Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też miałem jedno i jakoś nie rozłożyło mnie na łopatki, wprawdzie nie z 009, ale niech będzie dałem im za mało czasu ;)

Albo jak to mówią miałem inne wyobrażenia i potem bolesne zderzenie z rzeczywistością.

 

Saudio, może właśnie to pierwsze, bo cytując pewnego "klasyka" filmowego od mordobić :

 

- Czego potrzebuje mężczyzna żeby zrozumieć ?

- Czasu, potrzebuje więcej czasu.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile miałeś podejść do Staxów. Mnie pierwsze podejście pozostawiło obojętnym, dosłownie : zupełnie obojętnym.

Myślałem przez 2 tyg. : "dlaczego?". Kiedy mnie "naszło objawienie", dałem im drugą szansę, na szczęście dla mnie :)

Ja też miałem jedno i jakoś nie rozłożyło mnie na łopatki, wprawdzie nie z 009, ale niech będzie dałem im za mało czasu ;)

Albo jak to mówią miałem inne wyobrażenia i potem bolesne zderzenie z rzeczywistością.

Chyba Staxy to nie są słuchawki, które zrobią efekt wow na meecie, prawdopodobnie wymagają czasu by je docenić. Mahler też widzę miał podobnie z nimi http://www.head-fi.org/t/634201/battle-of-the-flagships-58-headphones-compared#user_SR007MKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dziś HE6. Szacun. Dźwięk zaczyna być już prawie prawie jak z hi-endowymi kolumnami. Chciałbym je mieć. Tylko wykonanie koszmarnie chińskie.

Dla mnie HE-6 miały nienaturalnie płaską scenę, bardzo szeroką ale wybitnie płaską, poza tym super.

Na czym słuchałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchałem dziś HE6. Szacun. Dźwięk zaczyna być już prawie prawie jak z hi-endowymi kolumnami. Chciałbym je mieć. Tylko wykonanie koszmarnie chińskie.

Dla mnie HE-6 miały nienaturalnie płaską scenę, bardzo szeroką ale wybitnie płaską, poza tym super.

Na czym słuchałeś ?

 

 

SoulNote SD300, jakaś chińska nowość. Oczywiście rozkręcić trzeba było na max. Ale to był schludny bogaty dźwięk. Nic płaskiego tam nie czułem. Ale to tez nie to co HD800. Tylko warto pamiętać że orto generują dźwięk w innej manierze niż dynamiki...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchałem dziś HE6. Szacun. Dźwięk zaczyna być już prawie prawie jak z hi-endowymi kolumnami. Chciałbym je mieć. Tylko wykonanie koszmarnie chińskie.

 

Dla mnie HE-6 miały nienaturalnie płaską scenę, bardzo szeroką ale wybitnie płaską, poza tym super.
Płaską scenę robi im ten firmowy warkocz miedziany. Jak im zmieniłem kabel, to się głębia pojawiła i średnie tony wyładniały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

ponieważ fotek tego sprzętu w sieci jak na lekarstwo wrzucam domowe wyroby. Może komuś posłużą. Sprzęt zapakowany jest w ładne, ciężkie drewniane pudło. Wrażenie estetyki nie mija po wzięciu do ręki. Nawet te dziwne śrubki dla mnie pasują do całości. Pilot waży z 5 razy więcej niż wygląda - jest ciężki jak na takie gabaryty. Obsługuje wszystkie funkcje odtwarzacza, choć oczywiście o czytelności ekranu Hifimana wpiętego w stację z kilku metrów nie może być mowy. Dźwięk zaskoczył mnie pozytywnie. Gra to lepiej niż line out z samego DAPa, dynamika jest większa i mam wrażenie że zyskała stereofonia.

Czy zakup jest warty swojej ceny? Gdyby dock dokładany był do Hifimana 901 to z pewnością tak. A tak pozostaje kosztownym zaspokojeniem ciekawości.

Pies na zdjęciu nie jest marki Hifiman - to West:-)

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, bo żonę naślę i pójdzie Wam w pięty:-)

Prawy głośnik jest ustawiony odrobinę mocniej przy pomocy autoregulacji przez mikrofon podłączany do yamahy - ale to bardziej kwestia gdzie z reguły siedzi się na kanapie, niestety miejsce nie jest idealnie na wprost.

Nie mogę jakoś dorobić się stolika i część kabli maskuję domkiem kota. Śpi nawet w trakcie lądowania w Normandii i nic sobie nie robi z MG42 obok budki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę jakoś dorobić się stolika i część kabli maskuję domkiem kota.

Według Ryki nic tak nie poprawia holografii kabli, jak domek kota. Dostaw miskę mleka a dociąży bas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako stare zboczenie ze stereo od razu nie podoba mi się że kolumny za blisko ściany,

no i brak dywanu, akustyka chyba daleka do ideału. Blisko okna też jedna kolumna...

Na audiostereo by mieli używkę...na szczęście są słuchawki, tam nie ma żadnych problemów,prawie,akustycznych..he,he.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzis potestowalem hybrydowe pady hm5 na moich he500...

i wrocilem do welurow.

 

moim zdaniem jest lepiej niz czysta skora od hm5 (te dla mnie zamulaly te sluchawki) ale nadal najlepiej mi pasuja welury. Same welury od hm5 juz nieco przyciemniaja te sluchawki wzgledem stockowych welurow, lagodza lekka agresywnosc na wyzszej gorze, tylko nieznacznie pogarszajac scene i holografie. Na prawde nieznacznie.

Hybrydy natomaist jeszcze bardziej niszcza holografie, zageszczajac scene, pogarszajac separacje. Dodatkowo przyciemniaja dol, nieco Vkuja przekaz, odchudzajac srednice wzgledem zwlaszcza wlasnie dolu. Wokal robi sie bardziej szary, nie tak nasycony. Gora potrafi bardziej zakuc - tez bardziej podkreslona jest wzgledem srodka i ostrzejsza.

Takze ja wrocilem do welurow hm5.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności