Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

A mi chodzilo o to ze niezaleznie od egzemplarza i zastosowanego kabla sq he500 nie wywolywalo u mnie entuzjazmu. Ale masz racje, nie bede juz hejtowal, co za duzo to niezdrowo;).

2 godziny temu, oblivion napisał:

 

No cóż, czyli HE500 najwyraźniej posiadają duże braki synergii z Twoimi uszami ;) Nie znęcaj się może już tak nad nimi, bo jeszcze niedługo będziesz jak hibi w temacie NH :D

Co do cytowania mnie, to przecież pisałem o powtarzalności w sensie pasma, a tutaj większych cudów niż pomiary, szczególnie wykres, nie trzeba... 

Co do powtarzalności, tylko piszę, że jak na razie nikt tego wykresami nie podparł, wykazując różnice między egzemplarzami,

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakich padach sluchales?

 

Moj mozg raczej jest zadny zmian niz przyzwyczaja sie do czegos. W audio tak samo... acz po prostu nie lubi zmian na gorsze :)

To samo mowili mi z fidelio l2 kiedys, to samo z listenami, to samo z dx90 czy dt990 600ohm. dlugo szukalem i następców znajdywalem. Do he500 moich jak mi cos zagra lepiej to zmienic bede chcial od razu :) takze bez obaw ze moj mkzg taki dzwiek lubi. Po.prostu wady innych sluchawek przeszkadzaly mi bardziej niz wady he500. Bo słuchawek bez wad jeszcze nje dano mi sluchac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem u grubbbego na tych padach HM5 i fajnie grały - miękko, łagodnie i z fajnym dociążeniem.

Jak dostałem ostatnio HE500 (pady stock welur i skaj), to szczerze nie chciało mi się na nich długo słuchać, a na skaju to w ogóle.

Podobna sytuację mam teraz na Karmazynowego Final Sonorous IV - kiedyś ich słuchałem i masakra, a na skórkach HM5 to świetne słuchawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto potrafi czytać te wykresy? Można na ich podstawie opisać w kilku słowach jak nowe 4XX mają się do 400i?

 

Green = 400i
White = 400S w/ Focus pads of some kind
Yellow = 4XX

4a4f8dfe7c35d0f9.png

 

Green = 400i
Purple = 400S stock
Yellow = 4XX
Blue = HE560 (which I swear should have a similar 8-9KHZ peak and is way too hot in the lower treble)
04f71e8013878ffb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj namiary na te pady. 
Prosze:
http://audiomagic.pl/brainwavz-2/nausznice-pady-do-brainwavz-hm5-welurowe?from=related

Probowalem jeszcze hybryd hm5... bleee. Wiazalem z nimi.nadzieje ale jednak za duzo charakeru ze.skory co wlasnie bardzo he500 imo nie sluzy

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, grubbby napisał:

Bo na skaju wlasnie zamulacze sa straszne.

A oryginalny welur to ta wyzsza srednica wlasnie meczy... zwlaszcza w polaczeniu ze stockwym kablem. Bleee

Wreszcie sam Grubbby przyznaje że firmowe HE500 z padami jakie mamy na stocku są takie sobie a nawet Błeee...he,he....teraz się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez ja to od dawna mowie i podkreslam ze ja wypowiadam sie o mojej sztuce. Kabel a przede wszystkim pady to tez porazka ergonomiczna w stocku. Wtedy nawet nie dotrzymuje aby wlaczyc muzyke a juz draznia :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci takich glupot naopowiadal? ;p

Generalnie nie ma ale tez nie jest prosto. Nocka rozciagania padow na goracym kubku plus uwazanie na plastikowy pierścień sa bardziej niz wskazane

 

A jakie obie wersje zamowiles?

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo,

używał ktoś Edition S jako podróżne? Ponoć i tak w wersji zamkniętej przepuszczają...

 

 

3 godziny temu, Palpatine napisał:

Kto potrafi czytać te wykresy? Można na ich podstawie opisać w kilku słowach jak nowe 4XX mają się do 400i?

 

4xx są nieco podniesione na basie i bardziej wygładzone na średnicy (z lekkim obniżeniem i usunętym pikiem na 9k) i górze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, grubbby napisał:

Prosze:
http://audiomagic.pl/brainwavz-2/nausznice-pady-do-brainwavz-hm5-welurowe?from=related

Probowalem jeszcze hybryd hm5... bleee. Wiazalem z nimi.nadzieje ale jednak za duzo charakeru ze.skory co wlasnie bardzo he500 imo nie sluzy

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

 

A kabelek z jakiej mieszanki najlepiej ? Muszę zmienić stock bo umrę z tym drutem. Próbowałeś XLR ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najlepiej zagraly z czysta miedzia od Michauczoka.
Balans probowalem oczywiscie.
Ale obecnie nie mam zbalansowanego wzmaka.
Tak czy siak jak chodzi o kabel to tradycyjnie ja lubie czysta miedz. Poza stockiem probowalem wielu. Od forzy, od Johnnysa, dwa swojej roboty, chyba tez cos od Smoka. Miedzie i hybrydy. Kazdy mial wady i zalety. Na pewno srebro nie dla mnie. Zostalem przy kablu od Michauczoka z czystej miedzi.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana padów w he-500 na hm5 jest rzeczywiście taka trudna mam jedne hm 5 ale kiedyś się zużyją a mam oryginalne od welury od he 500 i kupiłbym i zmienił za wczasu na hm5 jakiś tutorial delikatny

Swoją drogą pady od hm5 welur + dobry kabel czynią cuda z he 500 , aczkolwiek największą różnicę im plus zrobił nie dawno nabyty Litlle dot mk VI

Swoją drogą pady od hm5 welur + dobry kabel czynią cuda z he 500 , aczkolwiek największą różnicę im plus zrobił nie dawno nabyty Litlle dot mk VI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2017 o 01:02, LuQi napisał:

Miałem kiedyś HE-400i i Lyra II. Bardzo udane połączenie, które śmiało mogę polecić. 

 

Dnia 15.08.2017 o 04:49, audionanik napisał:

6W to taki żarcik producenta, ale z he4 synergia jest rzeczywiście, co bylo wałkowane już wielokrotnie. Koniecznie trza mu wetknac 6n23p. Powinni w hifimanie wznowic produkcje he4 i sprzedawac takie zestawy: lyr-6n23p-he4-żubrówka-sok jablkowy:D

...a co do padów welurowych od audeze, to zachowałbym ostrożność - owszem są w miarę wygodne, łagodzą i przyciemniają przekaz, ale przy okazji tną transjenty, czyli okradają częściowo he4 z ich głównej zalety - czerstwego, naturalistycznego i takiego drewnianego przekazu (w pozytywnym tego słowa znaczeniu).

 

Dnia 14.08.2017 o 21:59, lolomanolo napisał:

Ja słucham z lyr'a na ruskich lampach I dla mnie bomba. 

Te welury to masz seryjne? Ja czaję się na kątowe audeze, ponoć troszkę ocieplają/wypełniają dźwięk bez dużej straty w scenie. 

i wiele innych postów...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności