Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat nie o cenę słuchawek mi chodziło. Problemy z jakością i takie a nie inne podejście do klienta w końcu mogą im się odbić czkawką.

No z jakością HiFimana jest źle, i jak takie same problemy jak ja miałem z HE400i występują z droższymi modelami to aż dziwne. Choć i już HE400i nie są tanie, a rozpadający się kabel, problemy z gniazdami jack czy rozklejające się pady to zdecydowanie za dużo problemów jak na słuchawki wycenione normalnie na 2,7k PLN :woot:

 

Z oryginalnego zestawu na gwarancji nie wymieniono mi tylko kuferka i padów. Gdzie pady rozkleiły się dzień po gwarancji, i musiałem sam się nimi zająć... Niby nic trudnego, no ale :|

 

Ale z obsługą klienta nie miałem problemu czy uzyskaniem wymian gwarancyjnych, jedyne czego mi brakowało to serwisu w europie. Bo tak musiałem odsyłać słuchawki do stanów i ponownie płacić za cło i vat przy przesyłce z chin :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się ile moje wytrzymają a nie chcę się ich pozbywać, raz wymieniane bo konektor padł i przerywało. Wymienić wymienili. Od roku zero problemów ale pewien niepokój jest. Zrobiłby jakiś sennheiser czy inny beyerdynamic jakieś fajne orto :).

Edytowane przez ksyhoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś posłuchałem Edition S w RMS , cóż na FiiO X5 d... nie urwało , dla mnie za chude to granie , zwiewne jakieś takie : :) , sporo góry i to na X5 nawet , do metalu słabo brak masy w niskiej średnicy , cena spora dla mnie nieadekwatna do brzmienia , nie wiem czy były wygrzane bo brałem z gablotki , ale wyglądały na używane , czyżby miały strojenie pod grajki Hifmana?

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S takie są <_<

Trzeba było chwycić 400i, a jak tutaj byłoby jeszcze za mało "mięsa" to HE-560.

Właśnie cisnę Ministry - Psalm 69 na 400i -. Dużo dołu, ładnie dociążone, wokale klarowne, perkusja pięknie śmiga, talerze wyraźne, góra nie szeleści. Polecam spróbować.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z obsługą klienta nie miałem problemu czy uzyskaniem wymian gwarancyjnych, jedyne czego mi brakowało to serwisu w europie. Bo tak musiałem odsyłać słuchawki do stanów i ponownie płacić za cło i vat przy przesyłce z chin :/

Jak to nie ma serwisu w europie? Ja normalnie wysyłałem do dystrybutora (czyt. rafko) i miałem po 2 tygodniach (czy tam 3) już je w domu. Nawet złotówki nie zapłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć jak się mają 400i albo 400s do HE500?

Albo ewentualnie H5LE do HE500?

Pamiętam, że to były jedne z pierwszych topowych słuchawek jakich słuchałem i mam bardzo pozytywne wspomnienia, którym zaprzecza właściwie każda recenzja.

Musiałbyś poszukać trochę wstecz. Tam porównywano te modele ze sobą (bardziej HE-500 z HE-5LE i HE-400i z HE-400S). Z wymienionych nie miałem na uszach ostatnich.

HE-500 to super słuchawki. Szczególnie ze srebrnym kablem. Jak dla mnie lepsze od praktycznie wszystkich audeze, których słuchałem (rozważyłbym jedynie ich zamianę na lcd-3).

Nie jestem przekonany do końca, czy mając T50RP by Perul, opłaca się dokładać HE-500 do kolekcji. Lepiej dla odmiany, wziąć jakieś vintage sennheiser, jak HD 540 lub HD 430.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale z obsługą klienta nie miałem problemu czy uzyskaniem wymian gwarancyjnych, jedyne czego mi brakowało to serwisu w europie. Bo tak musiałem odsyłać słuchawki do stanów i ponownie płacić za cło i vat przy przesyłce z chin :/

Jak to nie ma serwisu w europie? Ja normalnie wysyłałem do dystrybutora (czyt. rafko) i miałem po 2 tygodniach (czy tam 3) już je w domu. Nawet złotówki nie zapłaciłem.

 

O tym że nie mają autoryzowanego serwisu czy nawet punktu wymiany napisali mi w mailu, podczas gdy zgłaszałem im awarię. Ale ja kupiłem bezpośrednio od hifimana słuchawki i bezpośrednio do ich serwisu autoryzowanego odsyłałem.

Dokładny adres na jaki słałem to:

HIFIMAN Electronics

Service department

2602 Beltagh Ave.

Bellmore, NY11710

1-201-443-4626

United States

I też miałem słuchawki po 2 tygodniach od wysłania ode mnie w domu, dokładnie w 16 dni z tego co pamiętam, mimo że jakieś wolne było w między czasie. Paczka pocztą polską według trackingu dotarła w 5 dni do nich :)

Jedyne co to musiałem zapłacić coś ponad 100PLN za przesyłkę do nich i jak wracała to znowu coś koło 100 złotych podatków i opłat :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A może mi ktoś powiedzieć jak się mają 400i albo 400s do HE500?

Albo ewentualnie H5LE do HE500?

Pamiętam, że to były jedne z pierwszych topowych słuchawek jakich słuchałem i mam bardzo pozytywne wspomnienia, którym zaprzecza właściwie każda recenzja.

Musiałbyś poszukać trochę wstecz. Tam porównywano te modele ze sobą (bardziej HE-500 z HE-5LE i HE-400i z HE-400S). Z wymienionych nie miałem na uszach ostatnich.

HE-500 to super słuchawki. Szczególnie ze srebrnym kablem. Jak dla mnie lepsze od praktycznie wszystkich audeze, których słuchałem (rozważyłbym jedynie ich zamianę na lcd-3).

Nie jestem przekonany do końca, czy mając T50RP by Perul, opłaca się dokładać HE-500 do kolekcji. Lepiej dla odmiany, wziąć jakieś vintage sennheiser, jak HD 540 lub HD 430.

 

 

Dzięki wielkie za odpowiedź!

Jestem lekko zagubiony w numeracji hifimana a szczególnie w modelach z czwórką w nazwie.

No i faktycznie dziś rano rozważałem kupno he500 ale póki co poszukam czegoś dokładnie odwrotnego, tak żeby było dopełnienie do tych T50RP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic trudnego w numeracji.

Stara seria to HE-4, HE-5LE, HE-6 - grała twardziej i bardziej rozdzielczo.

Nowa seria to HE-400 i odmiany, HE-500, HE-560 - grają bardziej misiowato, IMO bez całościowo bez startu do starej serii, dopiero HE-1000 pokazują klasę (ale nie moje granie) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mam sobie wmawiać? Jeśli brać pod uwagę aspekty na których MI zależy to są średniakami... a Audeze to w ogóle gniot :F

Tylko obiektywnie średnia ze wszystkiego jest bardzo dobra ;)


Tak dla SIEBIE to bym sobie jeszcze tylko Ether Flow przesłuchał, ale mam wrażenie, że i one nie wyprą u mnie HE-6 na asymetrycznych welurach...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co mam sobie wmawiać? Jeśli brać pod uwagę aspekty na których MI zależy to są średniakami... a Audeze to w ogóle gniot :F

Tylko obiektywnie średnia ze wszystkiego jest bardzo dobra ;)

Tak dla SIEBIE to bym sobie jeszcze tylko Ether Flow przesłuchał, ale mam wrażenie, że i one nie wyprą u mnie HE-6 na asymetrycznych welurach...

Czy to byłoby pytanie zbyt osobiste, abyś opisał na jakich aspektach CI zależy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, tam gdzie ja bym wcisnął dwa modele ( czyli jeden z 4 i jeden z 5 w numeracji ) hifiman dał radę zmieścić ich 8.

HE4 HE400 HE400i HE400s

HE5 HE5LE HE500 HE 560

(Kolejność wymienionych modeli jest przypadkowa - chyba tak będzie lepiej, dzięki @kopec23)

No ale nie pozostaje mi nic innego jak przy każdej możliwej okazji po prostu odsłuchiwać, testować i sprawdzić które mi najbardziej podchodzą.

W każdym razie, dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi.

Edytowane przez Firegon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic trudnego w numeracji.

Stara seria to HE-4, HE-5LE, HE-6 - grała twardziej i bardziej rozdzielczo.

Nowa seria to HE-400 i odmiany, HE-500, HE-560 - grają bardziej misiowato, IMO bez całościowo bez startu do starej serii, dopiero HE-1000 pokazują klasę (ale nie moje granie) ;)

Jak he500 grają misiowato to ja muszę tych he6 posłuchać.

Aktualnie, nie powiem o 500 że są misiowate, obyś nie miał racji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo HE-500 misiowate też nie są, są bardziej misiowate niż stara seria... od 500 bardziej w tym kierunku idą jeszcze 560 ;)

---

gusta gustami ale chyba wiekszosc sie zgodzi ,ze HE-6 i HE-1000 to ich najlepsze produkty.

Of course =)

---

Czy to byłoby pytanie zbyt osobiste, abyś opisał na jakich aspektach CI zależy? :)

Nie ale nudne jest pisanie ciągle tego samego... już i tak niewiele mi brakuje do Soundmana non stop chwalącego T1.2 i TH-900 xD

U mnie ważnymi aspektami są szybkość, separacja, lekkość i szeroko rozumiana rozdzielczość, szczególnie góry ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności