Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

@audionanik

No właśnie nie ma co znowu popadać w drugą skrajność i mówić, że potrzebna aż taka elektrownia. Pewnie DAP dający jakieś 250mw na 32ohm spokojnie starczy, żeby grały w miarę przyzwoicie.

W komisie najwyraźniej z uczciwości zawyżają wymagania ;) W sumie to lepiej, żeby pisali tak, a nie, że nie trzeba nic więcej niż smartfonu  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250mW to straszliwa moc dla przeciętnie skutecznych słuchawek.

O K701 dla przykładu krążą mity, że są prądożerne. Tymczasem po pierwsze one mają wysoką czułość, po drugie 200mW (można je wtedy włączyć w pokoju i posłuchać z zamkniętej ubikacji) to wszystko co mogą przyjąć na klatę; aby pobrały taką moc przy ich impedancji 62ohm musi przepłynąć przez ich cewki w przybliżeniu 57mA - wow!!! Proponuję nocne odsłuchy po wykupieniu drugiej taryfy, bo pewnie przygasa światło na całej dzielni.

Idźmy dalej: Lcd2 - po przyłożeniu sygnału o napięciu 2V (sygnał z CD i wzmocnienie na wzmaku razy 1; możemy dla uproszczenia zaniedbać, czy to wartość średnia, czy tam skuteczna) grały jak dla mnie i głośno, i potężnie, i z dużą skalą dynamiki. .....A daje nam to dla wersji 70ohm (taką miałem) około 28mA natężenia prądu płynącego przez przetworniki - myślę że bez kabli służących do odpalania auta nie ma co liczyć na niezakłócony przepływ takiego natężenia.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jasne, tylko trzeba brać pod uwagę, że zazwyczaj jak coś jest na styk to wychodzą jakieś niedobory w dociążeniu dźwięku, dlatego choćby sansa clip itp. nie starczy by grały super.

No i jeszcze sprawa, że jak DAP daje powiedzmy 250mw@32ohm, to dla słuchawek 49ohm maksymalna moc jaką DAP może dać jest niższa (a to, że słuchawki mogłyby się spalić to inna kwestia :D )

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, oblivion napisał:

trzeba brać pod uwagę, że zazwyczaj jak coś jest na styk to wychodzą jakieś niedobory w dociążeniu dźwięku

No właśnie, a producenci często podają wartości graniczne (przy których dochodzi do zadyszki lub wysokich zniekształceń) albo wyssane nie wiadomo skąd:ph34r: jako znamionowe; przemilczając impedancję wewnętrzną itd. Ale nie chce mi się rozwijać, no i zniekształcenia potrafią być fajne.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chcheckitout napisał:

Są też do kupienia HE500. Miał ktoś z nimi do czynienia ? Jakość wykonania ? Jak grają ? 

 

Są na rynku przynajmniej od 5 lat, więc zapewne wszystko co dało sie o nich powiedziec już powiedziane zostało ;)

Pewien szalony audiofil umieścił je nawet na pierwszym miejscu swojej listy pod względem stosunku jakości do ceny: https://www.head-fi.org/threads/battle-of-the-flagships-58-headphones-compared.634201/ (niestety wątek trochę się rozjechał po aktualizacji forum :()

 

Jego recenzja skłoniła mnie do zakupu HE-400 ponieważ idealnie kompensują HD600 i dobrze pasuja do gatunków, których słucham. Wcześniej przeczytałem wiele opasłych recensji, ale paradoksalnie chyba żadna nie przedstawiła mi ich tak dobrze jak właśnie ta kilku/kilkunastozdaniowa ;)

Czy te słuchawki są warte tak wysokiego miejsca wśród flagowców? Nie wiem i pewnie na własnej skórze się o tym nigdy nie przekonam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chcheckitout napisał:

Mocno się zastanawiam nad tymi 4XX ale przesyłka w grudniu mnie dołuje. Są też do kupienia HE500. Miał ktoś z nimi do czynienia ? Jakość wykonania ? Jak grają ? 

Z tej dwójki wybrałbym HE500. 

No chyba, że bardzo duża różnica w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.08.2017 o 23:26, saudio napisał:

Polska recka po angielsku :)

http://hifiknights.com/reviews/headphones/hifiman-susvara/

Pewnie będzie V2 niedługo.

Czyli że takie sobie wychodzi ,ciut lepsze/inne od HE1000...ani słowa WOW, niezwykłe, imponujące itd....

Za cenę nowego samochodu, czasem używanych Sony MDR-R10,mam prawo tego oczekiwać? ...a może już takie czasy że nie...

Ot po prostu dobre planary, nie tak dociążone jak LCD2 i ze sceną jak w HD800...hmmm, to jednak lepiej kupić obie te słuchawki a Susvary 

niech znikną spokojnie ze sceny...Niestety po udanych HE1000 Fang wypuścił coś nie wiadomo dla kogo...

Ja wolałbym nowy samochód...he,he.,

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Do he4 akurat wolałem lyrowe gówienko z najlepszymi możliwymi bańkami - ruskimi 6n23p.

Z balantine to grajo: tesle bd, hawki, he6, he500 (niech im będzie;)), k1000 i parę innych.

 

Potwierdzam! Pięknie mi lyr na ruskich lampach siadł z he-4. Co jeszcze bardziej dziwne z PM3 też mi się bardzo podoba :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2017 o 22:41, grubbby napisał:

He400 w zadnej odslonie imo do he500 startu nie maja... wiec nie ma co sie zastanawiac :)

 

Zamówiłem HE500 w perfekcyjnym stanie cały komplet. Jutro powinny być. Próżny ze mnie dziad, bo to słuchawki do YT, słabych jakościowo streamów. Kobita niech ćwiczy mięśnie karku :) Audeze już jej dobrze leżą także pół roku i w tych będzie śmigać jakby nic nie miała na głowie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał na długo HE500 i LCD3 żeby sobie porównać chociaż wyczytałem ze strasznie lubią lampę, a średnio tranzystor ... Zobaczymy jak to wyjdzie bo na pewno nie będę szukał wzmacniacza do nich.

Jeśli to poziom grania LCD-2 to nieźle skoro można je kupić za 1/4 ceny owych Audeze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grubbby napisał:

Ja wolale he500 calosciowo niz lcd2 a nawet niz lcd3... acz tu juz mialem wieksze zagwozdki... :)

Grubby, nie ściemniaj...

...chyba że to tylko taki chwyt retoryczny użyty w celu kolejnego udowodnienia oczywistej gruboczywistości - he-pińcet najlepsze są i koniec;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie sciemniam. Jak dostalem na welurze to mi nie pasowaly lcd barwowo. A na skorze scena byla za mala... no zawsze mi cos w nich nje pasowalo... a mimo to zawsze korcily. Niemniej nie tak zebym sie przekonal do zmiany.

Audionanikorzeczywistosc tez czasem jest mocno subiektywna... vide nieco mulowate NH :D

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności