Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Książki, czyli co czytasz.


all999

Rekomendowane odpowiedzi

@karmazynowy, ostatnio mi też wpadł w ręce 'Blade runner' Philip K. Dick'a, lekka książka, genialnie przedstawiony świat ;) Ogólnie jest dosyć dobra, poza tym to w końcu klasyka gatunku. Ale jak już ten autor to wiele bardziej polecam Trzy Stygmaty

 

O, tego nie znam, właściwie to czytałem tylko Ubik. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przypomniałem sobie, że kiedyś mnie bardzo wkręcił Mordimer Madderdin Jacka Piekary.

Czytałem jak te głupi. Zanim się opamiętałem przeczytałem wszystkie części :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karma "radar" masz w porząsiu :D

Lovecrafta zacząłem czytać jako dzieciak i potem nie chciałem po zmroku z domu wychodzić ( normalnie pełne majty )

No, skurczybyk, nikt po nim już tak nie pisał ....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piaseczniki" Martina - to opowiadanie, nowela ? czytane wiele, wiele lat temu, siedzi we mnie do dzisiaj.

Co już samo w sobie mnie zadziwia przy ilości przeczytanych książek.


Temat ruszył jak z kopyta :D

Czytał ktoś z Was cykl Księga Nowego Słońca? Pierwszy książka Cień Kata, autor Gene Wolfe. Prze******sta seria, a niestety bardzo mało znana, jak dla mnie jedno z lepszych fantasy.

 

Ja czytałem.

 

Muszę stąd wyjść, bo mnie przerażenie ogarnia. Co ja robiłem całe życie ? Czytałem książki ???

 

Pa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Conan: droga do tronu" Howarda. Zaczytywałem się w tym będąc nastoletnim smarkaczem. I tak mi się jakoś przypomniało :E

 

All, spowodowałeś lawinę... i wspomnienia. I dzięki Ci za to.

 

:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na czytniku zagościł Marsjanin i Pan Mercedes. Wyleciała z niego z hukiem seria Metro.Nie byłem w stanie przedrzeć się przez pierwsze 50 kartek żadnej części. Nie wiem skąd tyle zachwytu wsrod czytelników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus

 

To może Jeźdźcy Smoków z Pern, Anne McCaffrey? :D

Bardzo oryginalne wydanie powieści o smokach

Tak.

 

"Conan: droga do tronu" Howarda. Zaczytywałem się w tym będąc nastoletnim smarkaczem. I tak mi się jakoś przypomniało :E

 

All, spowodowałeś lawinę... i wspomnienia. I dzięki Ci za to.

 

:)

 

Tak. Jako dzieciak wyczytałem całego Howarda, ale jego następcy-kontynuatorzy już mnie zniechęcili.

 

Nie, no ... idę muzyki słuchać

( i wezmę sobie coś do czytania ) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Piaseczniki" Martina - to opowiadanie, nowela ? czytane wiele, wiele lat temu, siedzi we mnie do dzisiaj.

Co już samo w sobie mnie zadziwia przy ilości przeczytanych książek.

 

 

To seria sześciu (o ile dobrze pamiętam) opowiadań.

 

Jedno z nich opublikowała jakieś 30 lat temu ś.p. PRL'owska "Fantastyka". Do dzisiaj nie zapomnę jak po przeczytaniu tego opowiadania (no co, łebek byłem) nie mogłem zasnąć ze strachu. Do dzisiaj tą część pamietam. do dzisiaj pamiętam jej fabułę. I ostatnie jej zdanie: "wszystkie miały jego twarz". Esencja dobrze budowanej grozy z finałem takim, że... chyba King się chowa. Poczytajcie, po prostu :)

 

BTW: ******sty temat. Bo przecież my nie tylko słuchamy... All, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrócę jeszcze do Kinga, wszyscy tu wspominają Mroczną Wieżę(świetna), Lśnienie, itp. a nie pojawił się jeden z najlepszych tytułów Króla... a mianowicie "TO", genialna książka aczkolwiek opasła(chyba około 1400 stron), w sam raz na sezon jesienno-zimowy.


Ja się w końcu zebrałem w sobie i czytam sagę wiedźmińską - o ja głupi, czemu tyle lat zwlekałem!?

Po Wieśku przeczytaj Trylogię Husycką, w moim rankingu znajduje się wyżej niż Saga.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrócę jeszcze do Kinga, wszyscy tu wspominają Mroczną Wieżę(świetna), Lśnienie, itp. a nie pojawił się jeden z najlepszych tytułów Króla... a mianowicie "TO", genialna książka aczkolwiek opasła(chyba około 1400 stron), w sam raz na sezon jesienno-zimowy.

 

 

I jedna z lepszych ekranizacji, tak swoją drogą.

 

:)

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To". I znowu film choć w miarę trzymał się oryginału jakoś niespecjalnie wszedł mi.

Ciekawe czy kiedyś zrobią Kinga dobrze...

 

Z jego trochę starszych rzeczy Stukostrachy czytał ktoś?

 

Z nowszych Dallas '63 - tylko w "chorej" głowie Kinga może zrodzic się taki pomysł, opisany tak, że człowiek zapomina, że to niemożliwe.

 

Joyland - jak na Kinga książka bardzo ciepła i wręcz łagodna z kapitalnie oddanym klimatem Ameryki lat 70-tych.Ameryki,której już nie ma - choćby dlatego warto zerknąć.

 

(Tak, przeczytałem całego Kinga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki.

 

"Mistborn" czyli "Z mgły zrodzony" Sandersona tłumaczyła Osoba, którą realnie znam, z którą się prywatnie przyjaźnię... Dlatego właśnie zapytałem się Alla, kto tłumaczył "Drogę Królów". Bo chyba nie Ola... którą tutaj serdecznie pozdrawiam :) Spotkajcie na swojej drodze taką Kobietę, to zobaczycie... Autoryzowaną tłumaczke świata Star Wars, Tolkiena...

 

I jeszcze jedno: mam nadzieję, że nie zobaczy tego mojego wpisu, tutaj. Ona chce być anonimowa. I jakby to zobaczyła, ten mój wpis, tutaj, to bym sobie słuchał muzyki... six feet under :E

 

A jeśli nawet... Olu, Reoden? Radeon? ;) Pamiętasz? :D

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@All

 

Wiem, że dziwnie to zabrzmi ale w tłumaczeniu kogo (którego z polskich tłumaczy/tłumaczek) czytasz "Drogę Królów"?

 

Tak, może być tutaj albo na PW i wyjaśnię Ci dlaczego się pytam.

 

Jakoś przeoczyłem Twoje pytanie - Anna Studniarek

Wydawnictwo MAG Warszawa 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistborn był świetnie przetlumaczony. Kurczę, czytałem prawie wszystkie książki wymienione w tym wątku włącznie z Dostojesskim :) Ciekawe, że jaramy się muzyka, sprzętem, a przy okazji czytamy takie same książki. Przypadek? Nie sądzę...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Lodowego Ogrodu

dla mnie nr 1 z polskiej fantastyki ostatnich lat

 

Marcin Ciszewski ze swoimi www.1939 i następnymi jako sentymentalne polskie "co by było gdyby"...

Bardzo nierówna seria. Pierwszy tom świetny, drugi dobry, trzeci średni, czwarty słaby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ja wrócę jeszcze do Kinga, wszyscy tu wspominają Mroczną Wieżę(świetna), Lśnienie, itp. a nie pojawił się jeden z najlepszych tytułów Króla... a mianowicie "TO", genialna książka aczkolwiek opasła(chyba około 1400 stron), w sam raz na sezon jesienno-zimowy.

 

 

I jedna z lepszych ekranizacji, tak swoją drogą.

 

:)

 

Ekranizacja całkiem niezła jak na tamte czasy, tym bardziej że "TO" jest według mnie cięzkim materiałem do filmowania, za dużo tam niuansów i smaczków w relacjach między bohaterami żeby to upchnąć w filmie.

"To". I znowu film choć w miarę trzymał się oryginału jakoś niespecjalnie wszedł mi.

Ciekawe czy kiedyś zrobią Kinga dobrze...

 

Kilka znośnych ekranizacji było:

"Sztorm stulecia" - choć to chyba nie ekranizacja, bo coś mi się wydaje że najpierw był film a dopiero później wydanie scenariusza w wersji książkowej.

"Zielona Mila" - całkiem przyjemna.

"Lśnienie"(serial) - lepszy od pełnometrażówki, wierniejszy książce.

"Stand By Me"

"Maximum Overdrive" :D

Jeszcze coś by się znalazło. Osobiście chciałbym doczekać porządnej ekranizacji Mrocznej Wieży, najlepiej w wersji serialowej ale to chyba zbyt ciężkie zadanie dla obecnego przemysłu filmowego.

 

Dobra, koniec offtopa.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietłana Aleksijewicz "Cynkowi Chłopcy" - tegoroczna laureatka nagrody Noble'a, o wojnie w Afganistanie

Roberto Saviano "Gomorra" i "ZeroZeroZero" - włoski dziennikarz śledczy o handlu kokainą

 

No i książka do której regularnie wracam - "Neuromancer" Gibsona:

"Niebo nad portem miało barwę ekranu monitora nastrojonego na nieistniejący kanał.

- Nie chodzi o to, że biorę - tłumaczył ktoś, gdy Case przeciskał się między ludmi stłoczonymi u wejścia do Chat. - Po prostu mój organizm cierpi na silny niedostatek narkotyków."

Edytowane przez ortega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności