Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, miki_w1 napisał:

O i o to mi chodziło. Wg mnie he400i grają jak bardzo dobre dynamiki. He-6 to inna liga ale podobnie przestrzenne zwiewne granie nawet w stronę Staxów. Z Hifimanów wokale najbardziej podobają mi się na he5le i he500. Muszę spróbować he4 bo z opisów to wyglądają podobnie do starych orto.
Właśnie tej średnicy mi potrzeba, "organicznej".

 

Myślę że ta magiczna średnica starych ortho jest spowodowana głównie przez położenie przetwornika blisko ucha no i możliwe że również spiralne uzwojenie cewki na membranie. Obecnie chyba tylko Oppo układa tak uzwojenia. Niech się wypowie ktoś kto słuchał pm-3 czy brzmią podobnie do starych ortho :)

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, miki_w1 napisał:

O i o to mi chodziło. Wg mnie he400i grają jak bardzo dobre dynamiki. He-6 to inna liga ale podobnie przestrzenne zwiewne granie nawet w stronę Staxów. Z Hifimanów wokale najbardziej podobają mi się na he5le i he500. Muszę spróbować he4 bo z opisów to wyglądają podobnie do starych orto.
Właśnie tej średnicy mi potrzeba, "organicznej".

Mnie HE-4 w niczym nie przypominały starych orto HP-1 ani stockowych czy niestockowych YH-100. Ale spróbować warto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockowe YH-100? :F

Chociaż stoków dawno nie słuchałem... ale charakter i barwa podobna... po modach zdecydowanie YH-100.

 

---

 

HE-4 blisko YH-100... hmmm... można dostroić, ale po standardowym modzie Inousa zdecydowanie nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE400i przestrzenne...kurcze miałem dwie pary innych słuchawek. Może przestrzenne w ramach porównań do innych orto, ale porównując je do słuchawek otwartych to tej przestrzenności nie ma tu za wiele. Zresztą we wszystkich recenzjach piszą, że scena na boki jest niewielka. Mi głównie brakowało rozdzielczości na średnicy. Mimo wszystko bardzo je lubię i możliwe, że kiedyś jeszcze do nich wrócę. Ale dopiero jak ktoś mi objawi prawdę objawioną jaki TOR trzeba do nich dobrać bo mi się pomysły skończyły po wydaniu na TOR więcej niż na słuchawki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak kazdy z nas inaczej odbiera brzmienie...jak czytam co pisze Palpatine to jakbym siebie czytal, dokladnie takie he 400i slyszalem, wokal wypchniety i bez rozdzielczosci, calosciowo takie misie, gory dla mnie za malo, duzo za malo. No ale jak widac sa osoby, ktore uwazaja je za rowno grajace nauszniki i tylko im zazdroszcze bo dla mnie gora i dol jest w nich tylko dodatkiem a srednica wypchnieta mocno przed szereg. Calosciowo jednak fajne, przy zalozeniu, ze kupi sie ten kawalek lichej jakosci plastiku za ok. 1200-1400zl. bo jak co roz idzie przeczytac ludzie ciqgle bujaja sie z nimi po serwisie a przeciez nie kosztuja 200zl. zeby to tolerowac...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też skłaniam się z odbiorem HE-400i w waszą stronę :F

 

---

 

3 godziny temu, bakus1233 napisał:

Wyglądały na fabryczne, kabel mógł być zmieniony (nie pamiętam już). Słuchałem u Majkela na Balantine i miały piękne wokale.

Jak te u Majkela miały srebrny kabel w czarnym oplocie, a w środku mod Inousa, chyba właśnie na tej sztuce moje drewniane były robione xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa...yh-100; przesympatyczne, muzykalne i ciekawe słuchawki; z przyjazną dla ucha średnicą i radośnie pulsującym basem.

Spodobały mi się i nie mam ochoty po nich jeździć, ale jeśli miałbym się obiektywnie pochylić nad ich SQ, to postawienie jamaszek z he4 na jednej półce byłoby niedorzeczne, a i z PM3 lekkim nadużyciem;). Te wywołujące suszenie zębów i tupanie nogi w rytm stopy perkusji dźwięki, jakie wydają z siebie yh-100, są bowiem zbyt swobodną wariacją na temat sygnału dostarczonego im przez kabel. Podobnie jest z niektórymi magicznymi, pięknie brzmiącymi lampami - nic to, że straciły kontakt z rzeczywistością; jeśli udało im się przy tym pociągnąć za sobą właściciela wzmaka, w którym zawiadują ruchem elektronów i onego właściciela tym uszczęśliwić - to jest po prostu fpyte i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od strojenia, moje są nie mniej równie od HE-4 :F

 

SQ chyba również na ich korzyść, nie mam obok siebie :\

 

A nawet bez drewna przy dobrze dobranych wygłuszeniach i odpowiednich padach, był to poziom ~ HE-4.

Jednym takie stock YH-100 pasują i ich nie ruszają innym jednak nie (np mi) i dopiero po modach mówią "ten driver to jednak ma potencjał" =)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, soulreaver napisał:

 

Myślę że ta magiczna średnica starych ortho jest spowodowana głównie przez położenie przetwornika blisko ucha no i możliwe że również spiralne uzwojenie cewki na membranie. Obecnie chyba tylko Oppo układa tak uzwojenia. Niech się wypowie ktoś kto słuchał pm-3 czy brzmią podobnie do starych ortho :)


Gdzie PM-3 a YH100 nawet pod względem średnicy nie można powiedzieć że jest podobnie, gdyż pm-3 nie wciągają tak średnicą, zwłaszcza wokalami, nie ma tego słodzenia oraz tego attacku jak jest w yh100, pm-3 bardzo tutaj rozmywają dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności