Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Compton napisał:

No to nieźle! ;)

 

Dzięki Tobie :) 

 

Pomyliły mi się ceny. Około 5 tyś LCD-3 w używce, a LCD-2 koło 2800 zł w stanie perfekcyjnym z pełnymi kompletami oczywiście. 

Edytowane przez Chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie testowałem HE-4 ale HE-500 + Balentine = :wub: Praktycznie pod każdym względem lepiej niż z Yulongiem. Oj trzeba zbierać kasę :rolleyes:

Z HE-4 też jest lepiej ale chyba sygnatura HE-500 bardziej mi odpowiada (nie bijcie).

Edytowane przez vonBaron
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, vonBaron napisał:

Jeszcze nie testowałem HE-4 ale HE-500 + Balentine = :wub: Praktycznie pod każdym względem lepiej niż z Yulongiem. Oj trzeba zbierać kasę :rolleyes:

Z HE-4 też jest lepiej ale chyba sygnatura HE-500 bardziej mi odpowiada (nie bijcie).

 

A to Ty masz HE-500 :) jakieś synergie jeszcze znalazłeś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2017 o 14:05, grubbby napisał:

He500 super graja z lampa. Minis to wieksze glosnosci daja przestery :/

Ale czaruja strasznie z takim virtussem... mmmm

 

Mówisz tu o White Bird ? Szczerze to jestem zauroczony dźwiękiem tych słuchawek ! W takiej kasie to po prostu wymiatają. HE1000v2 to szczyty owszem ale 10 razy droższe. 

 

HE500 vs LCD3

 

HE500 dużo szersza scena, wokal bez porównania lepszy i dużo jaśniejsze. Jako uzupełnienie toru to magia :) Przydałoby się wymienić kabel na XLR i wyeliminować lekki efekt mikrofonowy. 

 

Cayin na high gra całkiem nieźle i zastanawiam się czy lampa nie będzie za słaba do nich. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... posze o WBA.

A ja bardziej rozpatrywalbym jako gusta.

Ja nadal wybieralem he500 laczone tez z wlasnie wba, rapture czy headonic. Sporo inne sprzety. Nawet jak synergia byla nie do konca to jednak nadal charakter sluchawek zostaje.

mnie  przekonywala glownie scena i wokal. I w zaleznoaci od padow lcd albo mocno baardzo scena imo odstawaly a reszta byla.spoko albo byly zbyt chude a nawet suchawe i meczace dla mnie na gorze i gorze srodka. Mowie o Skora vs welur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE500 to z LCD2 nie miały startu u mnie a co mówić o LCD3....he,he.

Za jasne i zbyt podkreślona wyższa średnica w HE500, bas słaby , ogólne słabe dociążenie słuchawek...brak czystości w przekazie...

Scena większa ale nie dało się słuchać HE500 dłużej niż 0,5h i to z przymusem, no bo w końcu pożyczone...

Nieprzyjemne i mało wciągające, tak je odebrałem kilka lat temu...

To tak dla podgrzania atmosfery....:ph34r:

Może ktoś pożyczy i da szansę rehabilitacji HE500 u mnie z Questyle cma600i?...he,he.

Takie HE-4 po balansie to rozumiem, żyletki....

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ,

 

Melduje sie z HE-400i na pokladzie i od razu prosba :) Podzielcie sie jakims linkiem na Ali gdzie mozna nabyc jakis sensowny kabel do tych sluchawek - mam wersje z 2.5 mm jack na muszlach

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Compton napisał:

Może Cayin lepiej dogaduje się z HE500 niż z LCD3?

Dla mnie LCD3 na Little Dot wypadły znacznie lepiej niż HE500, więc nie rozpatrywałbym tego w kategorii lampa - tranzystor, tylko synergia.

 

Być może tak jest ale LCD-3 podobają mi się bardziej.Piszesz o MKVI ? 

 

5 godzin temu, grubbby napisał:

Tak... posze o WBA.

A ja bardziej rozpatrywalbym jako gusta.

Ja nadal wybieralem he500 laczone tez z wlasnie wba, rapture czy headonic. Sporo inne sprzety. Nawet jak synergia byla nie do konca to jednak nadal charakter sluchawek zostaje.

mnie  przekonywala glownie scena i wokal. I w zaleznoaci od padow lcd albo mocno baardzo scena imo odstawaly a reszta byla.spoko albo byly zbyt chude a nawet suchawe i meczace dla mnie na gorze i gorze srodka. Mowie o Skora vs welur.

 

Ponoć są jakieś pady które dużo w nich poprawiają. Czytałem na HeadFi.

 

3 godziny temu, Soundman1200 napisał:

HE500 to z LCD2 nie miały startu u mnie a co mówić o LCD3....he,he.

Za jasne i zbyt podkreślona wyższa średnica w HE500, bas słaby , ogólne słabe dociążenie słuchawek...brak czystości w przekazie...

Scena większa ale nie dało się słuchać HE500 dłużej niż 0,5h i to z przymusem, no bo w końcu pożyczone...

Nieprzyjemne i mało wciągające, tak je odebrałem kilka lat temu...

To tak dla podgrzania atmosfery....:ph34r:

Może ktoś pożyczy i da szansę rehabilitacji HE500 u mnie z Questyle cma600i?...he,he.

Takie HE-4 po balansie to rozumiem, żyletki....

 

Nie napisałem, że są lepsze tylko, że są lepsze w tych dwóch aspektach. Wielokrotnie pisałem na forum, że żadne inne słuchawki nie mają takiego dociążenia jak Audeze. MrSpeakers mają solidny dół ale to też nie to. 

 

Swoją drogą posiadam Sotm SMS-200 i przełączyłem go do systemu stereo z Roon. Wcześniej Był pod torem słuchawkowym i nagle mam lekki koc na słuchawkach (granie prosto z USB i Foobar). Straszny spadek jakościowy. Nie wiem za bardzo jak za to się zabrać bo mam dwa DACi. Może konwerter typu Singxer SU-1 i na jeden DAC puścić SPDIF, a drugi AES, a w przyszłości i2s. Mam też malinę (wygrałem z pół roku temu z sąsiadem w karty i leży w szufladzie) i może pokombinować z Roon Brigde po optyku z jakimś ALLO.

 

Jeszcze jeden edit :)

 

No i w rocku (nowa Metallica) gra lepiej na HE500 (a jeszcze lepiej na Dynaudio SE25 jak nikogo nie ma w domu poza mną :) )

Edytowane przez Chcheckitout
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Soundman1200 napisał:

HE500 to z LCD2 nie miały startu u mnie a co mówić o LCD3....he,he.

Za jasne i zbyt podkreślona wyższa średnica w HE500, bas słaby , ogólne słabe dociążenie słuchawek...brak czystości w przekazie...

Scena większa ale nie dało się słuchać HE500 dłużej niż 0,5h i to z przymusem, no bo w końcu pożyczone...

Nieprzyjemne i mało wciągające, tak je odebrałem kilka lat temu...

To tak dla podgrzania atmosfery....:ph34r:

Może ktoś pożyczy i da szansę rehabilitacji HE500 u mnie z Questyle cma600i?...he,he.

Takie HE-4 po balansie to rozumiem, żyletki....

HE-4 są jaśniejsze od HE-500 to fakt ale do żyletek pokroju T90 to im daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam, ja te HE-4 z wymienionym kablem na Questyle odebrałem jak ciemnawe, podobne do TH610 barwowo...

Za to HE500 pamiętam jako jasne jak T1 rev1....Zapewne mogą zagrać ciemniej, coby mogło być ciekawe...

HE4 grały wyraziście i przyjemnie,zero ostrości,nawet ciut za mało otwarte na górze...

TH610 grały wyraźniej...

 

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Soundman1200 napisał:

A gdzie tam, ja te HE-4 z wymienionym kablem na Questyle odebrałem jak ciemnawe, podobne do TH610 barwowo...

Za to HE500 pamiętam jako jasne jak T1 rev1....Zapewne mogą zagrać ciemniej, coby mogło być ciekawe...

HE4 grały wyraziście i przyjemnie,zero ostrości,nawet ciut za mało otwarte na górze...

TH610 grały wyraźniej...

 

To dziwne bo u mnie czy to na Yulongu czy to na Balantine HE-4 wypadają jako te jaśniejsze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności