Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

No moja taśma też nie trzyma jakoś mocno, ale wolałem dać coś słabszego niż coś zmajstrować. Już przed zabawą z taśmą miałem okazję się przekonać że te pady lubią się rozejść/rozkleić :/

 

Po prostu postarałem się dać tą taśmę jak najszerzej, aby nie zasłaniała przetwornika i tyle :)

Edytowane przez Ugz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, soulreaver napisał:

Jeszcze chciałbym tylko dodać że przydało by się dosłownie kapkę więcej basu bo jest on w tych słuchawkach G E N I A L N Y. 

To prawda. Bas w 400i jest rewelacyjny. Ilość faktur także robi wrażenie. Ma jednak jedną wadę. Jest wolny. Może nie tak wolny jak w planarnym PM3 ale jednak chciałoby się wiecej dynamiki. Tak samo jak sceny i rozdzielczości i powietrza na średnicy. Generalnie świetne słuchawki - średnio nadają się jedynie w ciężkiej elektronice, rocku/metalu, rapie. We wszystkich innych gatunkach są genialne: klasyczna, filmowa, jazz, blues, pop itd. Natomiast tam gdzie potrzebny jest pazur/drive to chciałoby się go więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO bas w nich nie jest wcale wolny tylko liniowy :).  Myślę że po prostu porównujesz je do słuchawek które mają wyraźny spadek przenoszenia basu poniżej 100Hz (czyli dynamicznych). Większa ilość słyszalnego sub basu powoduje efekt spowolnienia basu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Palpatine napisał:

Porównując dynamikę basu w PM3 vs 400i to PM3 są wolniejsze od wolnych 400i (AIM SC808+FCLII).

 

Aż zarzuciłem je na uszy i cholera nie mogę się zgodzić. Moim zdaniem w oppo przede wszystkim jest go więcej, jest szybszy, bardziej punktowy natomiast w 400i bardziej misiowaty. I żeby było śmieszniej słucham ich właśnie z Lyr'a, a to taki trochę misiek jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być coś w tym o czym piszę @soulreaver bo porównywałem wtedy do Ultrasone HFI580. Ale to są wybitnie szybkie słuchawki w całym zakresie.

@lolomanolo - aż dziwne, że u mnie na testach wyszło inaczej. Może to wina toru. Aim nigdy nie lubił się specjalnie ze słuchawkami o niskim ohm

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend miałem okazję trochę więcej ich posłuchać. Doszedłem do wniosku że te słuchawki są świetne w tym co robią i nie trzeba nic poprawiać/psuć :). Po prostu nie stawiają tej przysłowiowej kropki nad "i" w żadnym zakresie pasma. To może być zaleta lub wada, zależy czego się szuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, crysis94 napisał:

Nom... jeszcze jakby w wyższej średnicy brakowało tylko kropki... a tam całego "i" brakuje, poza tym reszta ujdzie ;)

Nom... jeszcze jakby w wyższej średnicy brakowało tylko kropki... a tam całego "i" brakuje, poza tym reszta ujdzie ;)

 

no juz dobrze, do wszystkich dotarlo :-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, miki_w1 napisał:

@soulreaver a jak wg Ciebie stoją hifimany wobec starych orto które masz?

Stare ortho np Yamahy na stocku gra... bardziej w stylu HiFiManów niż Audeze - to na pewno.

Customowe YH-100 grają mi ciekawiej niż takie HE-4 (które osobiście stawiam wyżej niż HE-560), ale wszystko zależy od preferencji.

Wielu najbardziej owianych legendą starych ortho nie słuchałem, a jak słuchałem to krótko, ale na pewno nie było takiego wow jak przy np HE-6 ;)

Nie mniej jak się dorwie tanio stare ortho (a można) i zmoduje to na prawdę wow jeśli chodzi o opłacalność.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię :D Wiem, HE-6 rewelacyjne i nawet moje granie. HEk nie do końca, ale poziom równie wysoki. Za to zwykle moje doświadczenia z niższymi seriami były średnie w porównaniu do np. YH-100. Ale mnie bardziej interesują te tańsze vintage orto, jak się mają do dzisiejszej średniej półki. W sumie współczesne orto to głównie dużo mocniejsze magnesy. Dlatego jestem ciekaw, jak to się porównuje, bo czasem okaże się, że membrany vintage + nowe magnesy i mamy killera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stock strojenie starych ortho jest zwykle do kitu, ale drivery, szczególnie patrząc na ich małe rozmiary dają radę, porównań bezpośrednich tańszych vintage i średnich dzisiejszych nie robiłem :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miki_w1 napisał:

W sumie współczesne orto to głównie dużo mocniejsze magnesy. Dlatego jestem ciekaw, jak to się porównuje, bo czasem okaże się, że membrany vintage + nowe magnesy i mamy killera.


Dobrze mówisz, tylko żeby jeszcze tak dodać do starych orto nowe magnesy czy nawet neo-magnesy to by był killer. Wsadzić do YH1000 neo-magnes i już nie będą potrzebowały elektrowni do napędzenia. Ale mimo to YH1000 to jedne z najlepszych jak dla mnie słuchawek, mimo swoich lat, tak samo jak YH100, które uwielbiam za średnicę, a zwłaszcza wokale, nie znalazłem prawie żadnych innych słuchawek, które tak grają wokale. A pojedynek YH1000 vs He-6, które wygrają zadecydują tylko nasze upodobania, gdyż pod względem SQ jest to ta sama dla mnie liga. 
A jak się mają stare orto, do nowych średniej półki, to Ci powiem że wybieram Yh100, plus mody i wzmacniacz do nich dograć i spokojnie mogą konkurować że średnią półką, a dla niektórych nawet w pewnych aspektach będą dużo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, miki_w1 napisał:

@soulreaver a jak wg Ciebie stoją hifimany wobec starych orto które masz?

 

Słuchałem Yamah HP-50, YH-100 oraz YH-1000. Obecnie ze starych ortosów mam tylko Realistic pro30 które już raczej zostaną ze mną :). Stare ortosy mają coś czego 400i nie mają - substacjonalną, magiczną średnicę pełną emocji. Muzykę w której dominuje wokal wolę słuchać na Pro30, pozostałą na 400i. Generalnie hifimany grają bardziej zwiewnie, szczegółowo no i oczywiście ze względu na budowę bardziej przestrzennie. W porównaniu do Pro30 HE-400i są zdecydowanie jaśniejsze, choć mają więcej sub basu. Wszystkiego w nich jest po równo (jest nawet góra!) więc mogą się wydać nudne po pierwszym odsłuchu. Bardzo wygodne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i o to mi chodziło. Wg mnie he400i grają jak bardzo dobre dynamiki. He-6 to inna liga ale podobnie przestrzenne zwiewne granie nawet w stronę Staxów. Z Hifimanów wokale najbardziej podobają mi się na he5le i he500. Muszę spróbować he4 bo z opisów to wyglądają podobnie do starych orto.
Właśnie tej średnicy mi potrzeba, "organicznej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności