fakt, że u Comptona lepszy tor, to i inaczej to wszystko brzmi, ale nie widziałem tam takiego czegoś co zobaczyłem np. w DT1990. 

 

To, że Bryston z HD800S grać nie będzie to już wiem. Z HD800 powinno być lepiej. Ciekawe co zrobi lampka i jeszcze ciekawsze co zrobi tak neutralny jak się tylko da master 6.

Zobaczymy czy któreś z nich pobiją T1v2 ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Eternal Seeker, woli swoje HD800 z CMA600i od HD800s, w co wierzę, bo chyba już za ciepło jest i lukrowato z HD800s i CMA600i.

CMA600i grają jak lampa niemal, średnicę podgrzewa i przybliża do słuchacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Soundman1200 napisał:
9 godzin temu, Compton napisał:

 

Niesamowite, tak ciepło grające, aż za lukrowato można powiedzieć, HD800s i powiedzieć że grają chłodno?

Wydaje mi się, że @Compton-owi chodzi tu nie o temperaturę barw (która zresztą zmienia się bardzo w zależności od toru) i nawet nie o sposób artykulacji (który też potrafi się mocno zmienić wraz ze wzmakiem), a o brak żywiołowości - przekaz jest dystyngowany, wykwintny, elegancki, kulturalny, ale zimnokrwisty, beznamiętny i powściągliwy; te słuchawki nigdy nie przeklną szpetnie, nie wrzasną ani nie zrobią głupkowatej miny, zawsze dbają o właściwą formę; coś jak laska, która podczas sexu bardzo uważa, żeby nie połamać sobie tipsów i nie zniszczyć fryzury; nawet jak grają bajkowo i muzykalnie (oteel), to są....hmmm...jak to nazwać....oględne...i takie "ą ę".

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, audionanik napisał:

Wydaje mi się, że @Compton-owi chodzi tu nie o temperaturę barw (która zresztą zmienia się bardzo w zależności od toru) i nawet nie o sposób artykulacji (który też potrafi się mocno zmienić wraz ze wzmakiem), a o brak żywiołowości - przekaz jest dystyngowany, wykwintny, elegancki, kulturalny, ale zimnokrwisty, beznamiętny i powściągliwy; te słuchawki nigdy nie przeklną szpetnie, nie wrzasną ani nie zrobią głupkowatej miny, zawsze dbają o właściwą formę; coś jak laska, która podczas sexu bardzo uważa, żeby nie połamać sobie tipsów i nie zniszczyć fryzury; nawet jak grają bajkowo i muzykalnie (oteel), to są....hmmm...jak to nazwać....oględne...i takie "ą ę".

Vadery jak nic, pełna kultura i opanowanie;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majkel napisał:

Czyli wychodzi na to, że w temacie chłodu emocjonalnego HD800s poszły w ślady starszego brata.

Raczej tak, ale mi to jakoś nie przeszkadzałoby; warunek - mieć inne słuchawki do wyżycia się.

Grado gs1000i to ich przeciwieństwo; tu miesza się wszystko od liryki przez dramat, jak we włoskiej operze, aż do głośnej awantury jak na ulicy gdzieś na południu Włoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel napisał:

Czyli wychodzi na to, że w temacie chłodu emocjonalnego HD800s poszły w ślady starszego brata.

HD800 to chłód cmentarnego katafalka, zimno bije od płyty marmurowej, emocje jak z nieboszczykiem...he,he.

HD800s to już inna ,lepsza bajka, z cma600i są emocje i rumieniec na twarzy się pojawia, wokaliści mają emocje w głosie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, saudio napisał:

No to jak ktoś nazbierał na Susvare to może dalej zbierać:lol:

 

D025A6DC-B7FE-474B-82BD-3B348666BCAE.jpeg

 

Ale ten model już tak widzę z 1-2 miesiące na stronie tylko jakoś tak nie słyszy się o nich ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będzie kolejny baby orpheus.

Poza tym, interesuje mnie jak nazewnictwo wpływa na sprzedaż. Z jednej strony już za 8k$ można mieć Shangri-La, więc niby super. Z drugiej strony ludzie, którzy wydają 8k$ na produkt luksusowy chyba nie chcą mieć w nazwie swojego sprzętu JUNIOR. 

 

No nic, takie cuś przynajmniej może się w Polsce pojawi i będzie okazja posłuchać.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Firegon napisał:

Z drugiej strony ludzie, którzy wydają 8k$ na produkt luksusowy chyba nie chcą mieć w nazwie swojego sprzętu JUNIOR.

Zgadzam się z Tobą, to przysłowiowy "strzał w kolano". Umieszczenie w nazwie "JUNIOR" może też sugerować że pojawi się "SENIOR" (lepsze?, bardziej dopracowane?)... to po co wywalać 8k$, nie lepiej zaczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności