Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Tak :)

 

Nadmienię tylko, że od powyższych modeli zaczęła się moja przygoda ze słuchawkami magnetostaycznymi.

HE-5LE pierwsze planary jakie usłyszałem. Pamiętam, że cisnąłem wtedy moje HE650 w kąt i po oddaniu Hifimanów Fatso, nie mogłem ich przez kilka dni słuchać.

Nastąpiła szybka decyzja o ich sprzedaży i ruszyły poszukiwania 5LE. Niestety nie znalazły sie używki, za to trafiła się okazja na HE-500. Długo się nie zastanawiałem.

Nie było to to samo, za to magia grania planarów zotała i tak dalej i tak dalej...

 

Co do rankingu, to ciężko mi je sklasyfikować, bo każda para ma swój urok i każdą cenię za co innego.

Nie mniej jednak spróbuję napisać z jakimi określeniami mi się one kojarzą:

1. HE-5LE - holografia, przestrzeń, rozdzielczość, detal, raczej jasne,

2. HE-4 - szybkość, szczegółowość, detal, żywiołowość, tempo, jasne,

3. HE-500 - ciepłe, spokojne, klimatyczne, bliska średnica, mocny bas, raczej ciemne,

4. HE-400i - uniwersalne, bezpieczne, równe, neutralne.

 

Bas:

500>5LE/4>400i

Detal:

4>5LE>400i>500

Przestrzeń:

5LE>4>400i>500

Barwa:

500>5LE>4>400i

Dynamika:

4>5LE>400i>500

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Compton napisał:

SWSy powstawały w różnych wersjach strojenia ciężko jednoznacznie porównać.

Ogólnie można rzec, że SWSy są łagodniejsze, cieplejsze bez utraty rozdzielczosci, bardziej przestrzenne, z wiekszym basem i głębią.

No, dokładnie. To właśnie chciałem pisać, że było kilka rewizji SWSów. I na ten temat to mógłby się w zasadzie wypowiedzieć tylko Michauczok.

Miałem coś na dysku na ten temat, ale ten dysk niestety umarł. Niewykluczone jednak, że gdzieś w meandrach naszego Forum to jest.

 

edit : i to jakie pady na nich są też ma znaczenie.

edit 2  : pamiętam jak DAC produkcji Fatso wrócił do mnie po przeróbkach pod balans od niego i podpiąłem go pod wzmak SWS, który Fatso zbudował pod te słuchafony ... Byłem sam w domu i puściłem jakąś muzę ( nie pamiętam już co to było ) to włosy mi się zjeżyły na karku, bo myślałem, że ktoś mi się włamuje przez okno do domu, a pokój mam na pierwszym piętrze :D

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

Nie widzę w rankingu he6, hex i he1000;).

HE1000 wygrywają dla mnie wszystkie rankingi :)

HE-6 celowo nie umieszczałem. Skupiłem sie tylko na modelach, które gościły u mnie ostatnio, więc porówanie jest najbardziej miarodajne.

HEX słuchałem tylko na AS i bardzo mi sie podobały. Nie miałem ich u siebie w domu, stąd ich brak w rankingu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie najlepszych plakatów jakie słuchałem. Biorę pod uwagę moje ulubione SWSy, czyli sztukę Hechloka... HEK nie umieszczam bo dawno nie słuchałem... HE-6 na zamszu Audeze, który ociepla, przyciemnia, lekko dosładza, SWSy na welurach asymetrycznych HM5, a MrS na stock skórze.

 

Bas:

Flow>SWS>Ether>HE-6

Detal:

HE-6>Ether>Flow>SWS

Przestrzeń:

HE-6>SWS>Ether>Flow

Barwa:

Ether>SWS>HE-6>Flow

Dynamika:

Flow>HE-6>Ether>SWS

"Lekkość", swoboda w graniu:

HE-6>Ether>SWS>Flow

 

Czyli jakby przerobić na pkt... Tak 4fun piszę, wiem, że bez sensu...

HE-6: 17pkt 13pkt

Ethery: 17pkt 14pkt

Flow: 13pkt 12pkt

SWS: 13pkt 11pkt

Tak jak myślałem wyszło bez sensu, bo Flow to imo wyższa półka niż SWSy... Chyba też nie powinienem SWSów porównywać, bo chwila od odsłuchu minęła...

 

edit: wywalam ostatnią kategorię, bo inaczej musiałbym też dodać kilka innych... od razu bardziej logicznie to się rozłożyło :F

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Compton napisał:

HE1000 wygrywają dla mnie wszystkie rankingi :)

HE-6 celowo nie umieszczałem. Skupiłem sie tylko na modelach, które gościły u mnie ostatnio, więc porówanie jest najbardziej miarodajne.

HEX słuchałem tylko na AS i bardzo mi sie podobały. Nie miałem ich u siebie w domu, stąd ich brak w rankingu

Co Cię w tych HiFiManach tak ciekawi?

 

Dla mnie HEki dają najwięcej przyjemności ze słuchania, może nie robią wszystkiego najlepiej ale całościowo 

moim zdaniem wygrywają. Jeszcze tylko trzeba poczekać aż nowe pady będą dostępne (wygoda) i może sprawić

im nowy kabelek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, saudio napisał:

Co Cię w tych HiFiManach tak ciekawi?

 

Dla mnie HEki dają najwięcej przyjemności ze słuchania, może nie robią wszystkiego najlepiej ale całościowo 

moim zdaniem wygrywają. Jeszcze tylko trzeba poczekać aż nowe pady będą dostępne (wygoda) i może sprawić

im nowy kabelek. 

 

az mnie tesknota za moimi wziela... fakt faktem, one potrafia dac przyjemnosc ze sluchania muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, saudio napisał:

Co Cię w tych HiFiManach tak ciekawi?

Takie odgrzewanie kotletów :)

Muszę przyznać, że seria HE-4/5LE/500/6 jest bardzo udana i biorąc pod uwagę dzisiejsze hajendy oraz ich ceny, to nie mają czego się wstydzić, a w dodatku stosunek ceny do jakości jest rewelacyjny.

Z każdą parą mógłbym ostatecznie zostać jako jedyną, a najbliżej mojemu sercu są chyba HE-5LE.

3 minuty temu, Noah napisał:

 

az mnie tesknota za moimi wziela... fakt faktem, one potrafia dac przyjemnosc ze sluchania muzyki

Trza było sprzedawać?

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności