Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Na padach skórzanych he500 rzeczywiście grają słabo, ale na welurach nawet mi się podobały i grały zdecydowanie lepiej od HD650. Jednak od HE500 wolałbym HE5LE ;) albo HE4, ale musiałbym je wcześniej porównać bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kwestia napędzenia planarów, ciężko zrobić, aby było tanio, dobrze grało i łatwo było napędzić. Do tego ja odnoszę wrażenie, że Amerykanie w większości mają jednak odmienny gust co do reszty świata i pewnie w większości były narzekania tam na strojenie pierwszej serii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zakonczylem testy MrSpeakersow

6 godzin temu, bakus1233 napisał:

Na padach skórzanych he500 rzeczywiście grają słabo, ale na welurach nawet mi się podobały i grały zdecydowanie lepiej od HD650. Jednak od HE500 wolałbym HE5LE ;) albo HE4, ale musiałbym je wcześniej porównać bezpośrednio.

Dla mnie bardzo podobne granie, na tyle, ze teoretycznie rozwazalbym zastapienie 5LE kupujac HE-4 gdyby tym pierszym cos sie stalo. 5LE sa jednak troche jasniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zakonczylem testy MrSpeakersow
Dla mnie bardzo podobne granie, na tyle, ze teoretycznie rozwazalbym zastapienie 5LE kupujac HE-4 gdyby tym pierszym cos sie stalo. 5LE sa jednak troche jasniejsze.

5le jaśniejsze od czwórek? To już muszą być naprawdę jasne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bakus1233 napisał:

Dla mnie he4 grały ciemno, a wszyscy piszą że są jasne :)

To jest jedyne, co zapamiętałem z ich odsłuchu przed kilku laty - że są ciemne. HE5-LE ani ciemne, ani jasne, ale z przegrzanym przełomem średnicy i basu, co mnie osobiście wnerwia. W ogóle nie lubię przeładowania tamtych regionów częstotliwości i pewnie dlatego AQNH nie są dla mnie w pełni akceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He4 grające ciemno - koniec Świata za dwa lata:D.

Górna średnica jest wyrazista, twarda i dosadna, wysokie są dociążone; te zakresy są w czwórkach surowe, czerstwe i wręcz naturalistyczne, drewniane bez magicznych ozdobników, w postaci audiofilskiej aury. Jeśli chodzi instrumenty klasyczne, to artykulacja, atak i faktura dźwięku są na wysokim poziomie.

Nie no, jasne że signaczery są tutaj i lepsze, i heczwórkom brakuje doświetlenia w najwyższych rejestrach, i powyżej 5khz zaliczają chyba lekki dołek, ale kuna, mówimy przecież o tanich ortosach;). T90 też mają więcej do powiedzenia w kwestii rozdzielczości, ale już nie są naturalne.:P

Prędzej he6 uznam za nieco upiększone, "wycieniowane" tak po audiofilsku, żeby nie powiedzieć dosadniej.

 

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2017 o 22:46, Compton napisał:

...A że nie ma dobrze brzmiacych zamkniętych...

Jak to nie ma? Może i fabrycznych nie ma w sensownej cenie, ale jak się trochę podłubie ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2017 o 22:46, Compton napisał:

Jak dostałem HE-500 od Ciebie, to myślałem, że wrócę do nich poraz drugi i je zostawię.

Powrót udał mi sie tylko raz - z HE-4 - sprzedałem je, z chęcią nabycia jakiś zamkniętych.

A że nie ma dobrze brzmiacych zamkniętych, to powróciłem do HE-4, dołożyłem jeszcze parę stów do ich brzmienia i wyglądu i zostaną ze mną, aż się rozlecą.

Słucham ich naprzmiennie z HE-1000, bez zgrzytania zębami.

Przypomniało mi się że maiłem odpowiedzieć, słuchałeś Sonorusów X?

Wiem głupia propozycja, ale to tak w kwestii zamkniętych. Mi się zdażyło dwa razy

ale nie chciałem za długo słuchać, no i wmawiam sobie że są bardzo niewygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To jestem ciekaw wrażeń. Niedawno zakupiłem Sztukę i rzeczywiście wysokie potrafią zakłuć. Najmocniej odczułem na modern love Bowiego. Skoro te mają być na dawcę to może byś rozważył delikatny mod w postaci usunięcia zaślepki, opisano go w necie

, a byłbym wdzięczny za porównanie wrażeń tych dwóch wersji dźwiekowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności