Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

A ja miałem niedawno okazję rzucić uchem na Edition X i bardzo mi się podobały, zwłaszcza na kabelku z mojej miedzi, który trochę je odmisiował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, audionanik napisał:

Mi też hexy bardzo siadły, nawet nie czułem potrzeby ich "odmisiowania".

Natomiast he400i ujęte w comptonowym rankingu uważam za słabiutkie.

HEX nie słuchałem, ale HE400i też imo słabe przy HE-500 i serii mi się nie podobały przy serii jednocyfrowej... :\

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio posłuchałem swoich HE400 na innym wzmaku i średnio mi się podobały - jakieś takie misiowate były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Perul napisał:

A ja ostatnio posłuchałem swoich HE400 na innym wzmaku i średnio mi się podobały - jakieś takie misiowate były.

No z moim jasnym torem grały fajnie ;)

 

HE400i w sumie lubię do 2k PLN za nowe to jedne z moich ulubionych :) Zaznaczę że stock HE5LE nie słuchałem, a HE-4 i HE-500 wcale :ph34r: Trza będzie kiedyś nadrobić zaległości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Compton napisał:

W jakim konteksie słabe?

Ja też się z nimi pożegnałem. Grały za bardzo wypchniętą średnicą, która zresztą jest mocno zbita. Brakuje tam powietrza, separacji. Dół wolny, piękny ale anemiczny. Bardzo wąska scena. W cenie "promocyjnej" ok ale za 2799 zł to nigdy bym ich nie kupił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Palpatine napisał:

Ja też się z nimi pożegnałem. Grały za bardzo wypchniętą średnicą, która zresztą jest mocno zbita. Brakuje tam powietrza, separacji. Dół wolny, piękny ale anemiczny. Bardzo wąska scena. W cenie "promocyjnej" ok ale za 2799 zł to nigdy bym ich nie kupił.

Ja też nie, ale co już pisaliśmy między sobą - dla mnie grają całkiem inaczej jak piszesz.

Jest separacja, dół jest nie jest wolny a całkiem dobrze kontrolowany. Dynamika na odpowiednio wystarczającym poziomie. Jest i sopran i powietrze. W umiarkowanej ilości ale jest.

Głębia akuratnie zaznaczona, pojawia się czarne tło.

To sa całkiem dobre słuchawki.

Wypchnęta średnica? Posłuchaj HE-500.

Edytowane przez Compton
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Compton napisał:

Wypchnęta średnica? Posłuchaj HE-500.

Nie dziękuję ;) 

Nie chcę iść w taką prezentację dźwięku. Te wpychane na siłę wokale do ucha na dłużą metę mnie bardzo męczyły, więc nie chciałbym już wracać do takiej lub podobnej charakterystyki grania. Ja miałem HFI-580, 400i, Listeny, NH w jednym czasie i one w porównaniu do wyżej wymienionych par grały w niski rejestrach bardzo wolno, wręcz anemicznie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, majkel napisał:

Podbijam stawkę - HE6 też misie. No dobra - niedźwiedzie.

Chyba na stock padach, które z automatu nadają się na szrot :P

 

@Compton

Na pewno odbieram je bardziej jak @Palpatine niż jak Ty :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie były pady, ale coś było przy nich grzebane. Bas się mocno spóźniał, fokusu i holografii brak. @audionanik będzie zorientowany, co im było (robione). Do stockowych HE-6 nigdy nic nie miałem poza stwierdzeniami, że inne słuchawki mają coś lepsze lub gorsze, ale nic nie było słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-6 są bdb pod każdym względem, ale w sumie nie rewelacyjne (poza damskimi wokalami) w żadnym aspekcie - można znaleźć słuchawki z lepszą każdą cechą... ale całościowo lepszych nie słuchałem (choć na ~ poziomie były Ethery od MrS)...

Mówię o HE-6 po zmianie padów na asymetryczne ofc =)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400i to ciekawy zawodnik.

Jeśli chodzi o bas, to naprawdę dużo zależy ile prądu zostanie im podane. Ale oczywiście nie są to "basowe słuchawki". Z tym że są nagrania że nawet na moim dość jasnym torze basu jest aż nadto.

Jeśli chodzi o szerokość sceny , to również jest poprawna tzn dobra (tutaj jest spora podobno spora różnica między wersją z SMC a 2,5 jack) i też zależy co się poda. Jak będzie grał Mojo albo o2 to będzie to sciśnięte, jak porządny wzmacniacz z balansem to scena będzie rozciągnięta.

"Problem" z nimi jest taki że one nic nie udają i starają się być neutralne. Ja je odbieram jako taki słuchawkowy "wire", i to zresztą decyduje o ich uniwersalności.  Symfonia? Proszę bardzo, mamy zaskakująco szeroką scenę z planami. Skład kameralny? Proszę bardzo, jest kameralnie. Metal? Proszę bardzo,  jest uderzenie, średnica  i energia. Hiphop? oo! bas nawet mocno atakuje! Dla mnie to definicja współczesnego mid-fi

AA, i ja je kupiłem za 1300PLN, no to powiedzcie co w tej cenie można innego kupić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie lepiej nie odzywam w tym watku juz :D
He500 rulez ;p
Nie sluchalem jednocyfrowek... ale nowa seria uwazam ze jednoznacznie gorsza niz stare.
HEX bardzo ciekawe i barwowo super ale mi w porownaniu do he500 brakowalo jednak swoody scenicznej. Do jazzu, rnb, soul super. Ale im ciezej i szybciej tym gorzej. Stad zostalem z he500 po tej konfrontacji.
400i fajne ale imo rozdzielczoscia, szczegolowoscia, holografia, nie mowiac o rozmiarach sceny to nie maja czego szukac przy he500.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Compton napisał:

W jakim konteksie słabe?

Ja im nic zarzucić nie mogę. Out of the box grają równo, bez kombinowania i bajerowania, czego nie mogę natomiast powiedzieć o HE-500.

W kontekście ogólnie pojętego sołnd kłaliti. He400i grają równo, ale to nie oznacza dobrej jakości. Za komuny też było równo:D.

Średnica jest rzeczywiście zbita, mało zróżnicowana barwowo, ze słabą separacją i takim specyficznym stylem -  troszkę na modłę średniotonowego głośnika stosowanego w hipermarketowych szczekaczkach.

Somici v2, które przyszły mi na myśl podczas odsłuchu he400i niewiele odstają.

 

15 godzin temu, majkel napisał:

Podbijam stawkę - HE6 też misie. No dobra - niedźwiedzie.

Ty jak zagrasz, to nic tylko karty złożyć...

 

15 godzin temu, majkel napisał:

Nie wiem jakie były pady, ale coś było przy nich grzebane. Bas się mocno spóźniał, fokusu i holografii brak. @audionanik będzie zorientowany, co im było (robione). Do stockowych HE-6 nigdy nic nie miałem poza stwierdzeniami, że inne słuchawki mają coś lepsze lub gorsze, ale nic nie było słabo.

Nic im nie było robione; Cziken ściągnął zewnętrzne grille więc ziały gołymi przetwornikami, a pady to hybrydy hm5.

Nie zgadzam się, że he6 to misie. Te pady przytłumiły część wyższej średnicy i tyle.

 

14 godzin temu, vonBaron napisał:

400i w cenie do 2k są dobre, nawet bardzo.

2 tysie za te słuchawki? he he.

 

5 godzin temu, roger987 napisał:

400i to ciekawy zawodnik.

Jeśli chodzi o bas, to naprawdę dużo zależy ile prądu zostanie im podane. Ale oczywiście nie są to "basowe słuchawki". Z tym że są nagrania że nawet na moim dość jasnym torze basu jest aż nadto.

Jeśli chodzi o szerokość sceny , to również jest poprawna tzn dobra (tutaj jest spora podobno spora różnica między wersją z SMC a 2,5 jack) i też zależy co się poda. Jak będzie grał Mojo albo o2 to będzie to sciśnięte, jak porządny wzmacniacz z balansem to scena będzie rozciągnięta.

"Problem" z nimi jest taki że one nic nie udają i starają się być neutralne. Ja je odbieram jako taki słuchawkowy "wire", i to zresztą decyduje o ich uniwersalności.  Symfonia? Proszę bardzo, mamy zaskakująco szeroką scenę z planami. Skład kameralny? Proszę bardzo, jest kameralnie. Metal? Proszę bardzo,  jest uderzenie, średnica  i energia. Hiphop? oo! bas nawet mocno atakuje! Dla mnie to definicja współczesnego mid-fi

AA, i ja je kupiłem za 1300PLN, no to powiedzcie co w tej cenie można innego kupić? :)

Nic ciekawego w nich nie zauważyłem...i wiem że nic im nie pomoże, w przeciwieństwie do nphd600.

 

2 godziny temu, grubbby napisał:

Ja sie lepiej nie odzywam w tym watku juz :D
He500 rulez ;p
Nie sluchalem jednocyfrowek... ale nowa seria uwazam ze jednoznacznie gorsza niz stare.
HEX bardzo ciekawe i barwowo super ale mi w porownaniu do he500 brakowalo jednak swoody scenicznej. Do jazzu, rnb, soul super. Ale im ciezej i szybciej tym gorzej. Stad zostalem z he500 po tej konfrontacji.
400i fajne ale imo rozdzielczoscia, szczegolowoscia, holografia, nie mowiac o rozmiarach sceny to nie maja czego szukac przy he500.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

Grubbby i he500 - jaki piękny i trwały związek

...przepraszam, wzruszyłem się:)

Edytowane przez audionanik
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to prawda, że hybrydy potrafią względem welurów w HE-6 przygasić wyższą średnicę i odebrać szybkości, testowałem zestawienie ;)

Miałem ochotę spróbować na asymetrycznych hybrydach, ale drogie i niedostępne w PL... finalnie przetestowałem welury płaskie i kątowe, skórki płaskie i kątowe, hybrydy płaskie i od Audeze skóre i zamsz... najlepiej zagrały na zamszu Audeze, a 2-gie miejsce dla asymetrycznych HM5 - również bdb, ale trochę zbyt odchudzone były w tym zestawieniu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audionanik napisał:

W kontekście ogólnie pojętego sołnd kłaliti. He400i grają równo, ale to nie oznacza dobrej jakości. Za komuny też było równo:D.

Średnica jest rzeczywiście zbita, mało zróżnicowana barwowo, ze słabą separacją i takim specyficznym stylem -  troszkę na modłę średniotonowego głośnika stosowanego w hipermarketowych szczekaczkach.

Somici v2, które przyszły mi na myśl podczas odsłuchu he400i niewiele odstają.

Somici powiadasz...

Soundnanik1200? :D

 

Cziken ma pady Focus A, a nie hybrydy HM5.

P1170726.JPG

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności