Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że przerywam pasjonującą dyskusję nt cenowych sportów ekstremalnych dr Fanga, ale czy ktoś z szanownych może mnie oświecić  w temacie wyższości miedzi OCC  7N cryo nad plebejskim kanarkiem 4 x 26AWG, który mi obecnie podłacza moje 400i.?

Czy przesiadka na wyżej wymienione 4 x cryo OCC w ogóle coś zmieni?

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dostałem na odsłuch HE-500, sporo się naczytałem że są słabe. Niektórzy woleli HD-600/650 nad nimi, ja na to :lol: 400i dosyć sromotnie przegrywają z nimi w prawie każdym aspekcie. Pierwsze co mi się rzuciło w uszy to sporo większa scena. Drugie to świetny, mocny ale nie przesadzony i dobrze kontrolowany bas. Średnica lepszej jakości niż na 400i, czystsza. Góra bardziej wyraźna. Grają z niezłym rozmachem, nie dają się nudzić. Mając 500 na uszach czuję pogardę do 400i :P Trochę czuć je na głowie, jednak te 500g robi swoje ale nie jest tak tragicznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, vonBaron napisał:

Dostałem na odsłuch HE-500, sporo się naczytałem że są słabe. Niektórzy woleli HD-600/650 nad nimi, ja na to :lol: 400i dosyć sromotnie przegrywają z nimi w prawie każdym aspekcie. Pierwsze co mi się rzuciło w uszy to sporo większa scena. Drugie to świetny, mocny ale nie przesadzony i dobrze kontrolowany bas. Średnica lepszej jakości niż na 400i, czystsza. Góra bardziej wyraźna. Grają z niezłym rozmachem, nie dają się nudzić. Mając 500 na uszach czuję pogardę do 400i :P Trochę czuć je na głowie, jednak te 500g robi swoje ale nie jest tak tragicznie.

A w Krużewnikach był..?

Tfu, tzn HE-4 słuchał?

U mnie HE-500 odpadły przy czwórkach, a miałem już je na biurku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ijack71 chyba jeszcze nie sprzedał swoich, pisałem mu że chętnie bym je wziął na odsłuch ale brak chęci z jego strony.

44 minuty temu, Soundman1200 napisał:

A czym napędzasz HE500, bo chyba nie samym Aimem?...bo do HE500 mocy trzeba sporo...

Podpis czytał? :rolleyes: Hegel + Yulong + kabelek Forzy BAL.

 

Ile kosztowały nowe HE-500?

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-500 nawet kiedyś zdaje się 3,5 tyś kosztowało. Chociaż to zdaje się ta "sklepowa cena".

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Trochę czuć je na głowie, jednak te 500g robi swoje ale nie jest tak tragicznie.

Dla mnie największym problemem związanym z ich masą, jest to że stockowe pady ściskają ( w każdym razie welury ), na focusach 500tki lepiej brzmią i w dodatku robią się całkiem wygodne.

No i wg. mnie kabelek hybryda ;) Z miedzią/srebrem, przynajmniej dla mnie, sporo tracą.

 

Godzinę temu, Compton napisał:

Tfu, tzn HE-4 słuchał?

U mnie HE-500 odpadły przy czwórkach, a miałem już je na biurku.

 

A ile mocy potrzeba, żeby czwórki sensownie zagrały? Bo ta moja chińska "klasa A" się przy nich dławiła (w weekend testowałem ).

Strasznie męczący dźwięk, separacja jakaś słaba, regulator na 2/3 żeby sensownie grały - no  wyraźnie za mało pary.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Firegon napisał:

HE-500 nawet kiedyś zdaje się 3,5 tyś kosztowało. Chociaż to zdaje się ta "sklepowa cena".

Dla mnie największym problemem związanym z ich masą, jest to że stockowe pady ściskają ( w każdym razie welury ), na focusach 500tki lepiej brzmią i w dodatku robią się całkiem wygodne.

No i wg. mnie kabelek hybryda ;) Z miedzią/srebrem, przynajmniej dla mnie, sporo tracą.

 

 

A ile mocy potrzeba, żeby czwórki sensownie zagrały? Bo ta moja chińska "klasa A" się przy nich dławiła (w weekend testowałem ).

Strasznie męczący dźwięk, separacja jakaś słaba, regulator na 2/3 żeby sensownie grały - no  wyraźnie za mało pary.

 

 

 

Stockowe pady z 400i podejdą do 500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo innego gustu.

HE-4 są jaśniejsze i chudsze w przekazie.

Mimo wszystko HE-500 to nie LCD, coby przekazywały same soki z nagrania, tylko tak w połowie.

I żeby nie było, nadal lubię HE-500 i je bardzo cenię, zważywszy po jakiej cenie można je dostać w konekście dziesiejszej drożyzny.

I piszę to jako były ich użytkownik, co widać na dołączonym obrazku. :)

HE500.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vonBaron napisał:

Stockowe pady z 400i podejdą do 500?

Tak, stockowe 400i wyglądają jak focusy, więc zakładam, że to są focusy :D

 

No na pewno były jaśniejsze i chudsze, góra u mnie dosłownie zgrzytała. Ale i tak mi się wydaje, że H10 może nie być idealnym partnerem. Ewentualnie wystarczyłoby dobrać im odpowiedni kabel ( miedź? )

No w każdym razie wierzę, że ktoś może uważać HE-4 za lepsze niż HE-500. I wcale mnie to nie dziwi :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostałem HE-500 od Ciebie, to myślałem, że wrócę do nich poraz drugi i je zostawię.

Powrót udał mi sie tylko raz - z HE-4 - sprzedałem je, z chęcią nabycia jakiś zamkniętych.

A że nie ma dobrze brzmiacych zamkniętych, to powróciłem do HE-4, dołożyłem jeszcze parę stów do ich brzmienia i wyglądu i zostaną ze mną, aż się rozlecą.

Słucham ich naprzmiennie z HE-1000, bez zgrzytania zębami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vonBaron napisał:

@Ijack71 chyba jeszcze nie sprzedał swoich, pisałem mu że chętnie bym je wziął na odsłuch ale brak chęci z jego strony.

Podpis czytał? :rolleyes: Hegel + Yulong + kabelek Forzy BAL.

 

Ile kosztowały nowe HE-500?

Hejka !!

 

Nie brak chęci, :D co może potwierdzić Firegon, tylko po prostu juz nie przesiaduje na forum cały czas i aby odczytać wiadomości nieraz upłynie kilka godzin :D

Zresztą, na szczęście, zauważam, że podobnie jak kilku Naszych kolegów, ostatnio bardziej wolę iść pobiegać w terenie czy pokręcić kilometry na rowerku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, vonBaron napisał:

Ile kosztowały nowe HE-500?

 

Dokładnie 3250pln. Byłem wtedy w sklepie i porównywalem z moimi k701; stwierdziłem że Żółtków pogrzało na maksa, bo sq wcala nie lepsze od akg. Pod koniec kariery staniały i można było kupić je w sklepie za 2650 bodajże, co wg mnie nic nie zmieniło.

6 minut temu, jarrro napisał:

Niby dlaczego he-4 lepsze od he-500?

 

3 minuty temu, vonBaron napisał:

Bo Compton tak pisze :P

Uzasadnialiśmy wielokrotnie lepszość he4; z wielu względów wolałbym je nawet od he6.

@vonBaron jak fajnie, że w końcu odkryłeś "jakość" 400i:D, które imo są słabsze nie tylko od hd600/650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności