Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wymiana padów w he-500 na hm5 jest rzeczywiście taka trudna mam jedne hm 5 ale kiedyś się zużyją a mam oryginalne od welury od he 500 i kupiłbym i zmienił za wczasu na hm5 jakiś tutorial delikatny
Swoją drogą pady od hm5 welur + dobry kabel czynią cuda z he 500 , aczkolwiek największą różnicę im plus zrobił nie dawno nabyty Litlle dot mk VI
Swoją drogą pady od hm5 welur + dobry kabel czynią cuda z he 500 , aczkolwiek największą różnicę im plus zrobił nie dawno nabyty Litlle dot mk VI
Pady zmieniaja duzo wiecej niz zmiana wzmaka... chyba ze wczesniej podlaczales do ziemniaka :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/15/2017 o 16:23, misiekkb napisał:

Zły tor pod He400i jak 400i nie miały wysokich, tak jak każde słuchawki do nich trzeba dobrać tor. Najlepszy na jakim słuchałem to był 2qute połączony srebrnym IC z WBA Virtus na lapach zdaje się KT120, a grał ten zestaw nasyconym, ale dobrze kontrolowanym i szybkim basem, średnica była nasycona, ale nie jakoś przesadnie, bardzo rozdzielcza, wysokie tony były mocno zaznaczone, ale nie ostre.

 

Dziękuje za dobre słowo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, matkin napisał:

Nie wiem czemu audionanik się tu jeszcze nie potwierdził nie zaprzeczył. Ale on sam podkreślał, że tylko z lyrem i tylko na tamtych lampach. nawet jak holenderskie są dobre to tamte specyficzne ruskie lepsze.

Bo nie słyszał w Lyrze z he4 AMPEREX ECC88 ORANGE GLOBE, podobnie jak stu innych baniek. Słyszał sześć par i z tych sześciu najlepiej zagrały mu 6n23p, które są ruskie, zwykłe, niespecyficzne, tanie i dostępne.

1 godzinę temu, lolomanolo napisał:

Lampy troszkę zmieniają brzmienie lyr'a, ale nie jest znaczna zmiana. Ogólny charakter pozostaje bez względu co mu się tam wsadzi, pod warunkiem, że jest sprawne.

To to to, tylko może więcej niż troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ringi od 500 są takie same jak od 400i/s? Jeśli tak to pady od HM5 na nie wchodzą. Trzeba je rozciągnąć przed założeniem i modlić się aby ring nie pękł. Chociaż dzisiaj w sieci są pliki w autocad do druku 3D więc już i tak jest łatwiej ;)

 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vonBaron napisał:

Pisałem o ringach... 

 

Lyr 2 też dobrze zgra się z HE-4? 

 

Pewnie, ja wlasnie lyra 2 uzywam. Generalnie maja bardzo zblizone, jesli nie takie same brzmienie. Roznica polega na tym, ze w 2 wyeliminowali brumienie zamieniajac grzanie lampy z ac na dc, oraz dodali przelacznik hi/lo gain - przydaje sie na czulych sluchawkach. Z minusow dwojki to mniejsza ilosc kompatybilnych lamp, ale spokojnie, te "najbardziej istotne" pasuja do dwojki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, vonBaron napisał:

Pisałem o ringach... 

 

Lyr 2 też dobrze zgra się z HE-4? 

 

 

Ja też bym wziął ringi. 

 

Miałem jakiś czas Lyr 1 z masą lamp i jakoś mnie nie przekonał do siebie. Słuchawki wtedy to LCD-2. Brak związku z lampowym graniem. Może taki nalot lampowy. Nie miałem przyjemności z drugą edycją ale Mjolnir ani 1, ani 2 też mnie nie urzekł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności