Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Zachciało mi się słuchawek otwartych i ostateczny wybór (pomiędzy HD600/Fidelio X2/He300) padł na hifimany. Mam tylko jedno pytanie - czy wersja 350 (massdrop) różni się czymś od zwykłych 300? W przypadku Sennheisera (Hd6xx) różnica była tylko w wyglądzie. Jak wygląda sprawa w wypadku 350? Ciężko mi znaleźć informacje na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, HE350 mają zupełnie inne przetrowniki i budowę. Nie wiem jak mogłem to przegapić o.O 

Boję się, że senki będą dla mnie zbyt nudne. Próbowałem ostatnio K701 i o ile w kilku miejscach mnie zachwyciły (unplugged Veddera), to po kilku godzinach już trochę mnie nudziły. To może zapytam inaczej - co wzielibyście mając już w domu Fidelio L2? Bardzo je lubię, ale chciałbym mieć drugą parę z inną sygnaturą, szerszą sceną, lepszą separacją i średnicą. L2 zostawiłbym wtedy jako portable (Nienajgorzej izolują jak na półotwarte), a do domowych odsłuchów chciałbym czegoś w pełni otwartego. Dlatego też drugim moim wyborem były HD650 albo Fidelio X2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Najner napisał:

To może zapytam inaczej - co wzielibyście mając już w domu Fidelio L2? Bardzo je lubię, ale chciałbym mieć drugą parę z inną sygnaturą, szerszą sceną, lepszą separacją i średnicą. L2 zostawiłbym wtedy jako portable (Nienajgorzej izolują jak na półotwarte), a do domowych odsłuchów chciałbym czegoś w pełni otwartego. Dlatego też drugim moim wyborem były HD650 albo Fidelio X2...

Myślę, że powinieneś założyć stosowny temat w dziale co kupić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie jestem nowym użytkownikiem forum i szczęśliwym posiadaczem Hifimanów 400i.

Trafiłem tu ponieważ szukałem od jakiegoś czasu kabelka do tych słuchawek bo ten fabryczny jest za krótki i nie zbyt wygodny z tego powodu....

Szukałem jakichś ofert na necie ale w gruncie rzeczy nic nie znalazłem aż natrafiłem na to forum i może w końcu ktoś coś poleci :) był bym wdzięczny ;)

Z racji że już tu jestem to i zamieszczę zdjęcie :)

Na tą chwilę grają z dac fiio 09 i e7 (do wymiany) oraz czasami Audiolabem 8200a podłączonym do Calyxa 24/192.

W tym pierwszym połączeniu grają w porządku choć to nie ta liga wzmacniacza i daca przez co HE nie bardzo pokazują na co je stać za mało mocy i przetwornik nie ten ;)

Audiolab i calyx natomiast to inna bajka i tu zgrywają się świetnie :) niestety ten sprzęt stoi w salonie i nie zbyt wygodnie się korzysta... 

Ale nie długo zamierzam zmienić staruszka fiio na aune s6 lub nie co droższego questyle cma600i.. może ktoś słuchał 400i z którymś, mógł by się podzielić wrażeniami lub polecić coś innego z doświadczenia :)

Pozdrawiam :)

DSC_0157.thumb.JPG.c942ec16bc7da94cba448a4310f770da.JPG

Edytowane przez Max1m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazje słuchać HE-1000v1 na AK Kann. Nie lubię za bardzo słuchawek z wielu względów, ale to grało i leżało na głowie rewelacyjnie. Nic lepszego do tej pory nie słyszałem, a słuchawek z górnej półki przesłuchałem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Noah napisał:

Witaj, jesli chodzi o kabelek to mamy tutaj takiego specjaliste ,niejaki @Jimmi Dragon  

Potwierdzam, mam od Jimmiego kabelek do HE5-LE i jestem bardzo zadowolony, choc trzeba sie przygotowac na znaczacy wydatek za miedz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Massdropie 3 sierpnia rusza DROP na HiFiMan HE4XX. Cena wywoławcza to 169.99$.

 

Specs

  • Massdrop x HIFIMAN
  • Open principle
  • Planar magnetic drivers
  • Exclusive midnight-blue colorway
  • Soft-touch matte finish
  • Spring steel and hand-stitched protein leather headband
  • Focus-A hybrid ear pads
  • Adjustable sliders
  • Steel gimbals and Allen screws with black oxide finish
  • Silver printing
  • Laser-etched serialization
  • Frequency response: 20 Hz–35 kHz
  • Sensitivity: 93 dB
  • Impedance: 35 ohms
  • Cable: 4.9 ft (1.5 m), removable
  • Plug: ¼ in (6.35 mm)
  • Weight: 13.1 oz (370 g)

 

He-4xx.png

Edytowane przez LuQi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pałąk z HE400 więc może i przetwornik z nich. Mają bardzo podobną specyfikację (impedancja, skuteczność) przetworniki z HE400 i HE400i - 0,5dB różnicy w skuteczności może wynikać z innych pomiarów, padów itp. Skórkowe, a nie hybrydowe pady, sugerują właśnie HE400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są hybrydowe asymetryczne pady. Identyczne jak w 400i. Tak samo źle wykonane.

To wygląda tak jakby na magazynie zostały im cała masa konstrukcji ze starych HE-4/6 i driverów z 400i i stwierdzili że zrobią budżetowe planary. Jeśli to gra tak jak 400i to cena jest fantastyczna.

 

Ktoś potrafi to porównać z wykresami 400i, 400?

607772687aa238a0gen.jpg

 

 

Green = 400i
Purple = 400S stock
Yellow = 4XX
Blue = HE560 (which I swear should have a similar 8-9KHZ peak and is way too hot in the lower treble)
 

e5bcd7531cae5977gen.png

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele 4, 5LE, 6, 400, 500, 300, 350, 400i, 400s mają cały czas taką samą muszlę. Jedynie w 560 pozwolili sobie na małą "ekstrawagancję".

Tak to ten sam plastik, różniący się przetwornikiem i rożnego rodzaju zastosowanym dampingiem

Ciekawe jak zagrają te HE40xx, bo wykres to nic nie mówi na temat barwy, przejrzystości, przestrzeni itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocny spadek poniżej 10kHz sugeruje, że to jednak nie HE400.

42 minuty temu, Palpatine napisał:

Tam są hybrydowe asymetryczne pady. Identyczne jak w 400i. Tak samo źle wykonane.

To wygląda tak jakby na magazynie zostały im cała masa konstrukcji ze starych HE-4/6 i driverów z 400i i stwierdzili że zrobią budżetowe planary...

Imo też jest to najbardziej prawdopodobna hipoteza.

 

Szkoda, że nie HE400, bo jednak dynamika lepsza, a samo brzmienie przecież da się poprawić ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody gniewny Fang nie wie za bardzo jak się tworzy legende.

Musi nabrać pokory, head-fi mu w tym nie pomaga, działa na zasadzie 

drogie znaczy dobre, najdroższe najlepsze. Sennheiser ma Orfiego 

nie mógł być gorszy też sobie zrobił i wycenił odpowiednio.

Wyszły Utopie i czwórki LCD, jego musiły być najlepsze więc pyknął

słuchaweczki z 6k$, teraz żeby nikt nie podskoczył 8......

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności