Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie że warto, nie podejdą to sprzedasz bez straty.

Mnie coraz bardziej HE-4 irytują, chyba zaczynam żałować że Ci ich wtedy nie sprzedałem :P

To na pewno inne granie ale bardzo fajne, muzykalne, sygnaturą bardzo przypominają mi Fidelio X2 ale z lepszą górą w 4XX.

Lepszy kabelek bym im też pewnie dobrze zrobił, widać że ten stockowy to badziewie.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Pewnie że warto, nie podejdą to sprzedasz bez straty.

Mnie coraz bardziej HE-4 irytują, chyba zaczynam żałować że Ci ich wtedy nie sprzedałem :P

To na pewno inne granie ale bardzo fajne, muzykalne, sygnaturą bardzo przypominają mi Fidelio X2 ale z lepszą górą w 4XX.

Lepszy kabelek bym im też pewnie dobrze zrobił, widać że ten stockowy to badziewie.

No widzisz, a dawalem za nie wtedy jak za zboże. :P

Mi tam się podobają.

Ja akurat będę miał XLRa FAW Claire z wtykami 2x2,5mm, to sobie posłucham tych HE-4xx po balansie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vonBaron napisał:

Zamówiłem sobie jedną rzecz do HE-4 która powinna je ocieplić i złagodzić ale przyjdzie dopiero w styczniu.

Czyli już kupione?

Z Brystonem grają mi równe dobrze co z Headonicem.

A co takiego, jak można wiedzieć?

 

Nie, jeszcze nie.

Chyba zaczekam na odsłuch tych Twoich.

Poza tym, jaram się teraz Monolitchami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2017 o 17:00, Palpatine napisał:

@EvilKillaruna gratulację świetnej recenzji HE-4. Też je oceniam ciut wyżej, aczkolwiek na samym S6 nie byłem w stanie ich odpowiednio wysterować. Jednak potencjał mają niesamowity.

M1060

Listen

Fostex 60

LCD2C

trochę nam się kolega rozpędził :) tylko kiesy to wszystko przesłuchać ;)

 

347294_musze-sie-dowiedziec.jpg

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a dawalem za nie wtedy jak za zboże.
Mi tam się podobają.
Ja akurat będę miał XLRa FAW Claire z wtykami 2x2,5mm, to sobie posłucham tych HE-4xx po balansie.

I zmiana kabelka dużo daje?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No widzisz, a dawalem za nie wtedy jak za zboże.
Mi tam się podobają.
Ja akurat będę miał XLRa FAW Claire z wtykami 2x2,5mm, to sobie posłucham tych HE-4xx po balansie.

I zmiana kabelka dużo daje?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-4 vs HD800s

20171225_113036 (Custom).jpg

Hifimany na stockowym kabelku XLR, welury od HM5. Sennki stockowy kabel XLR.

Od razu słychać, że słuchawki leżą na innej półce, cenowej jak i SQ.

HD800s ce****e wyższa rozdzielczość, dokładniejsza scena, lepsze zobrazowanie sceny i lokalizacja źródeł. Holografia również stoi na wyższym poziomie.

Bas W Sennkach jest bardziej twardy, zbity a w barwie taki lekko kartonowy. HFM mają bas bardziej obły, dosadny, masywny ale wcale nie wolniejszy. Faktury lepiej kreśli HD800s ale poczucie jego obecności łatwiej wychwycić na HE-4.

Średnica Sennheisera to dla mnie jest chłodno-obojętna. Nie ma takiej barwy nasycenia i wybrzmienia jak Hifimany. HDki mają lepsza separację, poczucie głębi, wyraźniejsze kreślenie konturów, ale to na HE-4 jet przyjemniejsza, łatwiejsza w odbiorze, bardziej zaokrąglona, bliższa, bardziej namacalna. Taka organiczna.

Wysokie tony W HD800s są znacznie lepiej wyartykułowane, kreślone mocnjejszą kreską, bardziej aktywne, bardziej słyszalne i w barwie takie srebrzyste.

HE-4 barwę mają złotawą, sa połyskliwe ale łgodniejsze, bardziej zespolone ze średnicą. W Sennkach potrafią oderwać się od pozostałego pasma i grać własną nutę, nadając utworom werwy i wigoru, jak i przede wszystkim życia i realności.

Ogłonie HD800s sa chłodniejszcze w barwie, mają bardziej twardy bas, Mają większą scenę i mocniej zaznaczone wysokie.

HE-4 sa bardziej zbite, cieplejsze, ciemniejsze, mniej rozdzielcze, bliższe w kontakcie, bardziej bezpośrednie, zaokrąglone na konturach.

Serce czy rozum? :)

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800S "muszą odejść" ;)

Zakładając, że różnica w cenie używanych to jakieś 4000 zł, a z opisu wynika, że HE4 w barwie podobają Ci się bardziej, to nie ma sensu trzymać tych drugich. 

800S odebrałem podobnie, wg mojej opinii trzeba być naprawdę zakochanym w ich prezentacji, aby zapłacić za nowe 6500 zł. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

800S "muszą odejść" ;)

Zakładając, że różnica w cenie używanych to jakieś 4000 zł, a z opisu wynika, że HE4 w barwie podobają Ci się bardziej, to nie ma sensu trzymać tych drugich. 

800S odebrałem podobnie, wg mojej opinii trzeba być naprawdę zakochanym w ich prezentacji, aby zapłacić za nowe 6500 zł. :rolleyes:

Dokładnie.

Próbowałem się do nich przekonać przez te parę dni .

Nie da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Compton napisał:

Dokładnie.

Próbowałem się do nich przekonać przez te parę dni .

Nie da się.

Mi się nie udało, ale zawaliłem to na kompletny brak synergii z Aune S6. W moim przypadku źródło i słuchawki grają tak samo. Twardy bas, szeroka scena, lekko wypchnięty wokal i dużo światła na górze, więc takie połączenie nie mogło się udać.

Jak napisałeś, że u Ciebie 800S gra "ciekawie" to już byłem pewny, że to wina mojeg toru, szczególnie że jak pisałem w recenzji te słuchawki potrzebują naprawdę bogatego gentlemana do pary. Dla mnie za mało emocji, za dużo szarości i absurdalna cena je wyklucza z chęci posiadania. Ale przyznam uczciwie, że technicznie są świetne.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci będą za bardzo ciążyć, to napisz :D

Ja tam wierzę w potęgę lampy. Przekonałem się z HD600, więc i z 800s powinno wyjść.

Tylko do takich suchotechnicznych słuchawek potrzebny jest kłamca-czaruś, żeby gdzieś to wyrównać. A z nielampowców, to czarne ifi albo hugo2 powinny fajnie się zgrywać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś jest w tym czarowaniu o którym piszesz ale jest to wzmacniacz mocy ,który napędza na codzień kolumny

Altec604 (papier i tuba na 16 calowym wooferze) i musi być taki "czarujący" bo inaczej nie dało by się słuchać

tych Alteców  :-)

Ta dziurka to przy okazji zrobiona na moje życzenie przez Konstruktora żeby jakoś zagospodarować te HD800

i mieć czasem odskocznię od Eurydyki ze Staxami .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam do he-4 audeze vegan earpads,nie wiem jak hm5 czy inne nauszniki,ale w porównaniu do oryginalnych to jest lepiej w każdym aspekcie, słychać to zgłasza gdy się długo słucha na audeze a później założy oryginalny

Ciężko zlokalizować instrumenty,słaba głębia ,scena też jakaś szeroka nie jest,te pady zmieniają wszystko.

A jak nauszniki potrafią wpłynąć na dźwięk słuchawek przekonałem się na przykładzie beyerdynamic dt990 edition,pro oraz 880,te same słuchawki,rożne nauszniki i różny dźwięk - od tego który był pożądany do tego niechcianego ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności