Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ale 500 jednoznacznie lepsze?

Musicie potwierdzić, bo Grubby Was zadręczy :P

Compton? ;)

 

wiem ze on mial he500 dlugo daltego pytam :P

i uwierz chetnie bym uslyszal zaprzeczenie... chetnie bym uslyszal ze he400i lepsze :) bo kurde nudzi mi sie juz... :/

 

 

Thx

@compton? :)

@Grubbby, zbyt długo nie słuchałem HE-500 aby pokusić się o porównanie z HE-400i.

Sam bym je chętnie porównał, które lepsze ;)

 

no to chyba trzeba tak zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda też miałem duży rozrzut czasowy w odsłuchu HE500 i HE400i, ale na 90% wybrałbym HE500. Głównie ze względu na bas, ale trochę też i scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

à propos le mue ze'lami shangri-la to rozmawiając z osobą z rafko dowiedziałem się że są nikłe szanse aby zagościły u nas. Są robione stricte pod rynek Japoński, i mało prawdopodobne jest to żeby się coś zmieniło. Ale czas pokaże. Trzymam kciuki aby pojawiły się na jakimś AVS czy cuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perul, a jak Twoje HE-400 vs HE-400i?

Moim zdaniem HE-400 grają szerzej, jaśniej są bardziej dociążone czasami zdarzają się sybilizacje na górze.

HE-400i grają głębiej, naturalniej i bas niżej schodzi.

 

W sumie ciekawi mnie czy moje odczucia pokrywają się z tym jak słyszy to Perul :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwną politykę ma obecnie HiFiMan, podejrzane rzeczy za podejrzane $-$ dłubią...

 

 

A propos dłubania...

wracając do http://forum.mp3store.pl/topic/133806-fanklub-hifiman/?p=1435623 mam nową fotkę =)

7e90e9fa17290fa348cda8bfdacd01ea.jpg

Zdecydowanie dalszy postęp niż w poprzednich :>


PS: nie sugerować się obecnym kształtem kopułek ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Perul, a jak Twoje HE-400 vs HE-400i?

Moim zdaniem HE-400 grają szerzej, jaśniej są bardziej dociążone czasami zdarzają się sybilizacje na górze.

HE-400i grają głębiej, naturalniej i bas niżej schodzi.

 

W sumie ciekawi mnie czy moje odczucia pokrywają się z tym jak słyszy to Perul :)

 

Z grubsza się zgadzam, z wyjątkiem może tej jasności HE400 - trochę im brakowało pewnej ostrości w wyższej średnicy.

Po tym jak porównałem z HE400i uznałem, że moje HE400 wymagają poprawki jeśli chodzi o średnie tony - usunąłem damping dzięki czemu średnie uzyskały dociążenia, a wyższą średnicę dodałem poprzez zmniejszenie filtra przed przetwornikiem.

Po poprawkach jedyny aspekt, który mi bardziej pasował w HE400i, to bardziej odczuwalny subbas (na tle reszty basu) zapewne to zasługa hybrydowych padów a nie welurowych, jak w moich HE400. O dziwo mimo zmniejszenia filtru przed przetwornikiem sybilanty nie stały się bardziej uciążliwe. Słuchawki nadal potrafią zasyczeć na gorzej zrealizowanych nagraniach, ale jak są dobre, to jest OK.

Mimo poprawek dociążających brzmienie, nadal postawiłbym je po jasnej stronie brzmienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwną politykę ma obecnie HiFiMan, podejrzane rzeczy za podejrzane $-$ dłubią...

 

 

 

A propos dłubania...

wracając do http://forum.mp3store.pl/topic/133806-fanklub-hifiman/?p=1435623 mam nową fotkę =)

7e90e9fa17290fa348cda8bfdacd01ea.jpg

Zdecydowanie dalszy postęp niż w poprzednich :>

PS: nie sugerować się obecnym kształtem kopułek ;)

jeszcze tylko gąsienice, lufa i za pół roku wyjadą z warsztatu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeniosłem dyskusje, żeby nie było OT w temacie HiFiMana...

Mi wystarczy jak będzie grało to lepiej od zmodowanych przeze mnie w plastiku... już wersja plastikowa to dla mnie jedne z najlepszych słuchawek w ogóle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeniosłem dyskusje, żeby nie było OT w temacie HiFiMana...

Mi wystarczy jak będzie grało to lepiej od zmodowanych przeze mnie w plastiku... już wersja plastikowa to dla mnie jedne z najlepszych słuchawek w ogóle ;)

Crysis kupiłbyś sobie lepiej YH1000 i dopiero te wsadził w drewno :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałbym się, YH-100 jednak popularniejsze, na wsadzenie YH-1000 nie miałbym odwagi ;)


8ed3547a69076dd09fc097e56ca78e0d.jpg

- skórzana opaska by Michał już jest

- jedna kopułka już w 90% zrobiona

- druga kopułka ~70%


---

 

Wracając do tematyki działu...

Kopiuje to co napisałem na PW, bo muszę wychodzić:

...ale HE-4 słucham jeszcze przed wyjściem...

Wnioski? Grają chyba bardziej w stylu (tonalność, prezencja) HE-6 niż HE-5LE... ale grają jeszcze bardziej bezpośrednio, gorzej różnicują plany, mniejsza szczegółowość...

Nie zrozum źle... słuchawki są rewelacyjne i myślę, że mają najwyższy współczynnik jakość/cena ze wszystkiego co słuchałem do tej pory - jak dla mnie lepsze od HE-560 i niższych nowej serii przy zachowaniu większej uniwersalności brzmienia niż HE-5LE (co prawda ostatni raz słuchałem rok temu, ale raczej trafnie je zapamiętałem).

Dzięki za transakcję i pozdrawiam =)

HE-4 - kawał dobrych słuchawek, ale myślałem, że będą grać zdecydowanie bardziej inaczej niż HE-6... a tak to nie wiem czy jest sens je trzymać... jutro zdecyduje czy zostawiam je czy STAXy, bo 1 pozycję muszę sprzedać ;)

 

edit: poza driverem różnią się dampingiem - przed driverem nie mają 1/4 pianki jak HE-6, a sam filtr przeciwkurzowy, za driverem mają taką "gwiazdę" z materiału jak SWSy mają przed driverem przed driverem oraz filtr.

Edytowane przez crysis94
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie Edition 6 tylko Susvara, chyba Fang chce zatrzeć początkowe złe wrażenie,

przynajmniej ja takie miałem, po jego wypowiedziach.

Zapowiadanego kompana do HEków nie ma do tej pory, był na stronach, ale już od dawna niema,

musiał być na prawdę słaby skoro nie byli w stanie go dokończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności