Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, saudio napisał:

Trzeba samemu posłuchać, są inne, specyficzne w prezentacji sceny. 

Nie wiem czy to taka super okazja....

W piątek je przesłucham z ciekawości. Porównam je do 400i/s i LCD2F

1 godzinę temu, vonBaron napisał:

Ja nigdy styczności z HE-560 nie miałem.

Ah to sorki. Myślałem, że je kupiłeś jak Mayster je sprzedawał po 2800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprawiłem sobie HE-400i i podłączyłem do AIM SC 808 wersja z 2x LME49720 + LM4562NA i to jest to:). Jest przestrzeń, napowietrzenie, wybrzmienie, dynamika i barwa wszystko tak jak lubię.  Jednak chcąc móc posłuchać sporego zbioru CD poza PC spróbowałem na NAD C 516 BEE i HiFIMAN EF-2A ze zmienionymi lampami na 6Ż1P-EW. Teoretycznie wszystko powinno grać i gra tyle że zdecydowanie wolę to co słyszę z AIM SC 808. Robi się duszno, niemrawo, bas traci kopa, wszystko takie jakieś niewyraźne i zduszone. Mam wrażenie że winny jest wzmacniacz, który jest sprzedawany jako zestaw z tymi słuchawkami lecz jak mi się wydaje ma chyba za mało mocy (prądu) by je dobrze napędzić. Muszę go rozkręcać do połowy skali by ten zestaw zaczął grać jako tako, a nie zawsze i nie wszystko chciałbym słuchać tak głośno. Czy zmiana wzmacniacza może pomóc i jaki wybrać by uzyskać sygnergię maksymalnie zbliżoną do mojego AIM SC808 z tymi HE-400i?

Czy powinienem zakładać osobny wątek?

Jeśli tak to gdzie?

Dziękuje i pozdrawiam.
 

Edytowane przez Strazak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem 560 dawno temu i pamiętam tyle, że mi się podobały. Zupełnie inne niż 500 czy 5LE, takie pastelowe, przyjemne, dosyć równe. Zdecydowanie bardziej stawiały na przyjemność, muzykalność i relaks niż na analizę, nie miały typowego twardego, zarysowanego dźwięku jak 5LE, nie miały też potęgi brzmienia 500 ale nie były zamulone czy ciemne. Więcej w sumie nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, vonBaron napisał:

To zakładaj i zbieraj kasę ;)

 

Ja nie mam cierpliwości do takich zorganizowanych akcji. Zaraz sam kliknę po prostu i tyle. Ewentualnie jak mi przelejesz siano to wezmę dwie pary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karmazynowy napisał:

Ja słuchałem 560 dawno temu i pamiętam tyle, że mi się podobały. Zupełnie inne niż 500 czy 5LE, takie pastelowe, przyjemne, dosyć równe. Zdecydowanie bardziej stawiały na przyjemność, muzykalność i relaks niż na analizę, nie miały typowego twardego, zarysowanego dźwięku jak 5LE, nie miały też potęgi brzmienia 500 ale nie były zamulone czy ciemne. Więcej w sumie nie pamiętam.

Odebrałem je (też kieeedyś:D) bardzo podobnie, z tym że mi nie siadły przez pluszowość/pastelowość średnicy właśnie - dęciaki brzmiały trochę śmiesznie - jak dziecięce zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Palpatine napisał:

 

@Compton, @vonBaron mogę Ciebie prosić o porównanie He-400i do He-560? Wiem, że kiedyś pisałeś mi kilka słów ale wiele osób zna 400i, cena 560 jest jak marzenie, więc proszę o kilka zdań.

Dla mnie HE-560 były jaśniejsze od HE-400i, z lepszą przestrzenią, z lekka wycofaną średnicą i i dynamicznym sprężystym basem.

Sam bym je chętnie dorwał ale tak w do 2 kzł max.

Mayster sprzedawał chyba za 2300 zł. To była okazja dla kogoś kto chciałby z nimi zostać na dłużej.

Cena 499$ + cło + vat nie jest chyba bardzo korzystna, zważywszy jeżeli ktoś chciałby je zakupić z myślą o odsrzedaży.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Compton napisał:

Podłączyłem sobie HEki pod Brystona.

Jest to najlepsza holografia, przestrzeń i otwartość grania jaką słyszałem.

No, może poza Staxami 009.

20170824_143716.jpg

Dorwij hd800 i se tam wetknij;)

Świetny sprzęt i producent - 20 lat gwarancji:woot:. No i z niczym się nie czają - na stronie nawet pełny schemat ideowy http://bryston.com/PDF/Manuals/300028[BHA1].pdf

Zgrzałeś se go sumiennie? Po półgodzinie powinien osiągnąć optymalne brzmienie.

Gratulacje!!!!!!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dochodzę do wniosku, że słuchanie muzyki z kolumn coraz bardziej mnie irytuje, zwłaszcza jak posłuchałem systemów u innych pasjonatów dobrego brzmienia. Głównym powodem niezadowalającego mnie brzmienia jest niesprzyjająca akustyka pomieszczenia, z którą raczej nic nie da się zrobić nie przeistaczając pokoju dziennego w audiofilską jaskinię. 

Powyższy problem nie występuje słuchając muzyki na zestawie słuchawkowym.

Tak trochę rozmarzyłem, że jak bym tak się szarpnął na te he1000 to bym miał w domu Hi-End słuchawkowy, bez względu gdzie bym ich słuchał :rolleyes:.

 

Tylko jak to wytłumaczyć mojej kobiecie :(

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kartonik napisał:

Ostatnio dochodzę do wniosku, że słuchanie muzyki z kolumn coraz bardziej mnie irytuje, zwłaszcza jak posłuchałem systemów u innych pasjonatów dobrego brzmienia. Głównym powodem niezadowalającego mnie brzmienia jest niesprzyjająca akustyka pomieszczenia, z którą raczej nic nie da się zrobić nie przeistaczając pokoju dziennego w audiofilską jaskinię. 

Powyższy problem nie występuje słuchając muzyki na zestawie słuchawkowym.

Tak trochę rozmarzyłem, że jak bym tak się szarpnął na te he1000 to bym miał w domu Hi-End słuchawkowy, bez względu gdzie bym ich słuchał :rolleyes:.

 

Tylko jak to wytłumaczyć mojej kobiecie :(

Zgadzam się w całości....ludzi co mają idealne pokoje odsłuchowe dla kolumn są w liczbie palców drwala po wypadku....he,he...

Więc dla tego wolę słuchawki....głupie 7tys i masz poziom jaki na kolumnach wymagałby wyłożenia 200tys zł...he,he....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności