Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Książki, czyli co czytasz.


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 4.01.2018 o 20:26, micbud napisał:

Wchodzenia do sekty ciąg dalszy.

 

 

 

CF.jpg

Ja zamiast tej książki proponuję Ci poszukać materiałów od poważnych ludzi trenujących siłowo, po których zrozumiesz, że crossfit jest niewiele wart a co najgorsze ludzi crossfitu nie znają się na poprawnym wykonywaniu ćwiczeń, co zresztą skutkuje co raz częstszym kalectwem nieświadomych klientów takich crossfitowych klaunów 'trenerów'. No chyba, że potrzebujesz takiej współczesnej sekty, ****a w kolorowym papierku, i nigdy nie nauczyć się poprawnie i właściwie ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem, dopoki nie sprobowalem treningow. Takze ja zamiast ksiazki, radze Ci wyrabiac sobie opinie na podstawie praktyki,  a nie teorii :D

 

A w temacie: "Zły" L.Tyrmand - slucham od roku i mimo, ze ciekawe nie moge skonczyc

 

 

zly-duze.jpg

Edytowane przez micbud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Przeczytane w 2017:

 

Dzicy detektywi / Roberto Bolano
Ubik / Philip K. Dick
Mechaniczna pomarańcza / Anthony Burgess
Noc wyroczni / Paul Auster
Nemezis / Philip Roth
Człowiek z Wysokiego Zamku / Philip Dick
Atlas chmur / David Mitchell
Płyńcie łzy moje, rzekł policjant / Philip K. Dick
Timbuktu / Paul Auster
Okaleczenie ciała / Margaret Atwood
Rzeźnia numer pięć / Kurt Vonnegut jr.
Oskar i Lucynda / Peter Carey
Wieżowiec / J.G. Ballard
Kompleks Portnoya / Philip Roth
Solaris / Stanisław Lem
Buszujący w zbożu / J. D. Salinger
Sto lat samotności / Gabriel García Márquez
Przez ciemne zwierciadło / Philip K. Dick
Hańba / J. M. Coetzee
Mistrz i Małgorzata / Michaił Bułhakow
Pogarda / Alberto Moravia
Życie Pi / Yann Martel
Lolita / Vladimir Nabokov
Beksińscy : portret podwójny / Magdalena Grzebałkowska
Widmopis : powieść w dziewięciu częściach / David Mitchell
Trylogia nowojorska / Paul Auster
Czerwone Gardło / Jo Nesbø
Doktor Bluthgeld / Philip K. Dick
Tysiąc jesieni Jacoba De Zoeta / David Mitchell
Trzeci klucz / Jo Nesbø

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 6.01.2018 o 14:51, Bokrug napisał:

Stereotypów mhm. Nie muszę czytać, każdy poważny trener wie, że crossfit to pomyłka, no ale żyjemy w erze kiedy trzepanie opasłym dupskiem jest popularnym tańcem..., więc co kto lubi i potrzebuje. :)


Nie spodziewałem się takiej dyskusji w wątku o książkach. Moim zdaniem, żadna forma aktywności fizycznej nie jest pomyłką ;)

Ostatnio zapoznałem się z książką "Sezon Burz" od Andrzeja Sapkowskiego, czyli odgrzebanie historii Wiedźmina. Historia umiejscowiona jest przed wydarzeniami z głównej sagi o Wiedźminie, nawet przed wydarzeniami z debiutu "Wiedźmin" - nie chcę spoilerować fabułą, ale na końcu jest nawiązanie właśnie do strzygi, córki Foltesta króla Temerii i ogłoszenia w sprawie nagrody za jej zabicie. No i żywa czarodziejka Koral pozwala założyć, że akcja rozgrywa się również przed bitwą o wzgórze Sodden.
Ta część jest dość słaba, szczerze wynudziłem się w sporej części. Przeczytałem kilka razy i jest to po prostu takie nijakie. Jakiś ten świat taki płytki, mało przekonujący, zwroty akcji dość szablonowe i przewidywalne. Styl pisania charakterystyczny, ale tutaj sprawia wrażenie bardzo odtwórczego - nie widać w tym takiej pasji i serca jak wcześniej, a bardziej zdaje się to wszystko takie wymuszone, od niechcenia. Widać brak pomysłów. Pan Sapkowski już nie potrafi pisać tak wciągającej opowieści jaką uraczyła nas Saga o Wiedźminie.
Zacząłem odświeżać wspomnianą Sagę o Wiedźminie i potwierdzam, że nie jest to kwestia sentymentu. Saga była naprawdę dobrą pozycją. Sezon Burz to odgrzewany kotlet w dodatku niedoprawiony i zeschły.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

1. Bardzo lekka i fajna do poczytania. Na koniec żałowałem, że nie ma kontynuacji. Wg mnie Jaok umie pisać.

2. A po pycie przyszedł czas na pytona :D powrót do myślenia matematycznego po 15-tu latach od ostatnich zajęć z matmy bardzo wciąga 😉

pyta.jpg

python.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czytających, u mnie po nasyceniu się twórczością King'a, od ponad roku panuje klasyka, obecnie "Stracone złudzenia" - Honoriusza Balzac'a, a wcześniej "Nędznicy" - Hugo, polecam z całego serca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zaczynam: Mika Waltari - "Czarny Anioł" - powieść historyczna, rok 1452 - oblężenie i upadek Konstantynopola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Przed Świętami można zaopatrzyć się w ebooki - trochę taniej. Warto zajrzeć na Świat Czytników i UpolujEbooka. Jeśli ktoś lubi SF to pozycje wydawnictwa Drageus są dostępne taniej na stronie Świata Ksiażki. Cykle Odyssey One, Stara Flota, Archanioł Jeden, Star Carrier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sołżenicyn - ''Archipelag Gułag'' 

Przydał mi sie taki reset mózgu, przegenialna, ciężka, cholernie dokładna rzecz.Opowiadania Kołymskie to przy tym pikuś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno skończyłem drugi raz "Malazańska Księga Poległych", świetna saga~, 10 grubych tomów , na spokojne czytanie starcza na pół roku . Dla mnie 9/10 !

 

Cały cykl Jacka Piekary "Ja inkwizytor " - Mega  klimat i pióro .

Edytowane przez radzik55
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, radzik55 napisał:

Nie dawno skończyłem drugi raz "Malazańska Księga Poległych", świetna saga~, 10 grubych tomów , na spokojne czytanie starcza na pół roku . Dla mnie 9/10 !

 

Cały cykl Jacka Piekary "Ja inkwizytor " - Mega  klimat i pióro .

Ja bym nie dał rady drugi raz przeczytać malazańskiej księgi poległych. Na samym początku bardzo mi się podobała, później było coraz gorzej. Teraz czytam cykl demoniczny Bretta, ale też dupy nie urywa niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ebooki

- Pilipiuk - Karpie bijem

- Kossakowska - Takeshi. Cień Śmierci (właśnie czytam)

- Mammay - Planeta

- Zahn - Star Wars : Thrawn

- Arenson - Ziemia w Ogniu

- Larson - Rebel Fleet. Rebelia

- Webb - Stara Flota. Wolność

wszystko w fajnych promocjach. Teraz mam co czytać. 

Oprócz tego powtórzyłem 2 książki z serii Bitwy Kosmicznych Marines. M.in. Bitwę o Kieł.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny Łabędź - Nassim Nicholas Taleb

Jeszcze nie przeczytałem do końca, ale już polecam :D

O zdarzeniach, które występują rzadko, nikt się ich nie spodziewa, ale ich skutki mają olbrzymie znaczenie ;)

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/247272/czarny-labedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności