Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, audionanik napisał:

Uuuuaaa! Prawie wszędzie tak po prawdzie. 

Twój egzemplarz jest coraz bardziej podejrzany dla mnie.

Ej... i nawet z perspektywy NH tak uważasz??? To jest faktycznie podejrzane ;)))))

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych recenzjach chyba dam szansę 4XX. Tak jak podejrzewaliśmy to są zmodyfikowane 400i na starych pałąkach Hifimana serii 4/6 z jack 2,5 zamiast konektorów. Ale co mnie najbardziej zainteresowalo to fakt, że w pprownaniu do 400i 4XX mają (podobno) wiecej subbasu, a sam bas jest szybszy.  Jesli faktycznie wyeleminowali dwie z trzech wad 400i to jestem kupiony. Szczegolnie za tą cenę.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, vonBaron napisał:

Nic tylko czekać na ich wysyp w komisie :rolleyes:

Jak każdych innych.

30 minut temu, Adam 76 napisał:

A jaka cena tych 4XX z już wliczoną wysyłką? Może i ja się skuszę

185$ \ 680 zł i duża szansa na oplaty celne plus vat.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam driver co w 400i, inne strojenie. Co do ceny 400i kosztuja 250$ od ponad półtora roku, te 169$ więc różnica w cenie nie jat tak duża jak piszesz. Poza tym Hifiman to cwaniaki. Została im cała masa pałąkow od He4 i drivery od 400i. Postanowili to połączyć, lekko dopracować i sprzedać 3700 szt. tylko do konca roku ?

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Palpatine napisał:

Zgadzam się. 250$ plus cło to odpowiednia cena za te sluchawki. Tym bardziej cieszy 169$. A jesli poprawili dynamike basu i pojawil sie subbas, to przetrawie za tą cenę kluchowatą średnicę ?

Z mojego doświadczenia wszelkie poprawki dampingu (a na 99% w ten sposób poprawili bas) odbijają się też na średnich tonach - robią się mniej dociążone, w tym przypadku pewnie mniej kluchowate ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grubbby napisał:

Ej... i nawet z perspektywy NH tak uważasz??? To jest faktycznie podejrzane ;)))))

Tak, NH to przecież jedyne słuchawki, które miałem/z jakimi miałem do czynienia - Grubby, proszę Cię. Hołki akurat mają brzmienie, które nie nadaje się na punkt odniesienia, bo jest inne od wszystkich.

Poza tym miśkowatość he500 nie jest uzależniona od ewentualnej miśkowatości innych słuchawek:woot:.

Miałem okazję słuchać kilku egzemplarzy he500...i było słabo:(. Ostatni słuchany dość niedawno, pożyczony od @szczurz-a by dać im szansę, wykazał się tak niewyraźną artykulacją dźwięku, ogólną miśkowatością, przesłodzoną górą i nienaturalnym, mało zróżnicowanym przekazem, że się już poddałem i nie będę do nich wracał. Aż zakładałem je wręcz na siłę, z obowiązku, mimo niby dość przyjemnego usypiającego charakteru.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Perul napisał:

Z mojego doświadczenia wszelkie poprawki dampingu (a na 99% w ten sposób poprawili bas) odbijają się też na średnich tonach - robią się mniej dociążone, w tym przypadku pewnie mniej kluchowate ;).

Ciezko mi zdefiniować ta średnicę w 400i. To ze sluchawki sa srednicowe to ok, jak wielszosc palanrow zapewne, ale ona jest taka zbita, bez powietrza, separacji. Aż męcząca.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, audionanik napisał:

Tak, NH to przecież jedyne słuchawki, które miałem/z jakimi miałem do czynienia - Grubby, proszę Cię. Hołki akurat mają brzmienie, które nie nadaje się na punkt odniesienia, bo jest inne od wszystkich.

Poza tym miśkowatość he500 nie jest uzależniona od ewentualnej miśkowatości innych słuchawek:woot:.

Miałem okazję słuchać kilku egzemplarzy he500...i było słabo:(. Ostatni słuchany dość niedawno, pożyczony od @szczurz-a by dać im szansę, wykazał się tak niewyraźną artykulacją dźwięku, ogólną miśkowatością, przesłodzoną górą i nienaturalnym, mało zróżnicowanym przekazem, że się już poddałem i nie będę do nich wracał. Aż zakładałem je wręcz na siłę, z obowiązku, mimo niby dość przyjemnego usypiającego charakteru.

 

 

 

Ta miśkowatość to z mojo ? ;) Tak na poważnie, to HE500 starsze wersje miały inny kabel, pomijam pady, może też stąd takie róznice. Oczywiście widzę obawy niektórych, że być może to kwestie problematycznej powtarzalności egzemplarzy, ale na wykresach jak dotąd hifimana na gorącym uczynku jeszcze nie przyłapano tj. np. Audeze.

Warto też sprawdzić przykręcenie obejmy, bo u hifimana często jest poluzowane i wpływa to źle na dźwięk. Zresztą z tego co widzę to częste zjawisko u wielu producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, oblivion napisał:

Ta miśkowatość to z mojo ? ;)

;) Pudło. Balantine (wyjście xlr) i z "cudowną" plecionką od FAW do której się tu wszyscy modlą i składają ofiary całopalne w intencji dostąpienia zaszczytu obcowania z tym Absolutem.

 

Godzinę temu, oblivion napisał:

ale na wykresach jak dotąd hifimana na gorącym uczynku jeszcze nie przyłapano

Jeszcze nigdy nie udało mi się odczytać z wykresów (a szczególnie  spl/db) jaki poziom SQ prezentują słuchawki - muszę ćwiczyć, duuuużo ćwiczyć;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez ja nigdy nie pisalem ze sluchales tylko NH tylko spytalem czy z perspektywy NH tez uwazasz he500 za miskowate. Toz to zupelnie inny sens pytania niz je odebrales :)

 

I oczywiscie jak podkreslam caly czas mowie o he500 ze zmienionym kablem (imo te słuchawki nie toleruja zadnej domieszki srebra) co zmienia co nieco, a dodatkowo z padami welurowymi he500... co juz zmienie bardzo duzo. Bo w tych dwoch aspektach hifiman moim zdaniem mega popsul odbior tych sluchawek stockowo...

Cos kombinowales Nanik z kablem i padami w he500 czy tylko stocki?

 

Zeby nie bylo nie fair to lcd sluchalem tez na innycj kablach i padach zarowno welur jak i skora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, srebro faktycznie tylko uwydatniloby to ich slodkie dzwonienie na gorze.

Mysle, ze lubisz ich sygnature i w wyniku dlugotrwalego sluchania na nich, mozg Ci sie ulozyl do tego dzwieku, tak jak kiedys ukladala sie noga do obuwia wojskowego (cieplego zima i przewiewnego latem)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audionanik napisał:

;) Pudło. Balantine (wyjście xlr) i z "cudowną" plecionką od FAW do której się tu wszyscy modlą i składają ofiary całopalne w intencji dostąpienia zaszczytu obcowania z tym Absolutem.

 

Jeszcze nigdy nie udało mi się odczytać z wykresów (a szczególnie  spl/db) jaki poziom SQ prezentują słuchawki - muszę ćwiczyć, duuuużo ćwiczyć;).

 

No cóż, czyli HE500 najwyraźniej posiadają duże braki synergii z Twoimi uszami ;) Nie znęcaj się może już tak nad nimi, bo jeszcze niedługo będziesz jak hibi w temacie NH :D

Co do cytowania mnie, to przecież pisałem o powtarzalności w sensie pasma, a tutaj większych cudów niż pomiary, szczególnie wykres, nie trzeba... 

Co do powtarzalności, tylko piszę, że jak na razie nikt tego wykresami nie podparł, wykazując różnice między egzemplarzami, choć na innych forum też dzisiaj widziałem, że niektórzy mają wątpliwości w kwestii powtarzalności :unsure: Ale nawet jeśli, to wątpie, że różnice są takie jak mogą być w Audeze :P

 

Dnia 8/14/2017 o 15:47, Soundman1200 napisał:

Ja odebrałem podobnie co znajomy,jasne że hej, jaśniejsze od HD800...widać tak mój tor wtedy grał albo miał za mało mocy,

by odpowiednio napędzić te HE500.

 

Tak sobie myślę, że to kwestia nie napędzenia koniecznie (bo elektrownia do nich nie jest potrzebna, byle nie pędzić z telefonu... ), a synergii, bo one ze swoim dołkiem na 5khz i górką 10khz mogą faktycznie być odebrane albo jako jasne albo ciemne.

 

Swoją drogą, dzisiaj znalazłem ciekawe zestawienie modeli Hifimana:

http://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/hifiman-headphone-compendium.1685/

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności