Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem na myśli coś podobnego jak zrobiłem w Hi2050

8451420.jpg?1418687656

Takie zaklejenie redukuje ilość wyższego basu, tego buczącego i poprawia jego zejście, odchudza też lekko średnie tony (zwłaszcza jak dużo zakleisz)

 

Jeśli zaś chcesz znacząco zredukować ilość basu to możesz przytkać gąbką jak w modzie HD681 EVO

11444787.jpg?1418687871

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakleję połowę i spróbuję jak wyjdzie...

ale ta gąbka to może być to! jest porowata, coś przez nią przechodzi, zobaczę

To ten mały otworek, na białej obwolucie. Nie wiem do czego są te otworki na tym czarnym plastiku?

Dzięki za rady.

10.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcie to taki mały nie jest ten otworek. Co do otworów w plastiku, to rozjaśniają i dodają powietrza. Jakbyś chciał z jakichś powodów przyciemnić słuchawki (np po modzie będą za jasne) to możesz je zakleić od wewnątrz. Ich wpływ jest dużo subtelniejszy niż bezpośrednie zmiany na przetworniku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim głównym źródłem gąbki jest gąbka, w którą zawijane są winogrona, albo taka co pod starą płytą główną znalazłem (obecnie dają piankę).

Ta otwartoporowata gąbka z 2 zdjęcia to fabrycznie w superluxach siedzi.

Mam też trochę materiałów z zakładu tapicerskiego.

Owata bardzo fajnie się sprawdza na wypełnienia, albo wełna do wytłumiania kolumn. Watolina też daje radę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Słuchaliśmy ewidentnie innych słuchawek. Szczególnie ten fragment mnie rozłożył:

 

 

I love the airy presentation of these headphones. They have a very spacious and natural soundstage with good imaging and instrument separation.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie no nie wiem, dla mnie one mają ją po prostu inną scenę.

To prawda co on pisze bo jest więcej powietrza pomiędzy instrumentami, tak jakby lepsza

separacja, ale scena nie jest szeroka, nie ma głębi, jest trochę wyciągnięta do góry,

ja to tak odbieram w stosunku do HD800.

Oczywiście się nie zgadzam, że ona jest dobra a już na pewno nie naturalna, jedynie w kontekście

rozdzielenia instrumentów jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie chyba na thomann.de, ale to może być słabe rozwiązanie za ciężkie, lepiej zamówić coś z kawałkiem przewodu

nie wisi ci wtedy taka dźwignia w gnieździe, a sam wtyk, resztę można położyć na półce.

Koledzy DIY z forum robią chyba takie, jest też FAW, i parę innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... wygoda duzo lepsza. Dzwiek troche moim zdaniem na tym cierpi. Ale mniej cierpi niz wygoda zyskuje;) dlatego ja siedze na hm5.

Troszeczke sie zageszcza scena i przyciemnia barwa.

Rzeczywiście. dźwięk niestety na minus, wygoda na plus. Myślałem ostatnio nad padami z nowej serii. Chyba jednak nikt tego wariantu jeszcze nie sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak... wygoda duzo lepsza. Dzwiek troche moim zdaniem na tym cierpi. Ale mniej cierpi niz wygoda zyskuje;) dlatego ja siedze na hm5.

Troszeczke sie zageszcza scena i przyciemnia barwa.

Rzeczywiście. dźwięk niestety na minus, wygoda na plus. Myślałem ostatnio nad padami z nowej serii. Chyba jednak nikt tego wariantu jeszcze nie sprawdzał.

 

 

a wiadomo ze odnosnie wygod nowa seria jest lepsza?

minus ze stockowe pady troche sie cenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak... wygoda duzo lepsza. Dzwiek troche moim zdaniem na tym cierpi. Ale mniej cierpi niz wygoda zyskuje;) dlatego ja siedze na hm5.

Troszeczke sie zageszcza scena i przyciemnia barwa.

Rzeczywiście. dźwięk niestety na minus, wygoda na plus. Myślałem ostatnio nad padami z nowej serii. Chyba jednak nikt tego wariantu jeszcze nie sprawdzał.

 

 

a wiadomo ze odnosnie wygod nowa seria jest lepsza?

minus ze stockowe pady troche sie cenia :(

 

Miałem na głowie he-400i i były naprawdę wygodne. Sam dźwięk he-400i bardzo mi przypadł do gustu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-400i są nie gorsze jak HE 500 ?

Bardzo fajne, funowe brzmienie jak dla mnie. Musiałbym porównać łeb w łeb na jednym źródle, aby coś więcej powiedzieć/porównać.

Ostatnio słucham tylko na modowanych d1100 i się zachwycam, a he-500 leżą w szufladzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności