Skocz do zawartości

Chord HUGO recenzja


rev

Rekomendowane odpowiedzi


Raz na jakiś czas, w naszej słuchawkowej branży, ma miejsce premiera, która wywołuje prawdziwe trzęsienie ziemi wśród odbiorców. Było tak w przypadku Sennheiserów HD800, gdyż był to w końcu prawdziwy, ekskluzywny flagowiec oraz następca modelu HE90, znanego jako Orpheus. Było tak również, gdy na rynek został wprowadzony model SR-009 od Japończyków ze STAX-a. Dlaczego? Są pewne argumenty, żeby twierdzić, że na nowo trzeba zdefiniować pojęcie najlepszych słuchawek na świecie. Było tak również nie tak dawno temu, przy okazji premiery nowego, zaskakująco małego oraz funkcjonalnego słuchawkowego combo – Chord Hugo. Maluch ten szturmem wziął zagraniczną prasę oraz fora, zdobywając nagrodę za nagrodą. Przypisana została mu opinia, że jeżeli poszukujesz przenośno-stacjonarnego DACa ze wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym, to bierz Hugo i więcej nie szukaj, bo lepiej się nie da. Audiofilski apetyt sięga zenitu – zobaczmy zatem, czy na prawdę konkurencja, również ta stacjonarna i „hi-endowa” ma się czego obawiać.

http://audiosquare.pl/?p=792

rec2.JPG

Edytowane przez rev
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym jest lekki problem, ale dodałem przycisk czytaj dalej, póki tych odnośników nie ogarniemy to tak jest przynajmniej wygodniej i bardziej widocznie :))

Edytowane przez rev
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako referencję dla siebie biorę jednak Trilogy, bo jest bardziej uniwersalny a jego dźwięk to absolutny top.

Chociaż Bakoona możliwe że też będę miał, zrobię wtedy recenzję porównawczą :)

Po audioshow dużo się w tej kwestii wyjaśni...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co lepszego wzmacniacza nie słuchałem...ponoć na audio-show mam dostać swoją sztukę wprost z rąk CEO Trilogy z którym przyjdzie mi przez te 3 dni pracować...wow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Posłuchałem trochę Hugo TT, no i nie jest to taka rewelacja jak się zapowiadało,

Słuchałem tylko po XLRach na STAXach, dużo lepiej wypadł CD na Sabre,

ok trochę droższy ale porównywałem też tylko DAC w MCD550.

Ogólnie ten McIntosh bardzo analogowy, przyjemny, szczegółowy przestrzenny,

niby ta sama kość co w Vedze a jednak dźwięk inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dopisał z innej recenzji:

 

Fałszowanie rzeczywistości od niepamiętnych czasów miało się znakomicie i nasze nie są pod tym względem ani trochę lepsze. Wbrew tezom o konieczności wielkich wzmacniaczy – jeżeli mają być dobre, mały Chord Hugo gra na tle konkurencji wybitnie, choć waży bardzo niewiele. Jest to tym bardziej zaskakujące, że musi dźwigać wydajne baterie, zdolne podtrzymywać jego pracę przez wiele godzin. Zaskakujące jeszcze w dwójnasób tym, że baterie te i mały wzmacniaczyk wystarczają do napędzania pełnogabarytowych, potrzebujących dużego prądu słuchawek. Bo właśnie słuchawki takie do tego Hugo pasują najlepiej, swym potencjałem uwalniając jego własny i ukazując jak jest duży. A choć cenę za takie granie także dyktują dużą, to cóż począć – jakość kosztuje.

http://hifiphilosophy.com/recenzja-chord-hugo/5/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 933, o ile dobrze pamiętam to oba były na majówce. Zresztą u Ryki też słuchałem chwilkę,

ale do Twin heada mu daleko.

Kompletnie się nie zgadzam z tym poglądem. O ile wady Twin Heada znam na pamięć w każdym z jego trybów pracy, o tyle wad w 933 nie zauważyłem (rozwalenie środka sceny przypisuję źródłu opartemu o PC) i to na pewno najlepszy "obcy" tranzystor jaki znam i najlepszy "obcy" kompan HD800 jakiego poznałem. SlawekR pisał niedawno w jakimś wątku, że są 2 drogi dla tych słuchawek - przez czary lub dążenie do surowego realizmu. Ta druga droga jest bliższa memu sercu, a 933 ma dynamikę, której HD800 łakną, kiedy idzie o prawdę, bo jak o czary mary, to tutaj najlepiej dla mnie wypada Eddie Current Zana Deux OTL.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak 933, o ile dobrze pamiętam to oba były na majówce. Zresztą u Ryki też słuchałem chwilkę,

ale do Twin heada mu daleko.

Kompletnie się nie zgadzam z tym poglądem. O ile wady Twin Heada znam na pamięć w każdym z jego trybów pracy, o tyle wad w 933 nie zauważyłem (rozwalenie środka sceny przypisuję źródłu opartemu o PC) i to na pewno najlepszy "obcy" tranzystor jaki znam i najlepszy "obcy" kompan HD800 jakiego poznałem. SlawekR pisał niedawno w jakimś wątku, że są 2 drogi dla tych słuchawek - przez czary lub dążenie do surowego realizmu. Ta druga droga jest bliższa memu sercu, a 933 ma dynamikę, której HD800 łakną, kiedy idzie o prawdę, bo jak o czary mary, to tutaj najlepiej dla mnie wypada Eddie Current Zana Deux OTL.

 

A kto tu pisze o HD800, zafiksowałeś się czy co, co to jedne słuchawki są na świecie.

Ja akurat pisałem o Edition , w tym zestawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Których Edition? Ja znam 8, 9, 10 i 12. Z 9-kami Twin Head grał. 12-ki można lepiej. Zresztą on dla mnie do wysokoomowych jest stworzony. Optymalnie gra z DT880, HD600, T1. No chyba że 933 ma problem z niskoomowymi, czego w sumie nie miałem jak sprawdzić. Podałem przykład słuchawek, na których Twój pogląd o Trilogy nie zgadza mi się z rzeczywistością. Tyle + szczęśliwego roku 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hugo 2 to chyba najciekawsza zapowiedź od Chorda. Wprowadzili dużo poprawek względem oryginału, nawet filtry można sobie ustawić pod konkretne granie. Do tego patrząc na parametry to wynika, że siedzi tam inny stopień wyjściowy niż w Mojo i 2qute, trochę mocniejszy nawet. Nowy Xilinx chyba i 2x większa liczba tapów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności